Nintendo NX, PS4 ve Xbox One Oyunlarını Rahatça Çalıştırabilecek

50740_11_nintendo-nx-needs-near-zero-modification-run-xbox-one-ps4-games

Nintendo’nun yepyeni konsolu muhtemelen bu sene içerisinde bulunan piyasaya çıkacak. Bu konsolun teknik bilgileri da yavaş yavaş gün ışığına çıkmaya başlıyor. Bu defaki iddia oyunları uyarlama ile alakalı. Nintendo’nun “NX” kod adıyla malum yepyeni konsolunun bu sene içerisinde bulunan piyasaya çıkmasına kati gözüyle bakılıyor.

Hem bir masa üstü, hem bir de taşınabilir tek parçası olacağı söylenen bu konsolun minimum Playstation 4 ve Xbox One gibi kuvvetli olacağı iddiası da gündemde. Yepyeni meydana çıkan iddialara gore Playstation 4 ve Xbox One oyunları hemen hemen sıfır kod değişimi ile bu konsolda çalışabilecek.

Konsolun kuvvetli emülasyon ve derleyici sistemi yardımıyla geliştiricilerin orijinal kaynak kodlarını değiştirmeden rahatça oyunları bu cihaza uyarlaması muhtelemel olacak. Bilhassa Android işletim sistemi ve Unreal Engine 4 kullanan oyunlarda bu iş ek olarak da kolay olacakmış. Cihazın tek yabancı özelliği ise kablosuz HDMI adapörü olacak benzer biçimde.

Artık görüntüyü kablo kullanmadan direkt televizyona aktarabileceğiz. Bu hızla gelişen teknolojinin Wii U ve bu konsolun tablet kontrolcüsü arasındaki etkileşimle benzer tek sistemle çalışacağı söylenmiş. Nihai olarak ise NX’in kontrolcüsünün analoglarında ufak motorlar bulunacağı ve parmak hareketlerine tam tepki vereceği iddia ediliyor.

Mesela oyunda tek duvara vurduğunuzda analoglar tam tersi yönde parmaklarınızı itecek. Bu sistem silahla ateş ederken, hasar aldığımızda yada sıkıntılı tek arazide hareket ederken de kullanılabilir.

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan GTA'nın Yayıncısı E3 Fuarında Geniş Tek Ilan Meydana getirecek başlıklı makalemizi okumak ister misiniz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.