Kickstarter Nedir? Ne İşe Yarar?

Kickstarter Nedir?

Son günlerde ismini sıkça duyduğumuz internet sitesi hakkında bir bilginiz yoksa doğru yazıdasınız. Bu haberimizde ‘’Kickstarter’’ uygulaması ile ilgili merak edilenleri ve sistemin nasıl çalıştığını sizlerle paylaşacağız. İşte Kickstarter ile ilgili merak ettikleriniz.

Kickstarter Nedir?

Öncelikle Kickstarter hakkında biraz bilgi verelim. Bu sitem birçok ülkede kullanılan evrensel bir bağış sitesi olarak hayata geçirildi. Son günlerde adını sıkça duyduğumuz bağış sitesi, sizin hazırlamış olduğunuz projelere tüm dünyadan finansal destek bulmak için yaratılmış bir internet sitesi. Bu siteye koyduğunuz projeler için diğer insanlardan veya kurumlardan bağış istiyorsunuz. Eğer bir projeniz varsa ve onu hayata geçirecek maddi imkanlarınız yoksa, bu site tam size göre!

15 farklı kategoride siteye koyulan projelerin mucitlerine ve ya sanatçılarına destek olan bir internet sitesi düşünün. Site açıldığından itibaren bugüne kadar toplamda 1,777,112,012 $ değerinde bağış topladı. Toplanan bu rakam sitenin ciddiyetini ve ulaşabileceği imkanları göz önüne seriyor. Toplanan bu bağılarla birlikte 87,055 farklı proje hayata geçirildi.

Kick Starter’a Nasıl Başvurulur?

Eğer üzerinde çalıştığınız bir projeniz varsa ve bu projenin ilk örneğini hayata geçirdiyseniz site sizin için mükemmel derecede uyumlu. Yalnız bu siteye proje koyabilmek için çeşitli kriterler bulunmakta. Siteye proje koymak için sadeceAmerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya, Yeni Zellanda, Hollanda, Danimarka, İrlanda, Norveç, İsveç, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, Avusturya, Belçika, İsviçre ve Lüksemburg ülkelerinden birinde yaşıyor olmanız gerekiyor.

 

Kickstarter Nedir?

Kickstarter Nedir?

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Plastik Yollar İle Yüzde Yüz Dönüştürülebilir Bir Çevre başlıklı makalemizi okumak ister misiniz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.