Samsung Galaxy S6 Plus Özellikleri

galaxy-6s-plus

Samsung’un son zamanda merakla beklenen son amiral gemisi olacak olan akıllı telefonlarından biri Galaxy S6 Edge Plus’ın birçok özellikleri Vietnamlı kaynaklarca sızdırıldı. Telefonun en dikkat çeken özelliklerinden biriyse ekranı tabi,  5.7 inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü Super AMOLED ekranla entegre edilip raflarda yerini alacak gibi duruyor. Galaxy S6 Edge Plus’ın işlemci birimini Exynos 7420 ana birimi oluşturacak. 14nm üreticim müddetine sahip olacak 64-bit sekiz çekirdekli işlemci Galaxy S6 ve S6 Edge modellerinde de bildiğiniz gibi kullanıldı. Bugüne kadar gerçekleşen sızıntıların büyük bölümü Galaxy S6 Edge Plus’ta Snapdragon 808 işlemcisinin kullanılacağı hedefindeydi.

Tasarım noktasında Galaxy S6 Edge’den farlı olmayacak Plus modeli 4GB RAM  ile gelecek. Samsung aynı dönemde tanıtılması muhtemel görünen Galaxy Note 5’te de 4GB RAM’e yer verecek.

Gelelim Galaxy S6 Edge+’ın pil kapasitesine. Telefonda çıkarılamayan 3.000 mAh kapasiteli pil kullanılacak. Mevzubahis kapasite phablet kategorisindeki bir telefon için hemen hemen alt hudut ve açıkçası bir hayli kullanıcıyı tatmin etmeyecektir. Pil kapasitenin asgari düzeyde tutulması Galaxy S6 Edge+’ın ince bir telefon olacağı mananına gelebilir.

Galaxy S6 Edge+’ın dahili depolama ve kamera özellikleri ise Galaxy S6 Edge’den değişik olmayacak.

Galaxy S6 Plus

Galaxy S6 Plus

 

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Turkcell T50 B21 Güncellemesi Yayınlandı başlıklı makalemizde T50 B21 Root, T50 Güncelleme Paketi İçeriği ve Turkcell T50 B21 Güncellemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.