The Flash 2. Sezon 8. Bölüm İzleyici İncelemesi

The Flash 2. Sezon 8. Bölüm İzle

Geçtiğimiz gün yayımlanan The Flash ve Arrow dizilerinin ortak yayın kararı aldıkları bölüm olan The Flash 2. Sezon 8. bölüm diğer adıyla LEGENDS OF TODAY başlığı yer verilmiş olarak sizlere bir kaç inceleme ve aklınızdaki soruları gidemek adına bir kaç ince spoiler vermek istedim dizi incelemesi biraz geniş kapsamlı olarak sizlere sunmak istedik ve IGN incelemesini de bahsedilen bir kaç inceleme detaylarını da makalemize özgünce derleyerek yer vermek istedik tabi bundan önce ufak bir Uyarımız var incelememizin başında okumanızda yarar var.

Uyarı: İncelemede hem tek bir The Flash hem tek bir de Arrow’a ait spoiler yer almaktadır . Onlar yetmezmiş benzeri üst kısmına tek de Legends of Tomorrow spoiler’ları var . Belki yazının içinde minik sevinçli tek şerit roman spoiler’ı da vardır . . .

Aylardır beklediğimiz hafta geldi çattı. The Flash ve Arrow’un partner bölümlerinin ilkini izledik. Ne bölümdü ama! Tek 2 akıl yanılgısı hariç kusursuzdu diyebilirim. Tek Sürü eğlendim izlerken. Bayramda akrabalar toplanır, uzunca süredir tek arada görmediğiniz kapsamlı ailenizi görürsünüz, enişte dede ile şakalaşır, yenge kuzene ingilizce konuşturur benzer onun benzeri tek hava vardı kısımda.
Yeni kötümüz Vandal Savage nihayet talep – ı endam etti. Legends of Tomorrow’da asıl şovunu yapacak var olan Vandal Savage’ı beğendim. Şerit romanda ve animasyonlarda daha tek sürü perde arkasında durmayı seçim eden biri Savage. Burada aksiyon içinde sağa sola bıçak fırlatırken rastlamak harika oldu. Hatta çeşitli kültürlerin çeşitli zamanlarda geliştirdiği kavga tekniklerini sergilemesi karakteri ile ilgili çok harika veriler verdi. Evet, Vandal Savage tek ölümsüz. 50 bin yıl öncesinde mağara adamıyken kavuşuyor bu güçlerine. İnsanlık tarihli tüm vakalarda parmağı var. Hun’ların Avrupa’ya göçmesinin arkasında, Cengiz Han’ın dünyayı fethetmesinde, bir. Dünya Savaşı’nın çıkmasına neden var olan, Avusturya – Macaristan prensini bıçaklayan Sırp milliyetçisi de ta kendisidir.

Kendra’nın peşinde olması dizi çerçevesinde mantıklı olmuş. Tek ölümsüz, öbür ölümsüzleri kovalıyor, onları öldürdükçe daha da kuvvetli oldu. Ben bunu yedim. Ancak Barry’nin daha dk tek gol tek ” bu adam tek sürü mistik ya, benim düşünceme göre Oliver’a soralım ” demesini yemedim. Adamın tek mistikliğini görmedik ki yahu! Belli Bir Süre aşağı yazı olarak kendisine güvenmemesi olabilmektedir ama bu bize yansıtılmadı. Daha tek sürü ” kankamı özledim ” tadındaydı.

Arrow ekibinin diziye dahil olmak üzere edildiği an bir sürü karizmatikti. Son otomatik silahlı rakiplere karşın ne gerçekleştirileceğini çözmüş dizi. Buradan Flash senaristlerine teşekkür ediyoruz. Zaten ilginç biçimde 2 sezondur ortak bölümlerde Flash senaristleri daha sıkı yazıyor Arrow karakterlerini. Bunun en büyük örneği Felicity ve Oliver. Felicity son özlediğimiz ve sevdiğimiz Felicity oldu. Keza Oliver’ın niçin sevinçli meydana geldiği Arrow dizisinden daha sıkı işlendi. #olicity hayranları herhalde delirmiştir bu bölümü izlerken mutluluktan.

Flash 2.Sezon 8.Bölüm

Flash 2.Sezon 8.Bölüm

İki dizinin de kahramanlarının birlikte meydana geldiği an bir süre güzeldi. Malcolm’un da babasının geldiğini duyan yan komşu olarak çat diye gelmesi güzel bir enstantane oluşturdu. Gerçi pek fazla bir işe yaramadı geldi ve aldığı haberleri verdi ve gitti. Ama bir süre eğlenceliydi onun geldiği zamanlar. Ancak kimsenin ” ya biz bombayı bıraktık orada Darhk aldı gitti? ” dememesi beni üzdü. Tek ben her bölüm Damien Darhk‘a hepten hayran oluyorum. 10 saniye gözüktü beni benden aldı.

Fakat dizinin tek bir kahramanı vardı o da Cisco’ydu. Adeta ” hadi Cisco dizisi yapalım ” demişler ve bu kısımda ona odaklanmışlar. Şikayetçi değilim, ama belli bir süre daha az olabilirdi. Benzer şeyleri söyleyip durmasının nedeni var bunda. Anladık bebeğim, senin de harika güçlerin var, sen de bir sürü kolay değil alıştın. O muhabbeti az kesip belli bir süre daha Hawkman’e odaklanabilirlerdi. Ooo evet Hawkman de vardı değil mi bu bölümde?

Yurt dışarısında hayatını sürdüren akraba olarak bayram ziyaretine dahil olmak üzere olan Hawkman’i bir sürü sevdim. Zaten sevdiğim bir karakterdir. Nihai derece başarılı olmuş. Bugüne kadar çizgi romanlarda en az 6 adet köken hikayesi oldu Hawkgillerin. Bu sefer tamamını birleştirip meydana güzel bir şey çıkartmışlar. Tek halen uzaylı olup olmadıkları ile ilgili bir haber yok. Kafası karışanlara özel bir kaç not düşeyim.

Shayera Hol ve Katar Hol, Thanagar gezegeninden gelen 2 ordu. Nth Metal ismi verilen çok kuvvetli ve mistik bir elementten yapılmış olan silahları var. Earth – 2’de ise Chay – Ara ve Mısır Prensi Khufu, Hath – Set aracılığıyla öldürülüyor. Chay – Ara ve Khufu her asırda yine doğarak birbirlerini aramaya çalışıyor. Barry Allen’ın kendisini feda ederek durdurduğu Infinite Crisis anında uzaylı meydana gelen Hawkman ve Hawkgirl ile dünyadaki Hawkman ve Hawkgirl birleşiyorlar ve geçmişleri ortak oluyor.

 Hawkman ve Hawkgirl

Hawkman ve Hawkgirl

 

Hawkman ve Hawkgirl Kimdir?

Kafası karışanlar amaçlı şu şekilde özetleyelim, Uzaylı meydana gelen Hawkman ve Hawkgirl Mısır’a geliyorlar, piramitler ve gelişmiş teknolojileri sağlıyorlar. Ancak Hath – Set bunları Nth Metal’den yapılmış olan bir bıçak ile öldürüyor. Aralarındaki ölümsüz aşk ve Nth Metal’in tesiri ile her asırda bir bir daha doğuyorlar. Kafanız patatese döndü değil mi? Yazarken benim de öyle oldu.

Hawkman ve Hawkgirl şu an dizide Mısırlı olarak yer alıyorlar. Hath – Set ise Vandal Savage. Teknolojilerine bakarsak ( bir anda çıkan kanatlar vs ) uzaylı kökeni de bir yerlerde mevcut. Artık bunları yarın yayımlanacak kısımda ya da Legends of Tomorrow’da daha ayrıntılı biçimde göreceğiz.

The Flash 2. Sezon 8.Bölüm Genelinde Neler Yaşandı

Bölümün genelinden kopuk olarak gördüğümüz Wells ve Caitlin sahnesi ise benim düşünceme göre olmamalıydı. Serumun geliştirilmesi bir çok mantıklı fikir üretebiliriz dizinin geleceği açısından, neticede öbür evrende Wells’in kızı Jesse Quick var ve o güçlerini bu serumdan ediniyor. Her ne kadar uyuz olsam da Jesse’nin Wells’in kızı olarak yazılmasına onay edebiliyorum.

Kabullenemediğim şey ise Jay Garrick. Ya bu adamı niçin kezban yaptılar? Her şeye itiraz, her şeye trip atıyor. Jay Garrick bu biçimde biri değil dostlar. Serumu kullandıktan ardından biraz bekledim bizim elemanlara katılsın diye ama maalesef olmadı. Jay’in de meydana geldiği bir dövüş sahnesi görmeyi çok isterdim. Harcıyorlar resmen Jay’i ve kimse sesini çıkartmıyor. Gerçek Jay bu değil…

En azından öbür karakterlerin kişiliklerini çizgi romana yakın tutuyorlar. Barry Allen her an meydana geldiği gibiydi. Aman Kendra’yı atmayalım, yok siz manyak mısınız, her şey sıkı güzel güzel olsun diye koşturup durdu. Barry Allen sevmeme sebebim bu biçimde bir adam olması. Yabancıların ‘boy scout’ dediği durum. Bizim dilimizde tam bir karşılığı yok ama ” aman ağzımızın tadı bozulmasın Ali Rıza Efendi ” kişilikli diyebiliriz. Oliver’ın ” benim düşünceme göre bırakalım atlasın ” demesi de gerçek Oliver kişiliğine biraz yakındı. Belli Bir Süre ek olarak gevşek biçimde dese tam Oliver Queen olmuş derdim. İkisi arasındaki atışmalar ve düşünce ayrılıkları eğlenceliydi. Çizgi romanda hiç anlaşamayan ikiliyi burada da öyle görmek hoşuma gitti.

Connor Hawke Kimdir

Connor Hawke Kimdir

Kafamı kurcalayan bölümün nihayetinde gördüğümüz bebe oldu. Oliver’ın çocuğu niçin bu ortak bölümde var? Legends of Tomorrow ile bir bağlantısı var mı? YOKSA BU ÇOCUK GELECEKTE GREEN ARROW OLACAK VE BİZİM EKİBİMİZ GELECEĞE GİTTİĞİNDE ONU MU GÖRECEK? Connor Hawke mıydı ya o çocuk? Kafamda binlerce soru var onun konusunda. Lütfen dediğim benzeri bir şey olsun, sevinçli olalım.

Şu an amaçlı yarın yayımlanacak bölüme biraz sıkı bir taban hazırlandı. Ancak yarın ne olacağına konusunda hiçbir fikrim yok. Bu kadar mistik şeylerin meydana geldiği bir ortamda Constantine görmeyi isterdim. Kendisini görme ihtimalimiz yok, ama en azından ismi geçerse harbiden güzel olabilir. Inşallah yaparlar öyle bir şey, lütfen yapsınlar. Belki sete geldiğinde küçük bir telefon konuşması sahnesi çekmişlerdir 3 – 4 saniyelik onu koyarlar? Hayallerle yaşıyorum resmen…

Ortak bölümlerin ilkinde tempo ek olarak düşük olabilir. Bu bölümde de tempo ara ara düşse de çok içten ve sıcak bir hava vardı. Yüzümde gülümseme ile takip ettim 40 dk süresince. Yarın gerçekten çok ümitliyim.

Kaynak: www.tr.ign.com

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Zahide ile Yetiş Hayata Yeni Sezonda ShowTV Kanalında başlıklı makalemizde Zahide ile Yetiş Hayata, Zahide ile Yetiş Hayata Ne Zaman ve Zahide ile Yetiş Hayata ShowTV hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.