Normal Saçlara ve Yağlı Saçlara Bitkisel Bakım

Bitkisel Saç Tedavisi

Normal saçlarınız için ve yağlı saçlarınız için bitkisel bakım ve tedavi kürleri hakkında bilgileri sunduk sizlere ve saç dökülmesini engelleyen bitkisel bakımlar hakkında bilgilendirdik. Kadın olsun erkek olsun, bir insanın güzelliğini tamamlayan, bakımlı ve gür saçlarıdır. Belki de erkekler bu hususta biraz daha talihsiz olsa da saçların bakımı ve onların temizliğine özen göstermek her zaman gereklidir diyerek, saç bakımında da yine Allahlın (c.c) biz kullarına ihsan buyurduğu tabiat harikalarından istifade edelim işte bu yüzden sizlere bitkisel bakım hakkında bilgilendirdik en sağlıklı şekilde.

Isırgan Otu İle Saç Tedavisi

Isırgan otu ile tedavi: 10 bardak kaynamış suya, 2 avuç dolusu kuru veya taze ısırgan otu yaprağı katın ve 10 dakika kaynatın. 20 dakika demlenmeye bıraktıktan sonra süzün. Elde ettiğiniz bu harika losyonu, saç diplerine ovalayarak sürün. Saçınızı tekrar durulamadan, kurumaya bırakın. Isırgan otu, saç dökülmesini önler ve yenilerinin çıkmasına vesile olur. Derideki kan dolaşımını hızlandırarak saç diplerini canlandırır. Saç köklerine nüfuz ederek dökülmesini önler, Saclarınızı besleyerek parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Ayrıca; kaynatılarak demlenen ısırgan otu çayından günde 2-3 bardak içilmesi, kanı temizler, böbrekleri çalıştırır ve hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur.

Kekik İle Saç Tedavisi

Kekik: 6 bardak kaynamış suya, 1 avuç kekik katın. Kısık ateşte ve kapalı bir kapta 5 dakika kaynatın ve demlenmeye bırakın. Süzdükten sonra bu harika tonik ile temiz saçlarınıza masaj yapın. Kekik, içerdiği timol maddesi sayesinde antiseptik özelliğe sahiptir. Kafa derisindeki mikropları öldürür. Kan dolaşımını hızlandırır. Saçın fazla yağını alır. Yeni saçların çıkmasına yardımcı olur.

Keten Tohumu İle Saç Tedavisi

Keten tohumu: çekilmiş I avuç keten tohumunu 10 bardak suda 20 dakika kaynatıp süzün. 1 adet limon suyu ilâve edin. Temiz saçlarınızı bu su ile çalkalayın. 15 gün içinde saçlarınızdaki dökülmenin, azaldığını göreceksiniz

Zeytinyağı İle Saç Tedavisi

Zeytinyağı ve sarımsak: 2 bardak haliç zeytinyağının içine büyükçe 1 baş sarımsağı ya ince ince doğrayarak veya havanda tuzla ezerek koyun. bir hafta bekletin. Banyodan 2-3 saat evvel saçlarınıza ovalayarak sürün ve başınıza naylon bir bone geçirin. Bir müddet bekledikten sonra saçınızı yıkayın. Bu sarımsaklı zeytinyağı karışımına yarı yarıya susam yağı da ekleyip kullanabilirsiniz.

Yağlı Saçlara Limon Tedavisi

Yağlı saçlara limon: Saçınız çok yağlı ise, her banyoda saçlarınızı, limon sıkılmış bir tas su ile çalkalayın. Fakat buna uzun müddet etmeyin. Zira, bu sefer saçlarınız, kuru ve cansız bir hal alır.

Fesleğen İle Saç Tedavisi

Fesleğen: Fesleğen yapraklarını rondo dan geçirip bir kavanozda üzerine zeytinyağı dökerek dolapta saklayabilirsiniz. Lazım oldukça elinizin altında bulunmuş olur.

Deniz Suyu İle Saç Tedavisi

Deniz suyu: isilik olan bebeklerinizi deniz suyu veya deniz tuzu kattığınız suyla yıkayıp gülsuyu ve talk pudrasını krem gibi yaparak isiliklere sürerseniz ne kadar faydalı olduğunu görürsünüz.

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Solunum Nedir? Hücresel Solunum Nedir? başlıklı makalemizde Hücresel Solunum Nedir, Hücresel Solunum Sistemi ve Solunum Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

  1. Pingback: Normal Saçlara ve Yağlı Saçlara Bitkisel Bakım | Guncel Teknoloji Haberleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.