Ombre Saç Modelleri ve Renkleri – Ombre Saç Bakımı

Ombre Saç Modelleri Renkleri ve Ombre Saç Bakımı


 Son yılların en gözde saçları olan ombre saçlar, saçların dipten uca renginin açılarak gittiği oldukça hoş ve doğal saç modelidir. Ombre saç modelleri 2016 yılında kadınlar tarafından çok tutulmuş ve bu konumuzda da 2017 tavsiyelerine, fikirlerine ve modellerine değineceğiz. Ombre saç modelleri saçının tamamını boyatmak istemeyen kadınların her zaman bir numaralı önceliği ve tercihi olmuştur.

Saç boyalarının dibe uygulandığında ne kadar zarar verdiğini bilen ve saç sağlığı saç bakımından öncelik tutan bayanlar tarafından her zaman öncelikli bir model olmuştur.  Ombre saçlarla dipte saçın doğal rengine dokunulmuyor ve saçı uzun olanlar için kulak hizasından başlayan uçlarına doğru giderek açılan tonlarda saçlar boyanarak çarpıcı renkler elde edilmektedir. Saç boyu boyun bölgesine olanlar ise saç diplerine yakın saç boyunun %25’lik kısımından başlayarak çarpıcı renkler elde edebilir.

Ombre Saç Modelleri

Doğal bir renk açıklığı izlenimi veren ombre saç modelleri, geçmiş yıllarda da ünlülerin çok rağbet ettiği saç modelleri arasında yer almıştır. Bir ton açık boyanan saç uçlarının yanında rengârenk saçlarla ünlüler kırmızı halıda boy göstermiş, mankenler podyumlarda göz doldurmuştur. İsteğe bağlı olarak yapılan ombre uygulamalarında ten rengi ve saç rengi mutlaka dikkate alınmalıdır.

Ombre renkleri doğallığı tercih eden hanımlar için saç renginin bir ton açığı olarak tercih edilebildiği gibi, mavi, yeşil gibi dikkat çekici renklerle de saç uçları boyanmaktadır.

 

Ombre Renkleri

Tek renk boyanan saçlarda ne kadar doğal renkler tercih edilse de renk geçişleri ile ombre saçlar çok daha doğal durmaktadır. Mesela, kızıl renge boyanan bir saçta uygulanan ombre geçişlerle son derece doğal ve çarpıcı saç renkleri elde edilebilir. Özellikle uzun saçlarda son derece güzel duran ombre renkleri, genç kızların çok tercih ettiği saç modelleridir.

 

Ombre Fiyatları

Saçların uzunluğuna ve kullanılacak renklere göre değişen ombre fiyatları, saç renginin bir ton açığının uygulandığı durumlarda daha ekonomiktir. Mavi, pembe gibi sabitlemenin zor olduğu renklerde ise işlem birkaç aşamada gerçekleştiğinden fiyatlar artmaktadır. Saç dökülme sorunu yaşayan veya saçlarının yıpranmasını istemeyen bayanlar da artık ombre uygulamaları ile saçlarını renklendirmekte, saç köklerine zarar vermeden doğal renk geçişleri ile ayrı bir hava yaratmaktadır.

Üstelik uzun yıllar modası geçmeyen bir uygulama olup saçlar uzadıkça da son derece doğal görüntüsü ile kullanmaya devam edilmektedir. Kaliteli bir ombre uygulaması için ombre profesyonellere yaptırılmalı, cilt tonuna ve saç rengine en uygun renklerle doğallık yakalanmalıdır.

 

Ombre Saç Bakımı

Saçları fazla yıpratmazsa da ombre saçlar 6-8 haftada bir uçlardan 1-2 santim kısaltılmalı, saçların hava alması ve canlanması sağlanmalıdır. Haftada bir kez saç bakımı yapılırsa saçların yıpranması engellenir. Klorlu ortamlarda ve aşırı güneş ışığına karşı koruyucu kremler sürülebilir, saç bakım yağlarından faydalanılabilir. Çok sıcak su kullanılmaması ve saçları tararken yıpratılmaması da önemlidir.

Ombre Saç Modelleri

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan 2017 Güneş Gözlüğü Modası ve Gözlük Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Gözlük Modası, 2016 Gözlük Modelleri ve 2017 Gözlük Modası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.