Uzaktan Kumanda Komutlarını Destekleyen Telefonlar

Telefonu Kumanda Olarak Kullanma

Bugün sizlere uzantan kumanda uygulamalarını destekleyen Android  cihazlarından bahsedeceğiz. Bu uzaktan kumanda uygulamalarını destekleyen az sayıda telefon modeli bulunmakta bunun nedeni ise kızılötesi komutların desteklenmesi ile ilgili bir durum. Hemen hemen aslında şu 1 sene içinde çıkan telefonların çoğu uzaktan kumanda olabilecek bir özelliğe sahip. IRC komutları ile kzıılötesi cihazların kumandası olabilecek komutlar göndererek telefonunuz bir nevi kumanda oluyor.

Uzaktan kumanda uygulamaları bazılarında telefonda mevcut bulunuyor ve genellikle ise app mağazalarında ücretli olarak kullanıcılara sunulmuş. Ücretli olmasını geçtim birçok kişi satın almış ama telefonlarının destekleyip desteklemediklerini bilmiyorlar. Bu tarz uygulama yapımcıları uyarı ve ya bilgilendirme gibi şeyde yazmıyorlar nede olsa insanları kandırabileceklerini biliyorlar. Yeni cihazlarda çalıştıklarını söyleseler satışları yarı yarıya düşecek bunu biliyorlar tabi ki de.

 

Uzaktan Kumanda Uygulaması

Uzaktan Kumanda Uygulaması

 

Uzaktan Kumanda Uygulaması Özellikleri

Sizlere uygulama adı vermiyorum ama genel olarak uzaktan kumanda özelliklerinden bahsetmek gerekirse, uzaktan kumanda ile çalışabilecek tüm cihazlarda erişim imkanı sağlayan uygulamalar mevcut ki bu uygulamaların bir kısmı bazı ülkelerde satışı durduruldu. Bir çok soruna neden olmuş bu tarz uygulamalar. Hırsızlıklara bile sebebiyet vermiş. Bir çok kişi iş imkanlarını bu uygulama ile yitirmiş bile. Bu uygulama gerçekten harika olsa da bir çok kişinin canını yakmış durumda.

Şimdi sizleere bu uygulamanın marifetlerini biraz anlatayım. Bu uygulama ilk olarak söyleyebilirim ki yeni olan yani LDC gibi cihazlarda çalışabilecek kapasitede. Cihazınızın marka ve model bilgilerini girerek uygulamaya bu tarz cihazlara erişim sağlayabiliyorsunuz. Bu uygulamayı ben ilk bankada denemiştim 😀 😀 hiç unutmuyorum özel bir bankadaydım LCD bir ürün var borsa gibi bir kanal açıktı yanlış hatırlamıyorsam bloomberg ht kanalıydı neyse. TV ürünün markasını kapatmışlar sanırım benim gibi biri denemiş böyle bir şeyi kapatmışlar bant ile markayı. İyice bakınca marka biraz belirgin gibi gözüyordu. Marka yazısı biraz çıkıntılı olduğu için bant üzerinde iz bırakmış. Samsung ürünün olduğunu görünce resimi çekip google görsellerden arama yaptım ve model bilgisin de bir şekilde ulaştım. İlk sesi açıp kapamayı denedim ve çalıştığını görünce kapatıp açtım kapatıp açtım çalışıyordu işte 😀

Telefonu Kumanda Olarak Kullanma

Telefonu Kumanda Olarak Kullanma

 

Bir sonraki adım olarak klima üzerinde biraz oynama yapmak istedim 😀 Klimalar açıktı ama içeri pek serin değildi benim olan taraf. Benden tarafdaki klima üzerindeki bilgileri girerek uygulamaya Ortamı biraz daha serin hale getirdiğimi söyleyebilirim :D. Durun şimdi asıl olay geliyor 😀 Vezneye doğru gittim, çalışanların arkasındaki klimaları kapattım 😀 daha sonra fazla uğraşmadım işimi halledip çıktım.

Biraz eğlendik ama özellikleri sadece bununla sınırlı değil tabi ki 😀 Şimdi bir sonraki özelliğimiz projeksiyon erişimi 😀 Bu özellik okulda çok işimize yaradığını söyleyebiliriz ki bu çok doğru. Bazı zamanlar dersleri kırmamıza bile yarıyor du. Bir sonra ki özelliğimiz ise DVD cihazlarında ki erişim. Bunu teknoloji mağazında yan yana duran TV ürünleri üzerinde denedim ve sonuç battal gazi ile sonuçlandı 😀 ki bu benim yakalanmama sebep oldu 😀 Allahtan telefonu kendi mağazalarından aldıklarını öğrenince beni serbest bıraktılar. Yoksa AVM polisine vereceklerdi beni 😀

Daha bir çok özelliği bulunup insanların bazı sorunlara sebebiyet vermeden bu uygulamanın bir o kadar eğlenceli bir o kadar da sakat bir uygulama olduğunu aşikar.

 

Uzaktan Kumanda Destekleyen Telefonlar

Şimdi ise bu uygulamayı hangi başlıca telefonlar destekliyor sizler için bir sıralamak istedim.

 • Samsung Galaxy S4, S5, S6
 • Galaxy S6 Edge
 • LG G4
 • LG G Flex 2
 • HTC One M9
 • HTC One M9 +
 • HTC One ME
 • Samsung Galaxy Note 4
 • Galaxy Note Egde
 • Oppo Mirror 5
 • Mirror 5s
 • ZTE Nubia Z9

Beraberinde bir çok cihaz da da çalışıyor son 1 sene içinde çıkan tüm cihazlarda çalışıyor. IOS cihazları hariç tabi ki 😀 onlara acıyorum 🙁

 

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S6 Plus Özellikleri başlıklı makalemizde Galaxy S6 Plus, Galaxy S6 Plus Fiyatı ve Galaxy S6 Plus Özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.