MasterCard, Nesnelerin İnterneti Sektörüne Geliyor

master-card

Artık zeki saat yahut fitness bileziği benzer biçimde giyilebilir cihazlardan da mobil ödeme kurmak olası. MasterCard ise, bütün Nesnelerin İnterneti sektöründe etken olarak rol oynamak istiyor.
Nesnelerin İnterneti olarak da adlandırılan giyilebilir cihazlar, zeki ev aletleri, beyaz eşyalar giderek ek olarak fonksiyonel duruma geliyor. Sektörün kazanılmış olduğu en mühim fonksiyon ise web üstünden yahut temassız olarak ödeme yapabilme olarak öne çıkıyor.MasterCard, bu adımda sektörün ayrılmaz parçası haline gelmek istiyor.

Şirket, geçtiğimiz sene Commerce for Every Device isminde tek program başlatmıştı. Programın emeli, internete ilişkili rastgele tek cihazın mobil ödeme yapabilecek duruma gelmesi olarak tespit edildi. MWC 2016 fuarında ise, program kapsamında şirketin hangi aşamaya geldiği ziyaretçilere sergilendi.

Program kapsamında önce işbirliği meydana getirilen firmalardan birisi Coin.

Şuanki kredi kartlarınızın verilerini kaydederek, istediğinizi kullanmanızı elde eden dijital kredi kartı aleti Coin, zeki saat ve fitness bileziği benzer biçimde giyilebilir cihazlara da teknolojisini çıkarmaya hazırlanıyor. MasterCard, bu aşamada Coin teknolojisinin asıl ödeme platformu olacak.

Ek olarak Bkz.HTC’nin yepyeni zeki saati, taşları yerinden oynatmaya geliyor
Öteki yandan Samsung’un yepyeni zeki buzdolabının ön bölgesinde yer edinen dokunmatik monitör üstündeki alışverişler de tekrar MasterCard platformu ile yapılabilecek. Tekrar General Motors araçlarında kullanılan NFC ahenkli anahtar, MasterCard üstünden temassız ödeme yapabilecek.

Ek olarak GE araçları içindeki dokunmatik informasyon ekranına, MasterCard entegrasyonu sağlanacak.

En son, Macaristan’ın 2. kocaman operatörü Telenor, mobil cüzdan uygulamasına MasterCard dijital ödeme çözümünü entegre etti. Bu sayede ileride, zeki saatlerle de temassız ödeme yapılması olası duruma geliyor olacak. MasterCard, programa ilginin giderek büyüyeceğini ve bilvasıta olarak Nesnelerin İnterneti sektöründeki varlığını da artıracağını düşünüyor.

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Apple dördüncüinçlik Yepyeni iPhone Modelinin Fiyatı ve Özellikleri başlıklı makalemizde Apple 4, iPhone 4 inç modeli ve iphone 4 inç özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.