WhatsApp Web Nedir | WhatsApp Web Kullanımı

WhatsApp Web Nedir, WhatsApp Web Nasıl Kullanılır

WhatsApp gibi bu tarz uygulamalar da nedense her zaman geri kaldığımı, hiç takip edemediğimi ve bu uygulamaları indirip kullanmayı hiç fırsatım olmadı farklı uygulamalar aracılığı ile mesajlaşıyordum. Whatsapp‘ın dahi ilk çıktığı zamanlar birçok kişi kullanıyordu ancak ben kullanma gereksimi duymadım diyebilirim. 2 sene önce bir arkadaşımın tavsiyesiyle indirip kullanmaya başladım. İyi de oldu diyebilirim. Yakın zamanlarda ise Whatsapp şirketinin geliştirdiği bu harika yazılımla birlikte artık parmaklarınız bir nebzede olsa az yorulacak. Neden mi?

Çünkü Whatsapp işi daha da kolaylaştırarak programı web’e kadar taşıdı. Evet, yanlış duymadınız, Whatsapp artık ceple birlikte web’de. WhatsApp Web Nasıl Kullanılır ya da nasıl çalıştığıyla ilgili olarak şöyle söylemek gerekirse, öncelikle web.WhatsApp.com sitesine giriş yaparak siteyi açıyoruz. Ardından yoksa eğer Whatsapp programını indiriyoruz.

Daha sonrasında ise akıllı telefonumuzdan WhatsApp uygulamamızı açarak işleme başlıyoruz. Bunun akabinde sohbet bölümüne gelerek sağ üstte bulunan üç nokta alt alta olan simgeyi tıklayarak açılan menülerden Whatsapp web bölümünü seçiyoruz.

Web.whatsapp.com adresine geldiğimizde ekranda karşınıza bir QR kod çıkacaktır ve bu kodu telefonunuzun kamera bölümünü yakınlaştırarak okutuyoruz. Zaman zaman QR kodunu okumayabilir ancak elimizi titretmeyerek işlemi kolaylıkla gerçekleştirebiliriz. Ve sonrasında da programımızı başarıyla kullanabiliriz. Programla ilgili olarak ipuçları vermek gerekirse, eğer laptop’da kamera varsa görüntünüzü alıp anlık fotoğraf olarak gönderim yapabilirsiniz. Bunun dışında bilgisayarınızda yer alan herhangi bir dosyayı, fotoğrafı,e-kitabı ya da herhangi bir müzik dosyasını dilediğiniz gibi karşı tarafa gönderebiliyorsunuz.

Ancak zaman zaman şöyle durum oluşmakta, evden ya da işyerinden wireless ile bağlandığınızda ve bağlantı kesildiğinde sürekli olarak bağlantı kopukluğu hatası vermekte. Ya da telefonda kendi kendine yavaşlama ve kasılma olduğunda yine aynı şekilde bağlantı sorunu hatası vermektedir. Aynı zamanda şöyle bir durum da mevcut WhatsApp web‘i bilgisayarınızda kullanmaya başlamadan önce sizlere QR kod okuturken iki tercih sunmaktadır.

Birincisi, sürekli olarak oturumun açık kalması seçeneği ve aynı zamanda sürekli oturum açık kalmaması seçeneğidir. Web sayfanızı kapatsanız dahi sürekli olarak oturumun açık kalması seçeneğini işaretlediğinizde sürekli WhatsApp uygulamamız çevrimiçi olarak kalacaktır. Dikkat!

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Turkcell Hayal Ortağım Uygulaması Nedir? başlıklı makalemizde Hayal Ortağım Uygulaması Nedir?, Turkcell Hayal Ortağım ve Turkcell Hayal Ortağım Uygulaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.