Microsoft: Birtakım Windows birinci uygulamaları Xbox One’a geliyor olacak

x-box-windows10

Windows birinci’nun ekosisteminde çalışan uygulamaların Xbox One’a da geleceği belirtildi. Microsoft, Xbox One’ı tek konsolun ötesine taşımak amaçlı en mühim adımı atıyor benzer biçimde görünüyor.

Microsoft’un Xbox One yalnız tek oyun konsolu olarak görmediğini ilan yapıldığı andan bu yana biliyoruz. Aslına bakarsan yöneticiler Windows birinci’nun Xbox One’a da geleceğini açıklayarak bu niyetlerini belli etmişlerdi. Hemen bu konudaki en mühim adım atılıyor diyebiliriz.

Windows birinci ekosisteminde PC, tablet ve telefonlarda partner olarak çalışan uygulamaların Xbox One’a da geleceği kurumsal olarak Microsoft’un CEO’su Satya Nadella tarafınca ifade etti. İlk uygulamaları yaz mevsiminin önce döneminde görebileceğimiz söyleniyor.

Gerçi 2015 senesinde Phil Spencer tarafınca Windows birinci uygulamalarının gelebileceği söylenmişti, fakat artık her şey resmiyet kazanmıştır diyebiliriz.

Doğal olarak Spencer, Excel ve Word benzer biçimde uygulamaların partner çalışan uygulamaların Xbox One’da görülmeyeceğini belirtmişti. Xbox One’da yalnız konsolda kullanması mantıklı uygulamalar alan alacak.

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Knight Online Steam Soru Cevap | KO Steam indir başlıklı makalemizde Knight Online Steam, Knight Online Steam Eşya Fiyatları ve Knight Online Steam Eşya Ticareti hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.