Windows 10 Photoshop CC Hata Kodu 16 Çözümü

Windows 10 Photoshop Hataları Çözümü

Herkese merhabalar bugün ki yazımızda sizlere Windows 10 kullanıcılarının Photoshop hatalarına çözüm üreteceğiz. Ben de yeni bir Windows 10 kullanıcısı olarak sizlere benim Windows 8.1 den sorunsuz çalıştırdığım fakat yeni işletim sistemimizde aldığımız çeşitli hataların çözümlerini sunmak istiyorum.

Ben İlk olarak Photoshop CC programını yedeğini alarak Windows 10 işletim sistemine geçtiğimi belirtmek istiyorum. Tamamen görsel açıdan ve gerçekten çok stabil sorunsuz çalışan bir işletim sistemine sahip olduğum için çok mutluyum. Bu işletim sistemi size demek istiyorum gelecek 10 yılın en önemli işletim sisteminden biri olacak. 29 Temmuz Windows 10’nun piyasaya sürülme günü  tarihe altın harfler ile yazılacak kadar harika bir işletim sistemi.

Sizlerde ücretsiz bir şekilde Windows 10 Full indir adlı makalemizi inceliyerek ücretsiz Windows 10 işletim sistemine sahip olabilirsiniz.  Peki bu kadar övdüğünüz işletim sisteminde neden Photoshop’dan hata aldın derseniz sadece sistemde 2 adet .dll dosya eksik olduğu için hata aldığımı da belirtmek istiyorum sizlere.

Biz pasulya.com ekibi olarak sizlere belirtdiğimiz gibi Yedek alarak Windows 10 update aldık. Yani Windows 10 yükledikten sonra sıfırdan Photoshop’u indirmedik. Belki bizim gibi yapanlar vardır ve Windows 10 Photoshop CC üzerinden Hata Kodu 16 adı altındaki hatayı almış olabilirler. Biraz araştırdığımda ilk çözüm olarak sizlere bunları topladım;

Windows 10 Photoshop Hataları Çözümü

Windows 10 Photoshop Hataları Çözümü

 

 

İlk adım olarak Photoshop’un yer aldığı dizine gidin örneğin benim ki “C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CC 2015” dizininde bu dizine girmeden bir yukarıda ki dizine gidin yani; “C:\Program Files\Adobe\” dizinine gidin daha sonda Adobe Photoshop CC klasörüne bir kere tıklayın, klasörün içine girmeyin sadece üzerine bir kere tıklayın. Daha sonra CTRL+F1 kısa yol komut tuşları ile dosya yöneticisi açılacak. Bu kısayol işlemini gerçekleştiremeyenler için sağ üstte kapat butonu var X butonu onun altında ? işareti var mavi bir icon içinde işte onun yanında aşağıya doğru inmek için gösterilmiş bir icon var ona tıklayın aynı yöntem ile dosya yöneticisi açılacaktır.

İkinci adım ise sol taraftan Görünüm sekmesine gitmeniz gerekmektedir.

Üçüncü adım olarak hemen sağ tarafta yer alan Seçenekler butonuna tıklayınız. Orada iki adet buton var seçenekler yazısının üstündeki tablo butonuna tıklayın.

Dördüncü adım en önemli adım, işlemimi gerçekleştireceğimiz adım. Üçincü adımda yaptığımız adımdan sonra gelen ekrandan Görünüm sekmesine geçin. Ortadaki sekmeye yani.

Beşinci Adım Son Adım.  Bir sürü Tiklenmiş (√) seçenekler mevcut. Alt kısım taraflarına inin biraz, orada Paylaşım Sihirbazını Kullan (Önerilen) seçeneği gördüğünüz gibi işaretlenmiş. İşte biz bu işareti kaldırıyoruz. Daha Sonra yukarı çıkıyoruz ve gizli klasör ve dosyaları görüntüle diyoruz. Tamam’a basıyoruz.

Şimdi Photoshop CC ürününüzü bir daha çalıştırmayı deneyiniz. Eğer karşınıza Bu sefer Hata Kodu 16 çıkmıyor başka bir hata çıkıyorsa hemen yazımıza devam edin. Eğer çalışıyorsa sorun yok. Bir kaç .DLL hatası almanız muhtemel bir olay.

Karşınıza eğer MSCVR120.DLL hatası alıyorsanız Bu dosyayı indirin;

32 bit işletim sistemine sahip kişiler windows/system32 klasörüne
64 bit işletim sistemine sahip kişiler windows/sysWOW64 klasörüne bu indirdiğiniz dosyaları koyun.

msvcr120-32bit.zip

Şimdi bir daha Photoshop CC programını çalıştırın ve bu sefer de MSCPR110.DLL hatası alabiliyor olabilirsiniz.
Bu dosyayıda http://pasulya.com/msvcp110.dll buraya tıklayarak indirebilirsiniz.
Yine aynı şekil 32 bit işletim sistemini kullanıyorsanız. windows/system32 klasörüne  Eğer 64 bit işletim sistemine sahipseniz windows/sysWOW64 klasörüne  bu indirdiğiniz dosyayı taşıyınız.
Çözümler bu kadar diye tahmin ediyorum şimdi sorunsuzca Photoshop CC programını açabilirsiniz. Eğer hata almaya devam ediyorsanız yorum atarak sorularınızı sormaktan çekinmeyiniz.
 1. Bu kadar uğraşmaya gerek yok eğer win 8 veya 7 de kullandığınız photoshop şimdi çalışmıyorsa özelliklerden uyumluluğu eski sisteminiz neyse ona uyarlayın..

  1. Cevabınız için teşekkürler, fakat bu çözüm değil, denediğim için söylüyorum… Windows 10 İle beraber bir kaç dosya eksik geliyor ki bu Photoshop’u etkiliyor. Bunun için ürettiğim çözümleri kaleme aldım. İyi günler.

 2. bende bu çözümleri denedim ama bende masaüstü program var vede çalıştıramadım çünkü sistem klasörlerine izinleri açamıyorum

  1. Creavite Cloud Programın’dan mı bahsediyorsunuz ?

 3. Tek hatayı illustrator CC de veriyor nasıl düzeltebilirim ?

  1. Verilen hata ile ilgili biraz bilgi verir misin? Ne hatası veriliyor?

 4. Uyumluluğu 8 ve 7 denememe rağmen yazılımı açamıyorum. Yardımcı olabileceğiniz bir durum var mı?
  işlemci i7-4770, ekran kartı İntel HD 4200 24 GB Fiziksel bellek. Doannımsal olduğunu düşünmüyorum. Uyumluluğu değiştirmeme rağmen hiç bir belirti alamıyorum

  1. sorunu çözdüm. teşekkürler

 5. Bende msvcp120.dll hatası almaktayım yüklediğim halde. Aynı hatayı vermekte. Yardımcı olabilecek kişi / kişiler var mı?

  1. msvcp110.dll ye döndü hata linkden indirmeme rağmen açmıyor sürekli aynı hata vermekte.

  2. Hocam bu .dll lerin 2 türü var şimdi biri 32 bit olanı biride 64 bit olanı, sizin işletim sistemi kaç bit

 6. merhaba ben photoshop cc 2014 kullanıyordum, hem de lisanslı üründü, yani yeni adıyla creative clouddan kiralamıştım. fakat windows 10’a yükselttikten baya sonra denedim açıldı fakat lisansınızda sorun var 24 saat içinde düzeltin gibi şeyler dedi, oysa lisansımda sorun yok kiramı da düzenli ödüyorum. photoshopu o gün kullandım, o gün kapattım tekrar açmayı denedim fakat açılmadı. creative cloud’a girdm orada güncelle yazıyordu sanırım photoshop cc 2015’e güncelleyecekti ben de güncelle dedim neyse güncelledi ama o zaman da bana photoshop cc 2015 30 günlük deneme süreniz başladı dedi. 2014’ten 2015’e yükseltince böyle bir şeyin olabileceğini düşünmemiştim ben de 2014 geri gelsin diye sistem geri yükleme yaptım. sistem geri yükleme yaptığım halde sorunum çözülmedi şimdi ne 2014ü açabiliyorum ne 2015i. tıklıyorum tıklıyorum açılmıyor hiçbir şey olmuyor. creative cloudda yüklü uygulamalarda photoshop cc 2014 görünmüyor. ne yapacağımı bilmiyorum lütfen yardım edin, acaba windows 10’a yükselttiğim için mi oldu bütün bunlar?

  1. Kiraladığınız, Creative Cloud üyeliğiniz ile mi programa giriş yaptınız. Eğer öyleyse photoshop sitesinden destek almanızı öneririm sonuçta ücretli bir üyesiniz. Buradan iletişim kurabilirsiniz: https://helpx.adobe.com/tr/contact.html

 7. Ustadım hayırlı günler.

  3 hafta kadar önce, lisanslı öğrenci olarak 1 yıllık adobe ürünlerini kiraldım.

  Fakat, dosyalar kurulurken sorun çıkarıyor. Kurduğumda, kuruldu fakat bir yama güncellenemedi hatası alıyorum.

  Hatanın kodu şöyle ;

  Güncelleme başarısız.
  İndirilen dosya ayıklanamıyor.
  U44M1I210 hata kodu olarak bunu veriyor.

  1. İyi günler Hasan
   Belirttiğin hata kodu hakkında pek kaynağa erişemesem de bir kaç öneride bulunmak istiyorum sana.
   C:\Program Files\Adobe\Adobe\AdobePatchFile buradaki tüm update de indirilen yama dosyalarını silmeniz gerekmekte ve daha sonrasında tekrar Creative Cloud CC başlatıp bir denemeni öneririm. Eğer SSD gibi bir şey kullanıyorsan uygulamayı kurduğun dizine dikkat etmeni öneririm genellikle dizin hatalarından oluşan bir sorun gibi duruyor.

   Bir kaç link belirtmek istiyorum sorun ile alakalı:

   https://forums.adobe.com/thread/1005607
   https://forums.adobe.com/thread/2048043

 8. Merhaba;Lisanslı photoshop cc windows 10 sebenin belirtmeden çalişmayı durdurdu diyor ve kapatıyor clouddan yeniden indirdim ve güncelledim yinede düzelmedi ne yapılabilir.

  1. iyi günler kullandığınız işletim sistemi nedir? Her hangi bir hata kodu vs alıyor musunuz?

   1. İşeltim sistemi windows 10 pro 64 bit Herhangibir hata kodu vermiyor direkt olarak windows çalişmayı durdurdu diyor.

    1. Redist 2013 ve Framework 4.5.2 yüklü mü ? güncel olup olmadığını kontrol edin ,değilse güncellemeyi deneyin derim

     1. Ek olarak buraya göz atmanızı öneririm: vandrielmedia.com/articles/photoshop-cc-2015-crash-on-startup-fixed

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.