Türk Telekom Avrupa Kupasını Evine Getirmeye Kararlı

Türk Telekom Avrupa Kupasını Evine Getirmeye Kararlı

FIBA Erkekler Avrupa Kupası J Grubu’nu lider tamamlayan Türk Telekom, 2. Tur önce mücadeleninde Polonya ekibi Slask’ı 28 sayı farkla (96-68) yenmeyi başarmıştı. Bu maçın sonrasında hafta sonu ligde oynayacağı Rönesans Ted Ankara Kolejliler derbisine odaklanan Telekom, hazırlıklarına devam etmektedir. Antrenman öncesi Başantrenör Ercüment Sunter ve takımın oldukça başarılı pivot oyuncusu Ermal Kurtoğlu basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

AVRUPA KUPASI’NI ANKARA’YA GETİRMEK İSTİYORUZ

Türk Telekom Basketbol kulübü Antrenörü Sunter, Avrupa’daki hedeflerinin FIBA Avrupa Kupası’nı Ankara’ya getirmek meydana geldiğini ifade ederek, “Ligde de esasında şansız bir başlama yaptık. Sezon en başında benzer pozisyonda yer alan 3 oyuncu, takımın skorerleri ve atan oyuncuları, burada bir sakatlık yaşaması yaşadı ama bunları atlattık.

Zaman içinde atlatamadığımız sakatlık yaşaması sebebinden Vanders yeniden sakatlandı. Onun yerine deneyimli Rasic’i getirdik. Ligde de çıkışa geçmeyi tasarılıyoruz. Zaten hedeflerimiz hiç düşmedi. Türkiye Ligi’nde yeniden hedefimiz Play-Off ama Avrupa Kupası’nda gayet kritik hedefimiz var. Avrupa Kupası’nı Ankara’ya getirmek gibi. O yüzden de iyi çalışıyoruz” halinde konuştu.

GÜZEL BİR MAÇ BEKLİYOR

“Takımda kaynaşma, birlik beraberlik iyice arttı”diyen Sunter, “Aldığımız son galibiyetlerden ardından moral motivasyonumuz da arttı. Bu hafta TED Kolej’i ile çok ciddi bir Ankara derbisi var. Onlarda sezona iyi başladılar. Deneyimli bir takım. Onların da hedefi Play-Off, bizim de hedefimiz Play-Off. O yüzden iyi bir maç bekliyor”değerlendirmesinde bulundu.

BEN İNANIYORUM Kİ BELÇİKA TAKIMI İLE BİRİNCİLİK İÇİN OYNAYACAĞIZ

Avrupa Kupası’nda oynayacakları grubun zorluğuna değinen Sunter, şunları kaydetti:
“Kupada oynayacağımız takım Belçika şampiyonu, güçlü bir takım ama grupta sürpriz bir İsveç kulübü var. Ben inanıyorum ki Belçika kulübü ile birincilik için oynayacağız. Onlarla önce maçımız dış sahada, 2. maçımız içeride. O bizim için avantaj ama biz grubu birinci bitirmek istiyoruz. Ondan sonraki turda bu sefer saha avantajımızı elde etmek istiyoruz.

O turda da rakiplerimiz anında hemen belli. Öbür gruptaki takımlarla biz çapraz olarak, 2. olursak birincisiyle, birinci olursak ikincisiyle oynayacağız. O grupta da Rus kulübü var, İtalyan kulübü var, Fransız kulübü var. Bunlardan biriyle eşleşeceğiz ve gün geçtikçe de daha zorlaşacak kupa. Biz hedefimizi yüksek tutuyoruz. Kupayı getirmek istiyoruz.”

KURTOĞLU: ZAMANA İHTİYACIMIZ VAR

Takım gidişatı ile ilgili değerlendirmelerde yer alan Türk Telekom’un pivot oyuncularından Ermal Kurtoğlu, “Biz kendimizi bulamadık şimdiye civarı. Gerek sakatlıklardan dolayı gerekse takımın içinde meydana gelen bir takım problemlerden dolayı. Sezon nihayetinde ayrılan bir arkadaşımız var. Valters’in sakatlanması bizi kötü yönde etkiledi. Zaten yeni bir takımız. Bu oluşumun da normal duruma gelmesi için zamana ihtiyacımız var.

O zamana maalesef sahip olamadık. Şimdi 2 tane yeni oyuncumuz var. Umarım şimdi bir çıkış yakalarız. Her geçen gün daha iyi oynayacağınıza inanıyorum. Zaten 2-3 haftadır daha iyi basketbol oynadığımızı tahmin ediyorum. Ufak tefek sorunlarımız var, ribaund gibi. Bazen hücumda erken top kullanıyoruz. Onları da minimuma indirdiğimiz zaman önümüz açık diye düşünüyorum” halinde konuştu.

Türk Telekom Avrupa Kupasını Evine Getirmeye Kararlı

Türk Telekom Avrupa Kupasını Evine Getirmeye Kararlı

NAMAĞLUP OLMAMIZ KİMSEYİ KANDIRMASIN

“Namağlup olmamız kimseyi kandırmasın”diyen Kurtoğlu, şunları kaydetti:
“Seviyesi düşük takımlara karşın oynadık. Bizim için ciddi meydana gelen takım olma olgusunu meydana koymak. Bu galibiyetler her ne civarı zayıf takımlara karşın olsa da moral bulmamıza destekçi oldu. Mümkün meydana geldiği civarı birlikte maç yapınca birbirimizi daha iyi tanıma imkanı buluyoruz. Bu da bize destekçi oluyor. Uzun vadede bunları olumlu bir biçimde değerlendireceğimizi tahmin ediyorum.”

ASIL AVRUPA MACERASI ŞİMDİ BAŞLIYOR

Avrupa Kupası’nda Yorucu bir grupta yer aldıklarını vurgulayan Kurtoğlu, “Asıl Avrupa macerası şimdi başlıyor. Daha zor bir gruptayız. Belçika’nın en ciddi takımlarından biri Oostende gibi, İsveç’in iyi takımlarından biriyle karşılaşacağız. Onlarla çok çetin maçlar geçecek. Yeni bir takım olduğumuz için maç maç aşmak istiyoruz.

Tabi ki kafamızın bir köşesinde o ana hedef var; Avrupa Kupası’nda Final-Four oynamak gibi fakat oraya civarı uçmak istemiyoruz. Her maç daha iyi olalım, her maç hatalarımızı minimuma indirelim, iyi yaptığımız şeyleri daha iyi yaparak maksimum seviyeye ulaşmak istiyoruz”değerlendirmesinde bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.