League of Legends DeadEye – Şampiyon Mu? Skin Mi?

League of Legends DeadEye Teorileri

Herkese merhaba arkadaşlar bu gün League of Legends oyununda bir akım başladı ve oyuncuların ağzından hızla yayılan yeni şampiyon konsepti gözlerimizin önünde bu gece bizlere sunulmuş durumda. League of Legends şampiyon hikayelerinin olduğu sayfa da Zed şampiyonun sayfasında bu gece saatlerinde yayınlanan bir görsel ve arkaplan da bizleri heyecanlandıran bir ses ile yeni şampiyonunun ilk görselini oyunculara gösterdi.

Bu yeni şampiyon da olabilir yeni skin de olabilir şuan teoriler çığ gibi büyüyor ve sosyal medyada dolaşan bir dünya bir birinden ilginç teorileri sizlere sunmak istiyorum bakalım League of Legends DeadEye yeni bir şampiyon mu, yoksa yeni bir skin mi hemen teorileri sizlere sunmak istiyorum.

League of Legends DeadEye

League of Legends DeadEye teorileri hakkında internette ve sosyal medya da dolaşan bir yığın teori bulunuyor bunları hemen dile getirmek gerekirse ilk olarak bir kaç görsel göstermek istiyorum.

League of Legends DeadEye Şampiyon Adı

League of Legends DeadEye

 

Resimde gördüğünüz gibi League of Legends sunucusun daki resim dizini olaran Jhin ismini kullanmışlar. Bunun hakkında dolaşan teorilere göre Jhin yeni bir skin için konulmuş herhangi bir Kod Adı olabilme olasılığı da mevcut bir diğer yandan bir şampiyon adı olabilme olasılığı var yani. League of Legends Zed karakterinin hikaye sayfasında bu görsel bize ne anlatmaya çalışıyor henüz bilinmese de bir diğer yandan bir kaç teorilerde mevcut.

League of Legends oyununda bizi en çok heyecanlandıran karakterlerden biri Zed karakteri bu görsel neden bu sayfada neden bu görselin ardından bir bir silah patlaması ve ya bir şimşek gürültüsü gibi bir ses konulmuş biraz bu konulara değinmek istiyorum.

League of Legends DeadEye Teorileri

İlk önce olaya en baştan başlamak ve durumu toparlamak gerekirse… League of Legends sitesi üzerinden Zed’in hikaye sayfasına girdiğimizde ilk olarak karşımıza bir video çıkıyor… En yukarıda kapak olarak belirttiğim görsel ile beraber arkadan sanki bir ilahi ses çıkarcasına bir ses ve hemen ardından bir silah patlaması sesi yada tam anlayamasak da bir şimşek patlaması sesi geliyor. Görselde görüyoruz ki Zed’in gözünden bir ışık ve Iyonya’nın simgesi olan çiçek tanecikleri yani çiçek yapraklarını görüyoruz… Biliyorsunuz çiçek tanecikleri doğu ya has bir kültür ve bunun bu şekilde Zed’in parlayan gözünde görmek gerçekten ilginç bir hadise ve teoriler burada başlıyor.

League of Legends DeadEye Zed'i Öldürdümü

League of Legends DeadEye Zed’i Öldürdümü

League of Legends DeadEye Tanıtım Videosu

League of Legends sitesinde yer alan Zed’in hikayesi sayfasındaki işte o DeadEye tanıtım videosu

 

Videodan da izleyebileceğiniz gibi Jhin adını taktıkları henüz skin mi hero mu kesin olmayan bir görsel ekrana geliyor ve hemen ardından bir patlama sesi sanki Zed’in kafası patlıyormuşcasına ve bir ilahi tınlama sesi geliyor bu işte gerçekten merak etmemek elde değil arkadaşlar…

Bu arada Zed’in hikaye sayfasına bu ek ile beraber Zed’in görselini GIF yapmışlar ve bu GIF de yer alan yine Iyonya’nın kine benzeyen çiçek yapraklarını görüyoruz Zed’in önünden geçiyor bu de bir ipucu olabilir tabi bunu da göz ardı etmemek gerekiyor.

League of Legends DeadEye

League of Legends DeadEye

League of Legends DeadEye

League of Legends DeadEye ile ilgi görsel ile bir başka teorilerden biri de Shen ile alakalı biliyorsunuz bu şampiyonumuza bir yakın bir zaman içerisinde güncelleme gelecek ve bu DeadEye bu şampiyon ile ilgili olabilir rakipleri Zed’i de göz önüne alırsak ve Zed’in kafasındaki parlama ışıklarını da göründe olası bir teori ama yinede o çiçek yapraklarını açıklığa kavuşturmuyor. Yandaki görsele biraz dikkatli bakınca bir şövalye gibi bir görünüm kazanıyor hafiften Zed de olabilir başka bir şeyde olabilir.

 

Ben daha çok Olaf’a benzettiğimi söyleyebilirim dikkatli bakında benziyor biraz Olaf’a evet. Buradaki yansıma biraz palyaço ya benziyor bence sako da olabilr diyen de var bu konu hakkında siz neye benzettiniz tam olarak yorumlarda bulunabilirsiniz.

Ses ?

Zed hikaye sayfasında ki o DeadEye’nin arkaplan daki ses akılma yatmadı tam olarak nedir o çözemedim. Bir silah patlaması sesi diyen var, bir diğer yandan gök gürültüsü diyeni var, şimşek patlaması diyeni var bir diyer yandan aklıma yatan toğrağın böyle parçalanma sesi böyle nasıl anlatabilirim bir anda dışa vurunca parçalanma sesi de olabilir yani görselde çiçek yapraklarını görüyoruz bu doğa ile alakalı bir ses olabilir. bu konu kesin bir çözüme kavuşmayacaktır hep teoriler doğmaya devam edecektir eminim.

Oyuncuların DeadEye Teorileri

Teori 1: biraz önce bakarken fark ettim şok bıçaklı zed De kalın olan yıldırım sol taraftan geliyo ve zed de sol tarafından vuruldu. Kennen in ustası ao shin olabilir ikiside yıldırım felan atıyo. O video daki vurulma sesi cait in pasifinin sesine de benziyo. Zaten videonun ilk başında o metal dediğiniz ses bir silahın, tüfek de olabilir ki büyük ihtimal bi keskin nişancı silahı (her ne deniliyorsa artık) ateş etmeden önce hani silahın bir yerleriyle oynanır sesler çıkar ya işte ben ona benzettim.

Teori 2: dora abi o ses yıldırım sesi ise kennen olabilir çünkü zed dengeyi bozmayı çalışıyor kennende dengeyi koruyor yani zed dengeyi bozmaya çalış dığı kenen saldırmış olabilir mi sizce ?

Teori 3: Shen kabiliyet olarak yıldırımların efendisinin hükmünü kullanmış shen de kennene ulti atmış sonra zed gölgesini kullanarak bu durumdan kendini kurtaramamış ve oracıkta gebermiş

Teori 4: benim tahminim gelecek lunar etkinliği ve caitlyn e gelecek olan skin o güller ay tanrıçası diana nın skill efeklerine çok benziyor yeni şampiyon olmayabilir.

Teori 5: zedin boğaz kısmına bakarsanız bitki yada sarmaşık gibi birşey var ve çiçekli şeyler gözünü deliyor resmin sol taraflarına doğru bakarsak orada fiddle yi göreceğiz. o çiçekler de fiddle nin kostümündeki çiçek animasyonu olabilir yada zyra ile bir bağlantısı olarabilir.

Teori 6: Bence silah sesi kafaya mermi yemiş gibi duruyor, zaten şimşek olsa kıvılcım olurdu dal ve yapraklar var 🙂 shene çok sevindim karakteri seviyordum ama skilleri hoşuma gitmiyordu hareketli bişeyler olsun.

Teori 7: farkındaysan ilk başta gölgeler daha fazla ama zedin gözündeki çiçek büyüdükçe gölgeler dağılıyo bence gölgeler onu terk ediyor hikayesel olarak böyle bir olasılık var mı bilmiroum ama belkide gölgeler artık zedin vücudunu terk ediyor veya gölgeler yok oluyordur.

Teori 8: neden 2016 ya 4 gün kala yayımlandı neden 4 heronun adı geçiyor bence her gün 1 hero bu şekle bürüncek ve yeni yılın ilk gününde yeni heromuzu tanıyacağız…

Teori 9:  Bana silah sesi gibi geldi acaba mf olabilir mi ne alaka bilmiorum ama bence mf gibi hem mf ailesini öldürenin kırmızı gözü olduğunu söylemişti zedde de var olabilir yani

Teori 10: Ben orda palyaço ya benzer yansımalar gördüm sizce ne bilemem ama şakoyla bir bağlantısı olabilir mi ?

Zed Öldü Mü ?

O kadar teorilerden bahsettik peki Zed öldü mü ? Eğer bu başka bir hero ise Zed ölmüştür diyebilirim Ama bu kısa süreliğine sürecektir. Zedi yeni bir skin ile tekrar canlandırabilirler, yeni bir hikayesi falan yazılır yani kalıcı ölü olarak bırakmazlar bu imkansız yani millet oyunu bırakır öyle şey olsa ki riot bunun farkındadır. Bence dediğim gibi DeadEye yeni bir hero ve Zed’i öldürdü yada büyük ihitimal yaralamıştır. Zed karakterine bir imaj ile yaralı bir skin yada görünüme dönüştürebilirler. Yeni gelecek hero bence doğa güçleri olan bir hero olabilir, yada bizleri büyük bir süpriz de bekliyor olabilir.

Sizin  DeadEye ve Zed İle Alakılı Teorileriniz Neler?

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Rise of the Tomb Raider 10 Dk. Oynanış Videosu başlıklı makalemizde Rise of the Tomb Raider, Rise of the Tomb Raider Game Play ve Rise of the Tomb Raider Oynanış hakkında bilgiler verilmektedir.

 1. Admin valla nerden bulduysan teorileri herkes bi kafadan sallamış 😀 ama hepside olası şeyler ne diyebilirim.

 2. Gençler zed yazın league of legendsin sayfasına girin zedin simgesinde güller uçuşuyor. Ionia yazıyor yanındada. Taraf değiştirmiş olabilir mi?

  1. Saten ionailiydi

 3. zed öldümü acaba

  bencede büyük ihtimal ao shin yaptı sonuçta zed loniaya ihanet eti zaten bildiğiniz gibi ao shin tekrar hazırlanıyor oyuna tekrar gelecek bunun sonucunda zedi öldürmeye de çalışmış olabilir onu gölgelerdende kurtarmaya çalışıyo olabilir bence ölmedi sadece gölgelerden kurtarmaya çalıştılar yada beybine sıkmaya 😀 bence zed ao shinle yada ondan sonra yada önce yeni bir dkinle tekrar dönecek

 4. zed öldümü acaba

  dead eye ise benim teorime dayalı olaraka yeni şampiyon yada yeni bir skin. tahminimce zed ölmedi ama öledebilir çünkü bildiğiniz üzere riot lolü bilmem ne kadara 700 milyon falandı sanırım hatırlamıyom satt! Artık lol riotun değil! bunun karşılığında yeni şirket zedi öldüredebilir öldürmeyedebilir bende bunu düşünüyom

 5. zed asllaa ölmez ölemez !!!

 6. Arkadalar hepiniz zed hakkında yazılar yazmışsınız sadece zedinmi öldüğünü biiyorsunuz.Arkadaşlar 3 tane daha karekter öldü bunlar VI SONA GAREN ve ZED öldü ama herşey zed den ibaret deyil lütfen yeniden bi teori çıkarmanızı istiyorum ve JHİN adında yeni şampıyon çıkabilir Aoi kehnsi diye düşünüyor olabilirsiniz ama büyük ihtimal JHİN arkadaşlar teorilerinizi bekliyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.