Whatsapp Uygulamasına Gelen Yeni Özellikler

Whatsapp Uygulamasına Gelen Yeni Özellikler

Whatsapp’a 24 Saat İçinde 5 Yeni Güncelleme Geldi İşte Whatsapp Uygulamasına Gelen Yeni Özellikler

Evet başlıkta belirttiğim gibi whatsapp’a 24 saat içinde beş yeni güncelleme geldi ve “v2.12.189 ve v2.12.194” bu iki sürüm arasında 5 yeni güncelleme paketi yayınlandı . Whatsapp geliştirme ekibi gerçekten çok yorgun görünüyor öyle ki 24 saat içinde 5 yeni güncelleme yayınladılar. 24 saat içinde peş peşe 5 yeni güncelleme yayınlanmasının sebebi olarak  birbiri ardı kesilmeyen uygulama hatalarıdır. Ayrıca söylememiz gereken en önemli değişiklik ise birçoğu bildirim sisteminde yer alıyor.

 

Yeni güncellemeler ile bildirim sistemi artık daha fazla özellik kullanmamıza olanak veriyor. Örneğin yeni bir sohbet sekmesi açtığınızda, sohbet kısmındaki ayarlar kısmında medya seçeneğinin altında o açtığınız sohbeti sekmesi ile alakalı yani o kişinin sohbet sekmesi ile alakalı bildirim uzunluğu yani titreşim bildirimi uzunluğunun görebileceğiz.

 

Whatsapp Uygulamasına Gelen Yeni Özellikler

Whatsapp Uygulamasına Gelen Yeni Özellikler

WhatsApp’a Gelen Yeni Özellikler

Aynı zamanda hızlı mesaj özelliği ile beraber popo led özelliğini değiştirebileceğiz. Ayrıca sohbet sekmesinde herhangi yeni gelen bir mesajın üzerine basılı tutarak, bu mesajın okunmamış mesaj olarak değiştirebiliriz. Okunmamış mesaj olarak değiştirdiğimiz mesaj satırlarının ve sonunda yanında yeni bir işaret olan yeşil bir işaret belirecek. Ve nihayet beklediğimiz iki yeni özellik ayarlar kısmına eklenmiş gibi görünüyor.

 

İlk özellikten bahsetmem gerekirse google drive ile mesajlarınızın yediğini alabileceğimiz gibi aynı zamanda drive ile başka cihazlardan mesajların yedeğine de ulaşabileceğimiz görünüyor. Bir yeni özellik olan pil tasarrufu modu ile titreşim ayarları gibi ses ayarları gibi özellikleri kısa bileceğiz.

 

WhatsApp APK İndir

Bu güncelleme paketlerinin içerdiği whatsapp’ın resmi olarak yayınladığı APK dosyasını da sizler ile paylaşalım dedik. Boşu boşuna telefondan girip yorulmayın diye bu dosyayı indirin hemen telefonunuza atıp whatsapp güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

WhatsApp’a ait olan bu güncelleme paketlerinin içerdiği apk dosyasını kendi sitesinden yani buradan APK olarak indirip güncellemeye başlayarak bu yeni özelliklere sahip olabilirsiniz.

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Android Telefondan Bir Uygulama Nasıl Kaldırılır başlıklı makalemizde Android Telefondan Uygulama Kaldırma, Telefondan Uygulama Kaldırma ve Telefondan Uygulama Silme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.