Plastik Yollar İle Yüzde Yüz Dönüştürülebilir Bir Çevre

Plastik Yollar

Asfalt yolları tarih edecek bir buluş olan plastik yollar sayesinde çevreye duyarlı ve yüzde yüz geri dönüşümlü bir ve temiz bir alan ve temiz bir gelecek bizleri bekliyor gibi duruyor.

Teknolojinin gelişmesi ara ara çok değişik sektörlerde köklü farklıklar yapılmasına yol açıyor. Bu defa bu farklıklardan asfalt yollar kısmetini alacak gibi gözüküyor. İnşaat şirketi VolkerWessels asfalt yolların yerini alabilecek “Plastik” yollarının konsept görüntülerini paylaştı.

Klasik aslfat çözümüne karşı daha sürdürülebilir ve pratik olan plastik yolların yapımında yüzde yüz dönüştürülebilir materyal kullanılması bu yolları daha ehemmiyetli hale getiriyor. Plastik yollar , asfalta göre daha kırılgan bir görünüme sahip olmalarına karşın -40 ile 80 Celsius derece arasında takriben 3 kat daha uzun kullanım ömrü sunabiliyor.

Plastik Yollar

Plastik Yollar

 

Bilhassa aslfat yolların hava şartlarına ve basınca dayalı olarak daimi çatlaması ve yenilenmesi bakım giderini yükseltirken plastik yolların pratik heyetimi ve çatlamaya daha dayanıklı olması seçenek edilmeleri için farklı bir neden oluyor. Ayrı olarak yol yapımı esnasında bir çok kez şehir altyapıları zarar görebiliyor, Platik yollar ise yolun alt bölümünde altyapıda kullanılacak boru ve kablolar için yeterli boşluğu sunabiliyor. Değiştirilmesi sırasında rastgele bir kazı yapmaya gerek kalmayan yollar ayrı olarak oluşabilecek alt yapı kazalarının da önüne geçmiş oluyor.

Şu an için sadece konsept olan plastik yollar için üretici şirket testleri bitirerek plastik yol kullanımının önünü açmak istiyor. Hollanda’nın Rotterdam şehri plastik yollarla ilgilenirken 3 sene gibi bir müddet nihayetinde şehirde plastik yolların kullanılmaya başlanması bekleniyor.

 

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Xiaomi Akıllı Ayakkabı Özellikleri ve Modelleri başlıklı makalemizde Akıllı Ayakkabı, Akıllı Ayakkabı Modelleri ve Xiaomi Akıllı Ayakkabı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.