Huawei Nexus 6 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Nexus 6 Özellikleri

Bir müddettir üzerinde çalışıldığı söylenen en yeni Nexus akıllı telefonuna konusunda özellikler sızdırıldı.

Nexus akıllı telefon ailesi, her sene değişik üreticilerden değişik modellere sahip oluyor. Son birkaç aydır sizlerinde bildiği gibi Huawei tarafından Nexus 6’nın 2015 modelinin üretileceği söyleniyordu. Son sızdırılan bilgiye göre ise bu iddialar doğru ve Huawei sahiden de Nexus 6 üzerinde çalışıyor. Sızdırılan özellikler ise gerçekten dikkat çekici.

Mobil piyasada sızıntıların habercisi olarak da bilinen Twitter hesabı ise Evan Blass (@evleaks) olan kişi, yeni Nexus aletine dair özellikleri paylaştı. Blass’ın yayınladığı bilgilere göreyse yeni Nexus 6, 5.7 inçlik QHD ekrana ve metal gövdeye sahip olacağını görebiliyoruz. Qualcomm’un Snapdragon 820 çip setinden gücünü alan bu akıllı telefon, bir de parmak izi tarayıcısı ile piyasaya sürülecek.

Evan Blass, bu son amiral gemisi olan nexsus 6 aletin dördüncü çeyrekte piyasaya sürüleceğini belirtiyor. Net bir çıkış tarihi ise daha belli değil. Blass’ın paylaştığı özelliklerin yanı sıraysa Nexus 6’nın USB Type-Cirtibatına ve Android M işletim sistemine sahip olması da beklentiler arasında. Huawei cephesinden bu sızıntıya dair daha bir izah ise henüz yok.

 

 

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy Note 5 Özellikleri ve Kılıfları başlıklı makalemizde Galaxy Note 5, Galaxy Note 5 Fiyatı ve Galaxy Note 5 Kılıfı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.