Samsung Galaxy On5 ve On7 Özellikleri

Samsung Galaxy On5 Özellikleri

Herkese merhaba Samsung kullanıcılarının merakla beklenen yeni serisi “Galaxy On Serisi” geçtiğimiz günlerde Hindistan’da ki resmi websitesinde Samsung Galaxy On5 ve On7 yi resmi olarak duyurdu diyebiliriz. Tasarım olarak göz önüne alacak olursak gerçekten biraz Samsung Galaxy A serisine benziyor. Her ne kadar benzese de bu telefonumuz giriş seviyesinde bir akıllı telefon.

Yani çok üst düzey bir performans beklemek yanlış olur. Şimdi biraz bu telefondan söz etmek gerekirse kapak tasarımı çok hoşuma gitti gerçekten. Yani normal olarak baksam kapak deri görünümü veriyor ve bence bu çok hoş ama dokununca plastik olduğunu ve birazda parlamasından deri olmadığını anlayabiliriz. Plastik olarak deri görünümü kazandırmaları bence güzel olmuş.

 

Samsung Galaxy On5 Özellikleri

Samsung Galaxy On5 Özellikleri

 

Samsung bu seride daha önce belirttiğim gibi üst düzey performans veren bir telefon yerine giriş seviyesinde herkesin cebine uygun bir güzel tasarıma sahip ve kullanışlı bir telefon hazırlığında. Bence bu düşünce gerçekten çok hoş insanlar çok üst düzey bir işlev yapmasa da telefonlarında, verilen paraya acımadan en yeni modelini alma peşindeler.

 

Samsung Galaxy On5 Özellikleri

Şimdi herkes en yeni modele sahip olabilecek kadar ucuz ve kullanışlı bir telefon geliyor. Samsung Galaxy On5 Özellikleri olarak sizlere belirtmem gereken ilk şey ekran boyutunun 5 inç olmasıdır. Ve her ne kadar ucuz olsada kaliteyi yine konuşturmuş Samsung. HD kalitesinde görüntü sağlayabiliyor bu telefonlarımız. Ekran olarak Süper Amoled tercih etmişler. Daha sonrasında 1.35 Ghz frekans hızında 4 çekirdekli bir Exynos 3475 bir işlemciye sahip Samsung Galaxy On5.  Dahasından bahsetmek gerekirse 1.5 GB RAM’e sahip bir cihaz tabi ki. Dahili depolama olarak 8 GB arttırabilir bir telefon.

Samsung Galaxy On7 Özellikleri

Samsung Galaxy On7 Özellikleri

Samsung Galaxy on5 özellikleri arasındaysa en iyiside android işletim sisteminin güncel sürümlerden biri olan 5.1 Lolipop sürümü olmasıdır. Ayrıca kameralardan bahsetmek gerekirse 8MP HD arka kameraya ve 5MP ön kameraya sahip. 4G LTE destekli cihazımız daysa. 2.600mAh pil kullanılıyor. Bu bahsettiğimiz cebi yakmayacak telefon ise kısa süre içerisinde satışa çıkacak.

Samsung Galaxy On5 Fiyatı

Samsung Galaxy On5 fiyatını büyük başlıklar ile fiyat etiketini açıyorum sizlere tam tamına 150$ gibi bir ucuz fiyattan satışa sunulacak.

 

Samsung Galaxy On7 Fiyatı

Samsung Galaxy On7 Fiyatı

Samsung Galaxy On7 Özellikleri

Samsung galaxy on5 özelliklerinden sonra şimdi sizlere bahsetmek istediğim bir diğer telefon ise Samsung Galaxy On7, bunun da özelliklerinden hemen bahsedeyim sizlere. Bu cihazımız ise diğer modele kıyasen ekranı daha büyük. Tercihen alabileceğiniz bir telefon tabi ki ama bence çok kullanışlı olmuş ekran büyüklüğü. Bu telefonun ekran büyüklüğü ise tam tamına 5.5 inç bir büyüklüğe sahip.

Ekran modeli olarak yine aynı HD kalitesindeki Süper Amoled destekliyor. İşlemci hızı bu modelde biraz düşürülmüş 1.2 gibi bir değerde ve yine aynı Exynos işlemcili 4 çekirdekli olarak desteklenmiş. Şimdi sizlere ram miktarı olarak yine aynı olduğunu söylemek zorundayım yani On5 deki 1.5 RAM burada da mevcut. Şahsen ben biraz daha fazla beklerdim. Y

ani işlemciden kıstı ram dan yükseltir diye bekledim ama şahsen öyle bişey olmadı. Ama diğerine kıyasen ek özellikler eklenmiş ve pil ömrü yükseltilmiş bir sürüm bu. On5 de 2.600mAh olan pil ömrü Galaxy On7 de 4G LTE 3.000mAh gibi bir uzun kapasiteye sahip pili mevcut. Yine aynı 8 GB depolama alanı veriyor ve microSD kart destekliyor. Kamera kalitesi arttırılmış olarak karşımızda 13MP arka kamerası mevcut ve yine aynı şekil 5MP ön kameraya sahip bir model.

Samsung Galaxy On7 Fiyatı

Samsung Galaxy On7 harika özelliklerinden sonra fiyatından bahsecek olursak gerçekten bu özelliklere sahip ve bu denli büyük bir markanın ürettiği böyle bir telefonun 200$ gibi bir etiket alacak olması inanılmaz bir şey.

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Flappy Bird Bitti Şimdide Egg Car Devri Başladı başlıklı makalemizde AA Oyunu, AA Oyunu Benzeri Oyun ve Egg Car - Don't Drop the Egg! hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.