Siğiller Neden Olur ? Nasıl Geçer ? Siğil Duası

Siğiller neden olur, nasıl meydana gelir

Siğiller Neden Olur Nasıl Meydana Gelir,Birçok kişide görülen can sıkıcı ve bazen cildi hastalıklar dolayısı ile çirkin görünüşe sebep olan siğilleri hepimiz biliyoruz. Peki, bu Siğiller Neden Meydana Gelir Siğillerin boyutu, şekli derinin neresinde oluştuğuna göre değişiklik meydana getirir. Vücudun hemen her yerinde görülebilir. Genellikle deri ile aynı renge sahip olup, sert ve kabarık bir biçimdedir ve içlerinde de siyah virüsler barındırmaktadır. Bu virüs derinin en üst hücrelerine etki eder, hücrelerin artmasına neden olur ve hücrelerin çokça keratin üretmesine sebebiyet verir.

Siğiller Nasıl Geçer

Siğiller neden olur gelir gibi can sıkıcı sorularımızdan bir diğeri de siğillerin nasıl geçeceği sorusudur. Siğillerin hemen hemen yüzde ellisi, siğil tedavisi uygulandığında yok olurlar. Siğiller neden olur adlı başlığımızda da değindiğimiz gibi siğillere bir virüs neden olur, vücut belli bir zaman sonra o virüse karşı direnç göstermeye başlar ve o direnç neticesinde virüsler yok olmaya yüz tutar.

Ama maalesef ki; bu yok oluşun belli bir süresi yoktur. Ve bunu da belirtmek isteriz ki siğiller bulaşıcıdır ve erkenden tedaviye başlanmaması durumunda vücudun başka yerlerine veya başka insanlara bulaşabilmektedir.

Ayakta meydana gelen siğiller ağrıya neden olabilir ve bir yere çarpma gibi durumlarda kanayabilirler. Bunun yanı sıra bir de kötü görüntüye sebep olmaları yeterince sinir bozucudur. Hele bir de ellerde ve yüz bölgesinde meydana geldilerse… Bu çok utanç vericidir Bir an önce tedavi edilmesi gerekmektedir.

Siğiller neden olur, nasıl meydana gelir sorusunun bir diğer cevabına geçmemizde yarar var ki bu cevap büyük bir soru işaretine yanıt oluşturmaktadır. Bu yanıt; bağışıklık sisteminin güçsüz olmasıdır. Siğillerden kurtulabilmek için tedavi süresini kısaltıp bir an önce kurtulmak istiyorsanız bağışıklık kuvvetinize kuvvet katmanız gerekmekte.

Düzenli ve sağlıklı beslenerek bunu başarabilir ve siğillere dur diyebilirsiniz. Sağlıklı, siğilsiz günler.

Siğil Duası Nedir Siğil Duası Nasıl Yapılır?

1.Dua: Okunuşu; ”Em ebremu emren feinna mübrimün.”(Zuhruf)

2.Dua: Okunuşu: ”Allahümme müsağğira’l-kebiri ve mükebbira’s-sağiri sağğir ma bi.”

Anlamı : ”Büyüğü küçülten ve küçüğü büyülten Allah’ım! Bu bendekini(siğilleri)küçült.” Bu dua 7 kere okunup,hem şehadet parmakla gezdirilip hem de üzerine üflendiğinde, Allah’ın izniyle geçer. Peygamber Efendimiz (s.a.v) hanımlarından birisinin elinde siğili görünce bu duayı okumasını söylemiş.Hanımı da o dertten kurtulmuş.

Dua : Allahümme müsağğira’l-kebiri ve mükebbira’s-sağiri sağğir ma bi.

3 Adet kağıt alınıp her birine (ادرى ) yazılır.Her bir kağıda 3 İhlas ve 1 Fatiha suresi okuduktan sonra siğile / siğillere sürülür.Ve her gün bir kağıt yakılır.

Büyük bir tuz tanesi üzerine 3 İhlas ve 1 Fatiha suresi okuduktan sonra siğile / siğillere sürülür.Ve bu tuz bahçeye gömülür.

Ertesi sabah kalkar kalkmaz sağ elin işaret parmağı dil ile ıslatılır.Siğilin etrafında dairesel olarak 3 defa çevirilir.Sonra parmak tekrar ıslatılıp siğil tükrükle yağlanır.Bu işleme bir hafta boyunca devam edilir.

İğde ağacından Besmele çekerek bir adet dal koparılır.Ya Rabbi bu dal kuruduğu gibi falancanın siğilleri de kurusun denip dal bir kenara atılır.

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Soğuk Havalarda Oluşan Dudak Çatlamasına Çözümler başlıklı makalemizde Dudak Çatlakları İçin Krem, Dudak Çatlakları İçin Krem Tedavisi ve Dudak Çatlakları Neden Oluşur hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.