Lexus’dan Araba Sürücülerinin Kalbine Eşlik Eden Renkli Arabalar

Renk Değiştiren Arabalar

Lexus’dan Araba Sürücülerinin Kalbine Eşlik Eden Renkli Arabaların Üretimine Başlayacağını Belirtiyor.

Otomotiv sektörü, teknoloji bazında gelişime ve yeniliğe en açık platformlardan biri. Bu sebeple araçlar, daimi olarak karşımıza değişik yeniliklerle çıkıyor. Bunun pek çok örneğini, pek çok değişik markadan görüyoruz. Başka bir deyişle aslında bu tarz yeniliklere alıştık dersek yanlış olmaz. Ancak karşımıza son çıkan bu sistem, sahiden sıradışı ve oldukça değişik. Lexus Australia ve M&C Saatchi Avusturya‘nın, sürücüyle aracı daha çok yakınlaştırma gayesiyle kolları sıvadıkları ve beraber tasarladıkları araba, kalp ritmine göre renk değiştirebilen bir konsepte sahip.

Arabanın renk değişim mekaniği, dış yüzeyinde bulunan LCD ile sağlanmakta. Bu LCD’de Electroluminescent isminde elektriğin değişimine göre renk değiştiren bir madde bulunmakta ve sistem, direk sürücünün vücudundaki birkaç sensöre bağlı. Bu sensörler yardımıyla sürücünün kalp atışlarını ölçüyor ve buna göre dış kaplamaya elektrik veriliyor. Verilen elektrik akımına göre de dış kaplamanın renkleri ve hem de şekilleri değişebiliyor.

Tanıtımı:

https://www.youtube.com/watch?v=Q3N7BOLDR5w

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Kickstarter Nedir? Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde Kickstarter, Kickstarter Nasıl Başvurulur? ve Kickstarter Ne İşe Yarar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.