( ; ) Noktalı Virgül Dövmesi Kampanyası Detayları

Noktalı Virgül Dövmesi Anlamı

Noktalı Virgül ( ; ) Dövmesi Kampanyası Detayları

Dünya’da yeni akım başladı, bir anda trend olan noktalı virgül dövmesi meraklılarını artırıyor. İşte size bu noktalı virgül kampanyasından biraz bahsetmek istedim. Twitter’da, Instagram’da ve bir çok sosyal medya mecralarında binlerce kişi bir anda bu akımı başlattı ve anlaması bir güç olay çünkü insanlar sadece noktalı virgül dövmesi yaptırıp koyuyorlar. Kampanyayı biraz araştırdıktan sonra amacının kötü olmadığını anlamış oldum.

 

Bu kampanyada ki amaç sağlığımıza dikkat çekmekmiş, akıl sağlığımıza yani. Belirtdiğimiz gibi bir çok sosyal medya kullanıcılarının bir anda başlattıkları bu akım ile hem kampanya hedefi ile hem amaçları ile çok dikkat çekerek trend oldular. Noktalı virgül dövmesindeki simgesinin anlamı ise “yaşamın devamlılığı” demekmiş.

 

Noktalı Virgül Dövmesi Kampanyası” sosyal medyadaki kar amacı gütmeyen bir topluluk tarafından başlatıldı. Ve inanılmaz derecede ilgi görerek beraberinde bir çok kişinin bu akımın büyümesinde yardımı olduğunu görebiliyoruz. Amacı biz insanlar için büyük bir anlam veren akıl sağlımıza dikkat çekmek isteyen bir kampanya olduğunu da söylemek istiyoruz.

 

Noktalı virgül projesi bir yandan da intihar artışlarına dikkat çekmek için başlatılmış gibi görünüyor. Aynı zamanda davranış bozuklukları gibi hastalıkları da bu kampanya içinde dahil ediliyor. Akıl sağlımız yerinde olursa, davranış bozuklarıları azalır ve intihar edenlerin sayısında yavaşlama meydana gelir. Aynı zamanda kendine zarar verme gibi davranışlarda bulunan kişiler arttığı için ve bu farkındalığı göz önünde bulundurmamız gerektiğini belli etmeleri için Noktalı Virgül (;) dövmesini yaparak bu farkındalığın artmaısını hedefliyorlar. Kampanya  2013 yılında ve kampanyanın sembolü olarak noktalı virgül seçilmesiyle başlamış. 

Toplumun amacı ise böyle davranışlar sergileyenlerin tedavi görmesini arttırmak bu gibi hastalıkların toplum içinde utanılacak bir yanının olmadığını ve hemen tedavi görmelisin gibi mesajlarda içermekte. Aynı zamanda ise psikolojik davranışlar sergilemek toplum içinde ayıplanacak bir şey değil akıl sağlığına dikkat etmelisin gibi mesajlarda içeriyor. Dünyada yayılmakta olan akım için Noktalı virgül seçmeleri gerçekten etkileyici bir durum.

 

Noktalı virgülün günlük hayatımızdaki anlamı da açık açık belirtiyor.  Noktalı virgül genellikle bir yazarın cümleyi istediği yerde bitirebileceği için kullanılıyor. İnsanların da günlük hayatlarında yaşadıkları sıkıcı durumlardan, geçirdiği depresyondan ve kendilerine yaşatılanlardan sonra bu noktaya gelebildiği durumlarda, bu simge, mücadele etmenin gerekliliğini ve hayatımızın devamlılığını simgeliyor.

 

Noktalı virgül akımı binlerce kişi tarafından sosyal medyada artık benimsenmiş durumda ve  kendi vücutlarına noktalı virgül dövmesi yapanların sayısı da gittikçe arttığını görebiliriz. Aşağıda bu kampanya ya katılanlardan 3-4 adet fotoğraf görebilirsiniz.

 

Noktalı Virgül Dövmesi

Noktalı Virgül Dövmesi Anlamı

Noktalı Virgül Dövmesi Anlamı

Noktalı Virgül Dövmesini Yapanlar Artıyor

Noktalı Virgül Dövmesini Yapanlar Artıyor

Noktalı Virgül Akımı

Noktalı Virgül Akımı

Noktalı Virgül

Noktalı Virgül

Noktalı Virgül Kampanyası

Noktalı Virgül Kampanyası

Noktalı Virgül Dövmesi

Noktalı Virgül Dövmesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.