The Martian (Marslı) Filmin Fragmanı

Marslı Filmi İzle


Herkese iyi hafta sonları bugün sizlere usta yönetmen Ridley Scott tarafından ele alınan bir film ile karşınızdayız. Tanıtacağım filmin adı “The Martian” film başlığı ili sinema dünyasına adım atacağını geçen sene duyurulmuştu. Bu arada Türkçe olarak sinemalarda “Marslı” olarak vizyonda olacak.

Marslı filmimiz dediğim gibi usta bir yönetmenin elinden geçti ve yine harika işler çıkarmış gibi görünüyor. Yine harika işler çıkarmış dedim çünkü biliyorsunuz aslında bu yönetmen bilim kurgu filmlerinin mimarı diyebiliriz. 80 lerde bir çok filmi ele alıp hala unutulamayan filmleri mevcut. Alien ve Blade Runner gibi bir çok bilim kurgu filmlerini ele almış bir isim. Bu isimin asla kötü işler çıkarmayacağını hepimiz biliyoruz.

Yönetmenimiz diğer eski filmlerine göre kıyaslarsak bu filmi eski hiç bir filme benzemediğini söyleyebilirim. Gerçekçi bir yapıda sinema dünyasına kazandırdığını da söyleyebilirim. Bir önceki en iyi filminden bahsetmem gerekirse “Gravity“. Kalite ve konu bakımından az çok benzediğini de belirtmek istiyorum.

 

The Martian (Marslı) Filminin KitabıGeçen yıl en çok takip edilen ve en çok okunan kitaplar arasında yer edinen Andy Weir tarafından okurlara sunulan ve bu The Martian kitabı da aynı zamanda ülkemizde de kısa süre içinde “Marslı” başlığı ille adıyla basılmıştı. Eski astronotun maharetli ellinden çıkan bir hikaye üzerine kurulmuş bir filmdir de diyebilirim sizlere.

Marslı filmimizin başrollerinde yer alan isimler ise: Matt Damon‘ın yer aldığı yapımın kadrosunda Sean Bean, Kate Mara, Jessica Chastain, Jeff Daniels ve Michael Pena yer alıyor. Yönetmen koltuğunda ise türün sevilen yönetmeni Ridley Scott oturuyor.

 

The Martian (Marslı) Filminin Konusu

Bilim Kurgu filmlerini kazandıran usta yönetmen Ridley Scott’dan bahsettiğimize göre şimdi de biraz The Martian (Marslı) filminin konusu ve içeriğinden bahsedelim. Konu bakımından Gravity’ye benzediğini belirtmiştim. NASA tarafından Mars’a gönderilen astronotların ve bir kaç doğa olay gerçekleşen bu gezegenden tekrar dünyaya geri dönme kararı veren NASA. Şimdi hikayemizi biraz ele alırsak Astronotlar Mars’a indikten sonra gezegende bir takım doğa olayları görür işte sert bir rüzgar gibisinden. Ve bu rüzgar ile beraber bir kaza meydana gelir. Bu rüzgarın havalanmasına neden olduğu bir cisim bir astronota çarpar ve diğer astronotların çevresinden uzaklaştırır. Zaten göz gözü görmüyor o rüzgar diyebileceğimiz o doğa olayında.

Şimdi tüm astronotlar o cisim’in çarptığı arkadaşını öldü sanıyorlar çünkü çok sert çarpmıştır ve bu olaydan sağ çıktığını düşünmezler ve aramaya vakitleri de yoktur, çünkü kendileri de zarar görebilirdi ve direk tekrar uzaya havalanan ekip dünyaya döner. The Martian filmimizde geride kalan astronotumuzun adı Mark Watney (Matt Damon) filmimiz işte bu astronotu ele alıyor. Mars gezegeninde gerçekleştireceği keşifleri, yaşam mücadelesini gibi. Ve bunları da aynı zamanda dünyaya aktaran bu astronotumuz dünyadaki NASA ekibini bir anda şaşırtır çünkü o ekipteki astronotun öldüğünü sanıyorlardı.

Geride kalan bir kişiyi görmek ve bu yaptığı keşifleri, yaşam mücadelesini, yapmış olduğu sera ve onun içinde yetişen bitkileri görmek bir anda NASA ekibini heyecanlandırır. Aynı zamanda NASA ekibi bu astronotumuzun yaptıklarını tüm dünyaya duyurur ve tüm dünyanın öldü sandığı astronot Mark Watney bir anda kahraman haline gelir. Astronotumuz yaşadığı bu yaşam mücadelesi her ne kadar zor olsa yapması gerektiğini düşünür.

Aynı zamanda ise NASA tarafından görevlendirilen ekip arkadaşlarıysa bu olayları takip etmektedir. Tabiki ekip arkadaşları henüz dünyaya dönmemiştir. Hala uzayda ve Mars gezeninden 1-2 hafta uzaktadır geri dönüp bir bu astronotumuza kurtarma planları yapmaktadır.

 

Marslı Filmi İzle

Marslı Filmi İzle

Marsli Filmi Fragmanı İzle

Fragman linki 1: https://www.youtube.com/watch?v=ej3ioOneTy8

The Martian Filmi İlk Fragmanı Türkçe İzle

Fragman linki 2: https://www.youtube.com/watch?v=9IVE_g7TjPg&feature=youtu.be

 

Marslı Filmine Ait Resimler

The Martian Filmi İzle

The Martian Filmi İzle

Marslı Filmi Türkçe Dublaj İzle

Marslı Filmi Türkçe Dublaj İzle

Marslı Filmi

Marslı Filmi

The Martian Wallpaper

The Martian Wallpaper

Marslı Film

Marslı Film

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Volkswagen Ebeveynlere Yardımcı Bebek Arabası Üretti başlıklı makalemizde Volkswagen Bebek Arabası, Volkswagen Bebek Arabası Üretti ve Volkswagen Ebeveynlere Özel Bebek Arabası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.