WhatsApp Mavi Tık Göndermeden Mesaj Okuma Ayarları

WhatsApp Mavi Tık Göndermeden Mesaj Okuma WhatsApp Okundu Onayı Kapatma

WhatsApp mesajlaşma uygulamasının kullanan bir çok kişinin pek de memnun olmadıkları başlıkları sıralasak sanırım ilk başta bize gelen mesajları okuduğumda WhatsApp Mavi Tık göndermesi olayıdır. WhatsApp kullanıcıları kendilerine gelen mesajları okuduğunda karşı tarafa yani bize gelen mesajı gönderen kişiye bildirim amaçlı gönderilen bildirim olarak tabir ettiğimiz Mavi Tık göstermesi bizi pek memnun etmiyor diyebiliriz.

WhatsApp uygulamasını istediğimiz gibi kullanma, bize gelen mesajları okuma gizliliğimiz 0 a iniyor ve o anki durumumuz pek müsait olmasa da mesaj gönderemeyince sinirlenen karşı tarafı yanlış anlamak çok olası bir durum. WhatsApp mavi tık göndermeme ayarlarını birazdan sizlere paylaşacağım tabi bundan önce sizlere bu bildirimin bizlere yaşattığı ne gibi durumlar oluyor bunları paylaşmak istedim.

WhatsApp mavi tık gizleme ayarını anlatmadan önce hemen WhatsApp mavi tık bizlere neler yaşattı bunlara bakalım. Gün geliyor bir sebepten ötürü mesajı okuyoruz yani o mesajın ne kadar değer taşıdığını bilmiyoruz fakat merak içgüdüsü ile okuyoruz ve çok ciddi bir konuda mesaj gelmiş ve karşı taraf bizden bu konu hakkında hemen bir yanıt beklemekte yani bu mesajı göndermesek her türlü yanlış anlaşılabilir bir durum oluşacaktır.

WhatsApp mavi tık gizleme olayını işte bu sebepten olayı yapmak gerekmektedir. Belirttiğim örnek durumumuz dur ve whatsap mavi tık göndermese bu durum yaşanmayacak, yani karşı taraf okuduğumuzu bilmeyecek ve o anki durumuzu kurtarabilecek bir bahane uydurabiliriz fakat mesajı okumaya fırsatın oluyor da göndermeye mi fırsatın olmuyor gibisinden gelen yanıt gerçekten whatsapp mavi tık gizleme gereksinimi sunuyor. Mesajın önemi olmadan bu mavi tık özelliği yüzünden karşı taraf bizden her türlü mesaj bekliyor olacaktır ve siz mesaj göndermekte kararsız yada o an için uygun değilseniz çok ciddi yanlış anlaşılmaya neden olacak özelliktir whatsapp mavi tık.

WhatsApp mavi tık göndermeme ayarı yani whatsapp mavi tık gizleme ayarı nasıl yapılıyor hemen bu konu hakkında sizlere araştırdığım bilgileri sunmak istiyorum. Yani okuduğunuz mesajları karşı taraf anlamadan yani mesajı size gönderen kişi mavi tık görmeden mesaj okuma olayını alt kısımda anlattım ve böylece karşı taraf anlamadan size gelen mesajı okuyabilir ve dilediğiniz zaman yada siz müsait olduğunuz zaman yanıtlayabilirsiniz.

WhatsApp mavi tık gizleme olayında bir kaç adım bulunuyor ve bu adımlar herhangi bir uygulama ve ayar gereksinimi olmadan yapılabiliyor ve mavi tık gizleyebiliyor ve ya tabiri caizse mavi tık göndermeden mesaj okuyabiliyoruz.

 

WhatsApp Mavi Tık Gizleme WhatsApp Mavi Tık Göndermeden Mesaj Okuma

WhatsApp Mavi Tık Gizleme WhatsApp Mavi Tık Göndermeden Mesaj Okuma

WhatsApp Okundu Onayı Kapatma

Whatsapp okundu onayını kapatarak aslında whatsapp mavi tık gizleyebiliriz ve bu işi tamamen çözebilecek bir özellik. Bu onayı kapattığınızda tamamen mavi tık göndermeden yani whatsapp mavi tık gizleyerek mesajları okuyabilir ve mesaj gönderebilirsiniz. Fakat bu işin bir de kötü yanı mevcut, okuduğunuz mesajları her ne kadar mavi tık göndermeden okusak da sizin gönderdiğiniz mesajların okunup okunmadığını görünüp görünmediğini de gizlemektedir. Yani bu özellik ile her iki tarafı da kapatmış oluruz ve bu gerçekten üzücü olurdur.

WhatsApp Okundu Onayını Nasıl Kapatabilirim

WhatsApp mavi tık gizleme ve gönderdiğimiz mesajlar içinde karşı tarafın görüp görmemesini de göremiyoruz tabi siz yinede bu özelliği kapatmak istiyorum diyorsanız hemen WhatsApp Ayarlar > WhatsApp Hesap > Gizlilik Yönergesi > WhatsApp Okundu Onayı buradaki kısımdan kapatabilir ve işi tamamen komple çözebilirsiniz. Tekrar belirtmek gerekirse sizin gönderdiğiniz mesajlar içinde geçerli bir özellik yani karşı tarafın okuyup okumadığını bilemeyeceksiniz.

 

WhatsApp Mavi Tık Göndermeden Mesaj Okuma WhatsApp Okundu Onayı Kapatma

WhatsApp Mavi Tık Göndermeden Mesaj Okuma WhatsApp Okundu Onayı Kapatma

Bildirim ve ya Widget Kullanarak Whatsapp Mavi Tık Gizleme

WhatsApp bildirim özelliği ile whatsapp uygulamasına girmeden mesajları size gelen üst kısımdaki bildirim ile okuyabilirsiniz. Bildirim özelliği ile kimden geldiğini görebilir ve mesajın aciliyet önemini taşımadığına inandığınız kişilere mesajlarına şimdilik mesaj vermeyebilirsiniz. Mesajın önemine göre de bildirimde belirtilen yere tıklayarak mesajınızı gönderebilirsiniz. Yani dedektif gibi oyun oynadığınızı düşünün ve önem farz edenlere mesaj verebilir yada vermeyebilirsiniz tercihlerinize göre whatsapp mavi tık gönderebilirsiniz.

Bir diğer özellik ise WhatsApp Widget özelliğidir ki bu da mavi tık olayı için güzel yöntemlerden biridir. WhatsApp widget özelliğini kullanarak telefonunuzun anasayfasında yer ederek widgeti kurabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Böylece mesajları oradan kontrol edebilirsiniz ve mavi tık göndermeden okuyabilirsiniz ve bu duruma göre tercihlerinize göre mesaj gönderebilir yada göndermeyebilirsiniz.

 

WhatsApp Mavi Tık Göndermeden Mesaj Okuma

WhatsApp Mavi Tık Göndermeden Mesaj Okuma

 WhatsApp Mavi Tık Göndermeden Mesaj Okuma

WhatsApp mavi tık göndermeden mesaj okuma yöntemleri arasındaysa yukarıda belirtilen görselde ki gibi bu durumu geciktirebilirsiniz. Bu görselde anlatılmak istenilen olaysa bize gelen uzun uzun gönderilen mesajı okumak istiyoruz fakat mavi tık da göndermeden okumak istiyoruz ve en iyi ve en basit yollardan birisiyse mesaj geldiğinde mesajı açmadan önce telefonunuzu Uçak Modu kısımını aktif ederek şebeke, mobil veri ve wi-fi erişimini cihazınızda kapatmak olacaktır ve Uçak Modunu aktif ettikten sonra mesajınızı okuyabilirsiniz ve bu mesajın durumuna göre uçak modunu açabilir ve mesajı yanıtlayabilirsiniz yada uçak modunu aktif etmek için bir süre bekleyebilirsiniz ki bu özellik ile size gelen aramalar, çağrıları göremeyeceksiniz.

Normalde tekrar aktif ettiğimizde okundu mesjı yani mavi tık direk karşı tarafa ulaşır bu yüzden dilerseniz Uçak Modunu açmadan önce whatsapp uygulamasından çıkış yapabilirsiniz yada görev yöneticisinden uygulamayı kapatabilirsiniz ve tekrar uçak modunu açarak normal telefon çağrılarını kabul edebilir yada internette dolaşabilirsiniz. Şimdiden iyi mesajlaşmalar. Bu arada konumuza gelen ziyaretçilerimizin kullandığı sorun başlıkları belirtildiği gibidir. WhatsApp mavi tık gizleme, whatsapp mavi tık göndermeden mesaj okuma, whatsapp okundu onayı kapatma, whatsapp mavi tık kapama, whatsapp mavi tık gizleyerek mesaj okuma, whatsapp mavi tık, whatsapp mavi tık sorunu gibi konu başlıkları ile makalemizi ziyaret ettiniz. Bu arada whatsapp durumları ve whatsapp sözleri listemizi okumak isterseniz buyrun.

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Turkcell Bedava İnternet Paketi Kampanyası 2017 başlıklı makalemizde 2017 Bedava İnternet, 2017 Bedava İnternet Paketleri ve 2017 Bedeva İnternet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.