Pokemon GO APK İndir & iOS İndirme Rehberi

Pokemon GO Nasıl Oynanır

Pokemon GO şuan sadece 2 ülkede resmi olarak duyurulmuş ve aktif oyuncusu bulunuyor, Bizlere sunulan platformlar iOS ve Android ile sınırlı. Pokemon GO indirmeye açık ülkelerin haricinde ki ülkelerinin kullanıcıları nasıl oluyor da Pokemon GO indiriyor ve aktif olarak şuan Pokemon GO oynuyor diyecek olursak, iOS kullanıcıları için Pokemon GO iOS cihazları için nasıl indirilir rehberi hazırladık onunla birlikte bizlerin de aşağıda paylaşmış olduğumuz APK bulunmakta.

Diğer ülkelerde ki ios kullanıcılarının yaptığı Pokemon GO iphone nasıl indirilir taktiği en aşşağıda ve APK tarzında uygulama paketi paylaşımı şekilde internette yükleyerek diğer ülkelerin oyuncularına dağıtılmış durumda olmakla beraber 50 den fazla ülkeye hemen yayılmış durumda, diğer ülkelerde bile on binlerce kullanıcısına kısa sürede sahip olan Pokemon GO oyunu mobil oyun sektörüne bomba gibi düştü.

Pokemon yakalamak için harita üzerinden pokemonları görebiirsiniz, Bazen yollar çok uzak olsa da gönül yürümek, oraya gitmek istiyor, bazen beliren yerler polis karakolu bazen köprünün hemen yanı oluyor. Kimisi selfie çubuğu ile köprü kenarında pokemon yakalıyor kimisi bıkmış polislerden kaçarak pokemonu yakalıyor, gittikçe eğleniyor insan.

Bir çok firmadan gönderme bile alan Pokemon GO oyunundan sizlere kısaca bahsedecek olursak ve bunun haricinde Pokemon GO apk indirilebilir bir link sunarsak güzel olur. İlk olarak gerekli bilgileri sunduktan sonra hemen sizlere Pokemon GO için APK indirebilecek bir link bırakacağım aşağıdan sorunsuzca Pokemon GO indirip Android cihaz sahipleri hemen oynamaya başlayabilecekler.
Pokemon GO oyunu Niantic Labs tarafından yıllardır hazırlanmakta olan bir oyundu.

Gelişim süreci çok yavaş ve sorunsuzca yayınlayabilmek adına bir dünya testlerden gerecek geliştiriliyordu ve bilindiği gibi sık sık bete testler düzenleyerek sınırlı oyunculara sunup testlerden geçiriyordu.

Pokemon GO APK indir

Pokemon GO APK indir

 

Pokemon GO haberlerini geçen sene duymaya başlamıştık ki geçtiğimiz günlerde bir anda yayınlanarak mobil oyun dünyasına bomba gibi düştü AppStore ve PlayStore için hali hazırda yüklü olan Pokemon GO şuan sadece 2 ülke için resmi olarak yayınlandı yukarıda da belirttiğim gibi bunun haricinde ki ülkelerde APK tarzında ki paket dağıtım dosyaları ile paylaşılmakta ki sizlere sunacağım dosya da Pokemon GO APK indirme dosyasıdır.

Pokemon GO Oyunun Dillere Düşüren Özelliği

Pokemon GO bizlere tamamen arttırılmış gerçeklik oyunu olarak sunulmuş durumda. Bu arttırılmış gerçeklik ile bizlere bir anda bağımlı hale getirebilir oyun oluyor. Arttırılmış gerçeklikten kastımız nedir. Çok üst düzel grafikleri mi var ki çok mu gerçekçi ki arttırılmış gerçeklik dedik, hayır.

Bahsettiğimiz özellik bizlerin çevremizi dolaşırken o sırada oyunu oynarken bir anda kameranın açılması ile Pokemonumuzu orada keşfetmemiz ile başlıyor macera. Yürüdüğümüz yollarda ve ya evin için de dolaşırken bir anda oyun içinde kameranın açıldığını göreceksiniz ki bu pokemonu keşfetmek ve eğitmek oyunun zevkin sadece bir parçası.

Pokemon GO bulduğumuz bu pokemonları eğittikten sonra evrimleştirmemize de olanak sağlıyor. Tabi ki evrimsiz pokemona pokemon diyemeyiz o yüzden Pokemon GO oyununda da bizlere evrimleştirme olanağı sunulmuş.

Pokemon GO Detaylı Anlatım

Pokemon GO Detaylı Anlatım

 

Yatağınızda oyunu oynarken, tuvalette zaman geçirme amacı ile oyunu oynarken, yemek pişirirken, yolda yürürken yukarıda gördüğünüz map da pokemon beliren yerlerde dolaşırken bir anda karşılarına kameranın açılması ile keşfettikleri Pokemonların resimleri sosyal medya da #PokemonGo etiketi ile popülerliğini arttırmış durumda.

Bu etiketlerde en şaşırtıcı paylaşımlar arasında, metroda, gece kluplerin de ve bir çok ilginç yerlerde bu etiket altında keşfettikleri pokemonları nasıl keşfettiklerini paylaşıyorlar. Yolda telefonunuzda çok fazla bakmayın, Pokemon avlayım derken dikkatsizlik sonucu en kötü senaryo olarak cidden canınızdan olabilirsiniz. Fazla kendini kaptıranlar şimdiden kaza geçirmeye başlamışlar bile.

Resmi olarak paylaşıma açık ülkelerden biri Avusturalya, ve bu ülkede bir anda sokaklarda pokemon avına çıkması, Polislerin bile bu gençlerin dikkatsizliğini, dikkatlerini çekmiş. Yani bu insanlar ilgin ilginç sağa sola telefonlarını oynatıyor ki bir pokemon keşfetmek için sanırım. Arttırılmış gerçeklik oyunu kavramı buradan geliyor.

Yani oyun bizlere gerçek dünyada pokemon bulup eğitme imkanı veriyor ki ileride karşılaştığımız diğer Pokemon GO oyuncuları ile savaş bile yapabileceğimiz imkanları da düşünürsek heyecanlanmamak elde bile değil.

Ancak Pokemonları bulduğunuz yerler bazen hayli ilginç, hatta tehlikeli olabiliyor. Mesela Kuzey Avusturalya’daki Darwin kentindeki polis karakolu, Pokemon Go oyuncularının sık sık Pokemon avladığı noktalardan biri haline gelmiş.

Pokemon peşinde sık sık karakola dalan gençlerden bunalan emniyet güçleri, en sonunda oyuncuları arada bir kafayı kaldırıp nereye gittiklerine bakmaları konusunda uyarmak zorunda kalmış. Ne var ki bu Darwin emniyeti bu uyarıyı yaparken yine esprili ve anlayışlı bir yaklaşımda bulunmuş. Gençlere karakolda beliren Pokemonları yakalamak için illa içeri kadar girmek zorunda olmadıkları, yakın çevreden de bunu yapabilecekleri hatırlatılmış ve iyi oyunlar dilemiş 🙂

Pokemon GO Android APK indir

Pokemon GO Android APK indir

 

Yeni Zelanda ve Avustralya için piyasaya çıkarılan oyun, oyunun geliştiricisi The Pokemon Company tarafından belirtilen verilere göre yakın tarihte tüm Dünya üzerinden oynanabilirlik hale getirilecek Heyecan yaratan Pokemon GO, görselleri ile oyunseverlerin merakını iyice arttırdı. BETA sürecinde olmasına karşın başarılı grafikleri ile dikkat çeken Pokemon GO, artırılmış gerçeklik oyunu arayanları memnun edecek gibi görünüyor. Oyunla birlikte kullanıcılar gerçek dünyada Pokemon yakalamaya çalışacaklar, savaştırabilecekler ve değiş-tokuş yapabilecekler. Oyun ücretsiz oynanabilecek ancak uygulama içi satın alma opsiyonu da bulunacak.

Pokemon GO Nasıl Oynanır

İlk olarak teknik detaylar üzene başlayacak olursak Pokemon GO nasıl oynanır rehberine, Pokemon GO bizlere belli başlı telefonlarda oyunu oynama imkanı tanıyor. Oyun android 4.4 ile 6.0.1 sürümleri arasında ki cihazlara oynama imkanı sunmuş durumda. Şarjınızı nasıl etkilediğine bahsetmeme gerek yok sanırım bu arttırışmış gerçekliğe sahip oyunda.

Pokemon GO tam bir şarj öldürme, bitirme, canına okuma canavarı oyunu halinde bizlere sunulmuş ki ilerleyen zamanlarda bunun için optimizasyon güncellemesi beklentiler arasında yer alıyor.Tabletler için henüz optimizasyon yapılmamış, grafiklerde kaymalar vb bir sürü sorun teşkil ediyor ki 720px-1024px boyutları varsayılan olarak geriyor.

Telefonlarımızda ve ya tabletlerimizde bu oyunu oynayabilmek için tabi ki de internet bağlantılarımız olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Wi-Fi ve telefonlarımız için de wi-fi haricinde mobil veri (3G – 4.5G) istenilmektedir.

Intel işlemciye sahip bir telefonunuz varsa henüz Pokemon GO oynayamazsınız.
iOS cihazlarından da bahsedecek olursa bizlere en minimum gereksinim cihaz olarak iPhone 5 gösteriliyor. Yani iPhone 5 ve üzeri tüm iPhone modellerinde Pokemon GO indirip oynayabilirsiniz. iOS sürümü olarak en az 8 ve üzeri istenilmektedir ki yine aynı şekil internet bağlantısı istemektedir. Pil ömrü yine aynı dert iOS cihazlarında da.

Pokemon GO iOS indir

Pokemon GO Nasıl İndirilir

Pokemon GO şuanlık paylaşıma tek müsait olan Android işletim sistemi için Pokemon GO APK indirme linki paylaşabileceğim, bunun haricinde iOS, iPhone kullanıcıları Türkiye için resmi çıkış duyurusunu beklemek zorunda kalacak ya da … aşağıya bakın ios kullanıcıları :O ….

Pokemon GO 0.29.0 APK indir

MD5: 2580d2687af1ffaaec16ff3b48380f76

__________________________________

Pokemon GO APK indir < (58 MB)

Pokemon GO GooglePlay Linki

________________________________________________

(Olurda Pokemon GO Türkiye’de Yayınlanırsa Burada Dursun GooglePlay İndirme Linki 🙂 )

Pokemon GO iOS için iPhone Nasıl İndirilir

İlk önce hali hazırdaki Apple hesabınızdan çıkış işlemini yapıyoruz. Hemen ardından AppStore üzerinden Pokemon GO yazarak arama işlemini gerçekleştiriyoruz. İstediğimiz oyunun sayfasına geldiğimizde bizden Apple hesabına giriş yapmamızı ve ya hesap oluşturmamızı isteyecektir.

Pokemon GO iOS nasıl indirilir peki yani iPhone Pokemon GO nasıl indirilir derseniz, İlk çıkış yaptığımız hesaba giriş yapmak yerine yeni hesap oluşturup, bu hesap için ülke seçerken Yeni Zelanda olarak seçmeniz ile beraber o hesap için Pokemon GO iphone cihazlarınız için indirebilir durumda olacaktır.

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan BattleField 1 Oyunu Bilgilendirmesi (Osmanlı DLC İçerir) başlıklı makalemizde Battlefield 1, Battlefield 1 5x Battlepacks ve Battlefield 1 5x Battlepacks İçeriği hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.