Turkcell Hayal Ortağım Uygulaması Nedir?

Turkcell Hayal Ortağım Uygulaması Nedir?

Günlük hayatta engelli bireylerimiz için ülkemizde hayatlarını çok zorlaştıracak bir sürü engel var. Turkcell engellerin birazını kaldırıp, engelli arkadaşlarımızı bir nebze mutlu edip, topluma kazandırmaya yönelik bir proje hazırlamış. Turkcell görme engelliler için güncel bilgiye ulaşmalarını sağlayacak bir uygulama geliştirmiş ve bu uygulamaya hayal ortağım adı verilmiştir. Görme engelli bireylerimizin güncel bilgilere ulaşıp, gündemi takip etmesini sağlayan bu uygulama YGA & TURKCELL stratejik ortaklığı ile 2012 yılında hayata geçirilmiştir.

2012 yılından beri 8020 IVR hattı ve ıos& Android işletim sistemi mobil uygulaması ile hizmet vermekteyken artık kesintisiz bağlantı desteğiyle web platformunda da engelli bireylerimizin yardımına koşmaktadır.

Hayal ortağım projesi sayesinde bu platformda engelli aboneler, gündemdeki tüm güncel haberlere, köşe yazarların sürekli güncellenen yazılarına, binlerce sesli kitap ve eğitime, en popüler dergilere ve hatta günlük burç yorumlarına, bu uygulamanın olduğu akıllı telefon ya da bilgisayarlarından ulaşabilecekler. Bu platform sayesinde bu güne kadar 100 İlköğretim, 400lise ve 100 üniversite öğrencisi, 12 görme engelli danışma kurulu üyesi projede görev almıştır.

2014 yılında yapılan en prestijli ödüllerden biri olan GMSA’da ” toplumsal ve ekonomik gelişme kategorisinde ” en iyi mobil uygulama ödülünü almaya hak kazanmıştır. Ayrıca MIT tarafından yapılan “Innovators üniversite 35” yarışmasında birincilik ödülünü almaya hak kazanarak uluslararası alanda da destek görmüştür.

Turkcell hayal ortağım‘ a nasıl üye olabilirsiniz. Bu servise üye olmak için iki yolunuz var. Birincisi tarayıcınızdan hayalortağım.com sitesinde bulunan üye ol linkine tıklayarak bilgilerini girebilirsiniz. İkincisi ise Android ya da IOS işletim sistemi bulunan akıllı cihazınıza bir uygulamayı play store’ dan indirebilir ve açılan formu doldurabilirsiniz. Tabi ki servisten faydalanabilmek için görme engelli olduğunuzu kanıtlamaya gerekiyor.

Servisin içeriklerinden faydalanabilmek için görme engelinizi belgeleyen doktor raporunuzu 4 farklı yoldan gönderebiliyorsunuz. Web üzerinden form doldururken, mobil uygulamadaki formu doldururken fotoğrafını çekebilirsiniz, 0850 622 99 42 numarasına raporunuzu fakslayabilir ya da hocalar@yga.org.tr adresine mail atabilirsiniz. Turkcell Hayal Ortağım uygulaması indir:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.solidict.ho

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Cilt Lekesi Nedenleri ve Cilt Lekesi Tedavisi başlıklı makalemizde Cilt Lekesi, Cilt Lekesi Maskesi ve Cilt Lekesi Neden Olur hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.