Ttnet Kota Sorgulama Nasıl Yapılır

Ttnet Çağrı Merkezi Numarası

TTNET, internet hizmeti veren geniş çaplı firmalardan bir tanesidir. Her internet şirketinde olduğu gibi TTNET’te de farklı internet tarife ve paket seçenekleri bulunmaktadır. Bu seçenekler genel anlamda kotalı ve sınırsız olmak üzere iki gruba ayrılır. Kotalı paketler genelde 4GB, 6GB gibi seçenekler sunar. Bu paketleri seçtiğiniz takdirde kotanızı sıkı bir şekilde takip etmek durumunda kalırsınız. Çünkü sınırlı tarifelerde sınırı aştığınızda faturanıza 80,100 TL’ye kadar bir ceza uygulanmaktadır. 29,39 TL’lik internetinize 89,99 TL ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda düşmemek için kotanızı sıkça takip etmeli ve aşmamalısınız.

Kotanız nasıl dolar?

Film-dizi izlerseniz, video izlerseniz, (çözünürlüğü yüksek olanlar daha kısa sürede kota doldurur), indirme yaparsanız kotanız çabucak dolar. Kotanızı doldurmamak için dizi-film izlememeli, video izlememeli; müzik, film, video vb. indirmemelisiniz.

Kota nasıl sorgulanır?

Kotanızı sorgulamak için pek çok yol vardır. Öncelikle 444 0 375 numaralı TTNET şirketine ait telefon numarasını tuşlayarak, hizmet numaranızı ya da telefon numaranızı girdiğiniz takdirde operatörün seslendirmiş olduğu hizmetlerden kota sorgulamayı bulup tuşlamalısınız. Yahut arama motorlarına adsl kota sorgulama biçiminde bir arama yaptırdığınız zaman muhtelif siteler karşınıza gelir ve bu sitelerden de yine hizmet ya da telefon numaranızı girerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra internet üzerinden en güvenli bir şekilde sorgulayacağınız TTNET’e ait online işlemler merkezi adı altında yer alan internet sitesidir. İnternet sitesine e-posta adresinizi ve tek şifrenizi kullanarak rahatça girebilirsiniz. Bu sitede sol tarafa çeşitli kategorilerde işlemler bulunmaktadır. Kotanızı sorgulamak için sırasıyla; Abonelik İşlemleri > Kota İşlemleri > Kota Sorgulamaya tıklamalısınız. Kota işlemleri adı altında karşınıza bir ekran açılacaktır.

Ekranda bir çizelge göreceksiniz. Çizelge 4 sütun 3 satırdan oluşan bir tablo göreceksiniz. Tabloda son 3 ayda kullandığınız internet miktarını kota cinsinden görebileceğiniz değerler yer almaktadır. Örneğin; 2016 yılının ocak ayına ait değerlerinizi görmek istiyorsunuz. Hemen Ocak 2016 satırının sağındaki satıra bakmanız yeterli. Ocak ayında kullandığınız miktar orada yazmaktadır. Aynı şekilde Aralık 2015 ve Kasım 2015’te kullandığınız miktarları tablo üzerinde görebilirsiniz. Kota için dikkat etmeniz gereken değer, Download başlığı altındaki değerlerdir. Buna da dikkat etmelisiniz.

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Turkcell Bedava İnternet Paketi Kampanyası 2017 başlıklı makalemizde 2017 Bedava İnternet, 2017 Bedava İnternet Paketleri ve 2017 Bedeva İnternet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.