WhatsApp Web Nasıl Giriş Yapılır | Giriş Sorunları

WhatsApp Web Giriş Yapma

Günümüzün akıllı telefon uygulamalarında en popüler sohbet programlarından biri olan WhatsApp telefon üzerinden internet aracılığıyla bir sohbet programıdır. Rehberinizde telefon numarası olan ve WhatsApp uygulaması kullanan her kişiyle WhatsApp‘dan görüşebilir, resim veya video paylaşabilir, konumunuzu gönderebilir, ses kaydı kaydedebilip gönderebilirsiniz. Fakat WhatsApp trafiği yoğun kişiler için program kullanıcılarına kolaylık sağlamak adına WhatsApp web sürümünü çıkardı.

Bu sürümde internete bağlı olan her hangi bir bilgisayardan WhatsApp hesabınıza giriş yapabilir ve daha hızlı bir şekilde sohbet edebilirsiniz. WhatsApp web başka bir WhatsApp hesabı değildir. WhatsApp web e girdiğinizde telefonunuzdaki WhatsApp ile aynı hesaba giriş yapmış olursunuz. Bu yazı da WhatsApp Web e nasıl giriş yapabileceğinizi inceleyeceğiz.

Telefonunuzun internete bağlı olduğundan ve bağlanacağınız bilgisayarın da internete bağlı olduğundan emin olduktan sonra telefonunuz da aktif bir WhatsApp hesabı bulunması gerekmektedir. WhatsApp Web i kullanmak için bilgisayarınız da programın izin verdiği belli başlı tarayıcı programlarından en az birisinin yüklü olması gerekmektedir.

Bu programlar Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera veya Safari’nin en son sürümü olmalıdır. Bu programlardan en az birini bilgisayarınıza kurup çalıştırdıktan sonra aşağıdaki işlemleri sırasıyla yapmanız WhatsApp Web’e bağlanmanız için yeterli olacaktır.

 

1-) Yukarda belirtmiş olduğumuz internet tarayıcısı programlardan birini çalıştırdıktan sonra adres çubuğuna web.whatsapp.com adresini girerek enter’a basmamız gerekiyor.

 

2-) Kullanmış olduğunuz telefon da WhatsApp programını açmamız gerekiyor. WhatsApp programını açtıktan sonra telefondan telefona WhatsApp Web giriş menüsü değişim göstermektedir. WhatsApp Web i destekleyen telefonlar için açıklama aşağıdaki gibidir.

– Android işletim sistemli telefonlarda: Sohbetler e gittikten sonra Menü ye tıklıyoruz ve daha sonrasında WhatsApp Web‘e tıklıyoruz.

– Nokia S60 ve Windows Phone da: Menü ye tıkladıktan sonra WhatsApp Web‘e tıklıyoruz.

– İphone da: Ayarlara tıkladıktan sonra WhatsApp Web‘e tıklıyoruz.

– Blackberry de: Sohbetler e tıkladıktan sonra Menüye tıklayıp ardından WhatsApp Web‘e tıklıyoruz.

– Blackberry 10 da: Ekranı yukarıdan aşağıya çekip WhatsApp Web’e tıklıyoruz.

– Nokia S40 da: Ekranı yukarıdan aşağıya çekip WhatsApp Web‘e tıklıyoruz.

 

3-) Yukarı da belirtilen işlemi yaptıktan sonra web.whatsapp.com adresine girdiğimizde karşımıza çıkmış olan QR kodunu telefonumuza taratıyoruz. Bu taratma sonucu tarayıcınız otomatik olarak WhatsApp hesabınıza bağlanmaktadır.

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Turkcell Bedava İnternet Paketi Kampanyası 2017 başlıklı makalemizde 2017 Bedava İnternet, 2017 Bedava İnternet Paketleri ve 2017 Bedeva İnternet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.