iPhone 6S ve 6S Plus Özellikleri ? iPhone 6S Fiyatı ?

Apple iPhone 6S Plus Fiyatı

İphone 9 Eylül’ de iphone 6’ yı tanıtmıştı ve onu tanıtırken de kullanıcılara başka bir sürpriz daha verdi ve 5,5 inç büyüklüğündeki iphone 6 plus’ u tanıttı. Aslında ilgi bekleniyordu ancak beklenenin üzerinde bir talep patlaması ile karşılaşıldı. Bu durum şaşkınlık yaratmış olsa da aslında İphone bu gibi gelişmelere her zaman hazırlıklıydı.

Ancak iphone 6 plus’ u diğerlerinden ayırt eden özelliği pil ömrü oldu çünkü pil ömrü diğer modellere göre daha uzun hem de iki kat gibi büyük bir farkla. Pil ömründen bahsederken tabiî ki de ekran büyüklüğünü ve kalitesini de es geçmemek gerekiyor. 5,5 inçlik full HD IPS ekrana sahip ve bununla birlikte arka ışıkta ekran görüntüsüne başkalık getiriyor.

İsterseniz bu anlattıklarımıza ek olarak sizlere bir liste halinde teknik özelliklerinden de bahsedelim. 5,5 inçlik IPS ekran 1920×1080 piksel, işlemcisi çift çekirdekli 1,4 GHz Apple A8, grafik işlemcisi Power VR GX 6650 , 1 GB ram’ a sahip, 16, 64 ve 128 GB gibi seçenekleri mevcut, işletim sistemi tüm iphoneler gibi İOS 8, 3G ve Wifi bağlantı desteği bunun yanı sıra 4,0 Bluetooth fakat bu sadece Apple play için kullanılabiliyor.

Arka kamera 8 Mp Led flaşa sahip, ön kamerası 1,2 Mp bataryası ise 2915 mah Ürünün teknik bilgileri kısaca yukarıda bahsettiğimiz gibi ve artık ürünün ne kadar güzel olduğundan bahsetmemize gerek olmadığını düşünüyorum. İphone plus bir sürpriz olmasına rağmen bugün en çok tercih edilenler arasına çoktan girmiş oldu bile.

Apple iPhone 6S Plus Fiyatı

Apple iPhone 6S Plus Fiyatı

 

Her iPhone kullanıcısının kafasında bu meselenin olduğundan eminim.iPhone 6s almalı mıyım? Konuya iPhone 6 veya iPhone 6 Pluskullanıcılarından giriş yapacağım. iPhone 6 çıktığında 5’ten 4’ten ne farkı var diye dalga niteliğinde söylemler oluşmuştu. iPhone 6, sunduğu özellikler ile 5s’e yakın bir performans sergiliyordu. Tek fark OIS destekli ki bu destek yalnızca iPhone 6 Plus modelinde vardı ve ekranın daha büyük ve natürel olarak çözünürlüğün daha fazla olmasıydı.

Fakat iPhone 5s’te Apple A7 işlemci varken iPhone 6’da Apple A8 işlemci vardı diyenlerinizi duyar gibiyim. Evet işlemci farkı var. Ancak günlük kullanımda işlemcilerin değişik olup olmadığını katiyen anlamıyorsunuz. Evet A8 işlemci uygulamaları 1 saniye de olsa erken açıyor. Ancak aradaki fiyatfarkının 1 saniyeye bedel olması düşündürücü.

iPhone 6 ile iPhone 6s arasında da bu denli bir fark olacak. iPhone 6s,Apple A9 işlemci kullanacak. Ancak buradaki hız farkı 1 GİGABYTE RAM yerine 2 GİGABYTE RAM seçenek edilmesiyle ortaya çıkacak. iOS 8 ve iOS 9 artık çoklu görevleri başarılı bir şekilde gerçekleştiremiyor. Arka tasarıda açık olan uygulamalara tekrar döndüğünüzde ya sayfa yenileniyor veyahut uygulama baştan başlıyor.

Apple bu meseleye çözüm bulmak için RAM bölümünde bir artırım yapacak. Peki, size sorarım hanginiz iPhone 6’da arka tasarıda daimi açık uygulama bırakıyor? Eminim ki ben dahil olmak üzere bir çoğumuz ekranı kilitlemeden önce tüm uygulamaları yukarıya kaydırarak kapatıyoruz. Ancak bu işlemi yapmayan ve sürekli arka tasarıda uygulama açık bırakan ve yoğun kullananlar şayet RAM 2 GİGABYTE olursa iPhone 6s almayı seçenek edebilir.

 

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Turkcell Bedava İnternet, Dakika, SMS Paketleri 2015 başlıklı makalemizde Turkcell Bedava Dakika, Turkcell Bedava Dakika 2015 Ağustos ve Turkcell Bedava Dakika Paketi Kampanyası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.