Ses Kısıklığına İyi Gelen Şeyler

Ses Kısılması Tedavisi

Önümüz kış ama şimdiden öksürük  ve çok ciddi bir ses kısıklığı varsa hemen önlemini almak gerekir tabi. Ses kısılmasına ne iyi geliyor dersek size bir kaç bitkisel tedavi yöntemleri önereceğim bunlar hakkında nasıl kullanmanız gerektiği hakkında da kısa bilgiler verip eski sağlığınıza geri kavuşmanız da yardımcı olmaya çalışacağız. Size bir kaç bitki önereceğim hemen.

Zencefil Tedavisi

Zencefil her derde deva derler bunlardan birisi de boğaz bölgemizde oluşan rahatsızlıklarımız da dahil. Bir kaç sap zencefil ile ses sağlığı kazanılabilir diyor uzmanlar. Sade olarak tüketmek istemeyenler limon ve ya tuz ilave ederek tatlandırabiliriz.

Bal Tedavisi

Bal İle Ses Kısılması Tedavisi

Bal Tedavisi

Bal bal bal… balın faydaları saymakla bitmez, bal içerdiği vitaminler ile vücudunuzdaki her mevsim hastalığına ideal bir çözüm haline gelmiş durumda. Eskiler en sık bu yöntemi deniyorlarmış. Tedavi süresince her gün bir kaç çay kaşığı yiyerek boğazımızdaki kapalı kalan ses kısılmasına neden olan alanları nemlendirebilir. Bu en iyi yöntemlerden biridir ayrıca nemli tutmak.

 

Elma Sirkesi Tedavisi

Ses Kısılmasına İyi Gelen Şeyler

Elma Sirkesi

Elma sirkesi de bu hastalığın iyi bir çözüm yollarındandır. Bir tatlı ve ya yemek kaşığı dolusu elma sirkesini bir bardak dolusu kadar suya ilave ederek tüketmemiz mümkündür. Bunu sabah akşam yemeklerden önce uygulayabilirsiniz.

 

Tuzlu ve Limon Gargarası İle Tedavi

Tuz İle Ses Kısılması Tedavisi

Tuz İle Ses Kısılması Tedavisi

Yukarıda da bu ikiliyi önermiştik şimdi size bir kez daha önererek bu ikiliyi etkili nasıl kullanabiliriz bundan bahsedelim. Bir yarım bardak ılık su hazırlamamız gerekmekte, daha sonrasında yarım bir limonu içine sıkarak ve hemen ardından biraz tuz ekleyerek karıştırıyoruz. Bunu ağzımıza alıyoruz ama yutmuyoruz gargara yapmamız gerekmekte. Size hemen nasıl gargara yapmamız gerektiği hakkında öneri vermek gerekirse hani recep ivedik de birsahne vardı gargara sahnesi aynen öyle o derece bir gargara yaparak yutmamız gerekiyor. Bunu sabahları hemen uyandıktan sonra uygularsak daha iyi bir sonuç alabiliriz. Günde bir kere yani sadece sabahları yapmamız yetecektir.

Buhar Banyası İle Tedavi

Buhar İle Ses Kısılması Tedavisi

Buhar İle Ses Kısılması Tedavisi

Güzel bir duş ile tedaviye başlayabilirsiniz, güzel ve sıcak bir su hazırlayın bir kova içerisinde ve ya yandaki resimdeki gibi bir tencere içerisine sıcak bir su hazırlayabilirsiniz daha sonrasında biraz lavanta ve ya nane yağını damlatarak işlemimize başlıyoruz. Bir havlu bulup bunu kafanıza örterek buharı bir süre soluyun. Buharı içimize çekerek boğazımızdan geçmesine izin vereceğiz bu ses tellerimize iyi gelecektir.

Acılı Kırmızıbiber Tedavisi 

Acı KırmızıBiber İle Ses Kısılması Tedavaisi

Ses Kısılması Tedavaisi

Bu yöntem ile vücudumuzdaki bazı bölgeleri harekete geçirerek boğazımızda gerekli olan salgıları harekete geçirebilir. Biraz kırmızıbiber ile yukarıda da belirttiğimiz balı karıştırırsak bu iyi bir seçim olabilir. Bu yöntem nasıl işleyecek derseniz bir kaşık kıvamında bu karşımı hazırlayın bal boğazımızı hafif yumuşatacaktır ve ardından kırmızıbiber ile ses tellerimize iyi gelecektir.

 

 

Herkese sağlığına kavuşmaları dileği ile geçmiş olsun. Allah’ın izni ile size yardımımız dokunduysa ne mutlu bize, tekrar geçmiş olsun hepinize.

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Diyabet Nedir? Belirtileri ve Tedavisi Nedir? başlıklı makalemizde Diyabet, Diyabet Belirtileri ve Diyabet Hastaları Nasıl Beslenmeli hakkında bilgiler verilmektedir.

  1. Pingback: Ses Kısıklığına İyi Gelen Şeyler | Guncel Teknoloji Haberleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.