LG G4 Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Başladı

LG G4 Android 6.0 Marshmallow

LG G4 cihazları için ülkemizde Android 6.0 Marshmallow güncellemesi yayımlandı, şimdiden binlerce kullanıcı Android 6 sürümüne geçti bile. Peki Android 6 sürümüne geçmeli mi yoksa hiç düşünmeden güncellemeyi başlatmalı mı ? Android 6.0 Marshmallow sürümü ne kadar iyi bunlardan bahsedelim sizlere. LG G4 telefon sahipleri şuan ülkemizde güncelleme başlamış durumda.

Android ekosisteminde güncelleme konusu her daim sıkıntı olmuştur. Geç gelen ya da hiç gelmeyen güncellemeler her daim kullanıcılar aracılığıyla ilgiyle karşılanıyor. Buna Bağlı Olarak ve  doğal olarak kullanıcılar yepyeni Android sürümlerini telefonlarına yükleyerek yepyeni özelliklere kavuşmak istiyorlar. Güncelleme ile ilgili kötü bir üne sahp durumda olan LG ise bu algıyı yıkmak amaçlı en son zamanda epeyce pek çalışıyor. Bütün amiral gemisi modeller içinde Android 6.0 Marshmallow güncellesini ilk vereceğini duyuran Güney Koreli firma bu sözünü ülkemizde de gerçekleştirmiş oldu.

Bu gün bakımından LG G4 amaçlı Android 6.0 Marshnallow güncellemesi kullanılabilir durumda . Güncelleme ( içerik hazırlandığı zaman bakımından ) OTA yöntemiyle dağıtılmış değil. LG G4 amaçlı Android 6.0 Marshmallow güncellemesi‘ni yüklemek istiyorsanız telefonunuzu PC’ye bağlayaıp LG Bridge programını kullanmak zorundasınız .

LG G4 Android 6

LG G4 Android 6

LG G4 Android 6.0 Marshmallow ile ne kadar iyi durumda derseniz eskine nazaran çok daha stabil bir alt yapıya sahip ve çok daha hızlı vir anamenüsü var. Sadece ana menüsü hızlı değil elbet uygulama içinde ve uygulama açarken de hızını belli ediyor. Zaten LG G4 kendisi iyi özelliklere sahip olması ile beraber bu hızını daha da ileri götürüyor.

Browser gibi bir çok tarayıcı da da internet hızını belli ediyor. İnternet sağlayıcı olarak biraz hızlanmış diyebilirim daha az kod yani kod kalabalığı olmadığı için ister istemez hızlı bir işletim sistemi oluyor bu hızı da her uygulamaya ve internete de yansıyor az çok. Şuan için bir kaç popüler uygulama LG G4 Android 6.0 Marshmallow desteklemese de güncelle yayınlayarak bu uygulamalar da yeni işletim sistemine uyum sağlayacaktır.

Geçtiğimiz günlerde whatsapp güncelleme yayınlamıştı, ve bu güncelleme ile beraber de Android 6.0 Marshmallow sürümüne tamamen uyumlu hale gelmişti. LG G4 cihazı sahipleri bu yazımızı okuyorsa Android 6.0 Marshmallow sürümüne geçtikten sonra whatsapp uygulamasını güncellemediyse güncellesinler. Henüz whatsapp uygulaması kullanmıyorsanız whatsapp apk indir makalemizden son sürüm whatsapp apk indirebilirler ve Android 6.0 Marshmallow sürümüne tamamen uyum sağlayabilirler.

 

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan WhatsApp Durumları ve Yaratıcı WhatsApp Sözleri başlıklı makalemizde Aşk Dolu WhatsApp Durumları, Aşk Dolu WhatsApp Sözleri ve Felsefe Dolu WhatsApp Durumları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.