Türk Telekom TTNET ADSL İnternet Tarifeleri 2016

Türk Telekom TTNET İnternet Tarifeleri Kampanyaları

Türk Telekom şirketi, internet hizmetini kendi kuruluşu olan TTNET adı altında müşterilerine sunmaktadır. TTNET, Türkiye çapında neredeyse tüm ev ve işyerlerinde tercih edilen bir firmadır. Diğer firmalar da internet hizmetini TTNET’in alt yapısını kullanarak verebilmektedirler. İnternet kullanım ücretleri, kullanılan yer ve amaca göre değişiklik göstermektedir. Evlerde kullanım kapasitesi kurumsal iş yerlerinde kullanılan GB değerine göre daha düşük kalacağından ev internet paketleri daha uygun olacaktır.

TTNET ADSL internet tarifleri ve fiyatlarını etkileyen değişkenler vardır. Bunlardan ilki; aylık kullanım kotası yani internet kullanımının limitli ya da limitsiz olmasıdır. Limitli internet paketi, sözleşmede belirlenen limitin aşılması durumunda, kullanım bedeli, sözleşmede yer alan ödeme tutarını geçecektir. Bu nedenle limitsiz internet paketleri tercih edilmelidir.

Ancak limitli internetlerde de belirlenen bir kota vardır. Kotanın dolması ile internet hızı yavaşlamaktadır. Bir sonraki fatura gününe kadar, ek ücret ödemeden kullanılır, ancak internet bağlantısı yavaş olacaktır. İkinci konu ise; Mbps olarak ifade edilen bağlantı hızı değeridir. Bağlantı hızının 16 Mbps olması, internet kullanımının hızlı olduğunu ifade etmektedir. Hızın yüksek seçilmesi, ödenecek fatura tutarını da etkileyecektir. Doğru orantılı bir ilişki vardır.

TTNET ADSL internet tarifleri şu şekildedir;

 

  1. Hafiften İnternet: Tarife, 6 GB limitli ve limitsiz olarak iki şekildedir. Bağlantı hızı iki tarife için de 8 Mbps’ye kadardır. Limitli tarife ücreti aylık 28,90 limitsiz tarife ise 52,90’dır. Yalın internetten yararlanan müşteriler için bu ücrete hiperinternet ve fiberinternet kullanımı için 18 yansıtılmaktadır.

 

  1. İkisi Bir Arada Kampanyası: Bu kampanyadan sadece mevcut müşteriler yararlanmaktadır ve 24 ay taahhütlüdür. Kotası limitsiz olan bu kampanya içeriğindeki tarifler 2 şekilde sunulmuştur. Net Limitsiz + Alo Paket /Yalın olan tarifede, hız 8 Mbps ve ücret 64,90’dır. Ultra Net Limitsiz + Alo Paket/Yalın tarifesinde ise hız 16 Mbps ve ücret 66,90 olarak sunulmuştur. Yani sabit telefon tercihi müşteriye sunulmaktadır. Müşterinin Alo Paket tercihinin olması durumunda, 18 olan paket, taahhütlü müşterilerine 12 olarak belirtilmiştir.

 

  1. Çiftetelli Kampanyası: 24 ay taahhütlü yararlanılan kampanya Fiber ve Hiper internet olarak iki çeşittir. Ancak özellikleri aynıdır. FİBERNET LİMİTSİZ Alo Paket /Yalın ve HİPERNET LİMİTSİZ Alo Paket /Yalın tarifelerinde hız 24 Mbps ye kadar olup kotası 75 GB ve ücreti 59,90 ‘dir ve Alo Paket tercihi durumunda ek ücret ödenmektedir.

 

  1. Hesaplı Kampanya: Bu tarifeye göre aylık kullanım kotası sınırsız, hız 16 Mbps’dir. Ancak hızın düşeceği sınırda seçme hakkı olduğundan fiyat değişikliği bulunmaktadır. 75 GB olarak tercih edilmesi durumda ödenecek tutar 54,90 100 GB olması durumunda ise 59,90 ‘dir. Ayrıca TTNET tariflerinde engellilere ayrıcalıklar tanınmıştır.

TTNET kampanyaları hakkında web sayfasından ya da 444 1 444 numaradan müşteri hizmetlerinden bilgi alınabilir ve tarife seçilebilmektedir.

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Vodafone SuperNET Fiber İnternet Tarifeleri 2016 başlıklı makalemizde Vodafone SuperNET ADSL İnternet, Vodafone SuperNET ADSL Tarifeleri ve Vodafone SuperNET Fiber İnternet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.