iPhone 6S Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

iPhone 6S Kasası

iPhone kullanıcıları ve iPhone telefonlarına ilgi duyan Android kullanıcılarının da merakla beklediği iPhone 6S’in çıkış tarihi sonunda belli oldu. Daha önce olduğu gibi iPhone serilerinde önce amiral gemisi modellerini tanıtır ve ardından Apple bir sonraki yıl ise S modelini çıkartır örneğin 4S, 5S gibi daha stabil özellikler ekleyerek yeni bir telefon çıkarır diyebiliriz.

iPhone 6S ile ilgili birçok sızıntı yapıldı fakat henüz bir resmi bir açıklama yapılmadı. Apple yeni çıkaracağı telefonları her ne kadar da sır gibi saklıyor olsa da iPhone 6S ve 6S Plus’da 2GB RAM kullanılacağı tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz aylarda yayımlanan bir habere göre söyleyebiliriz ki Apple yeni nesil cihazlarındada 7000 serisi Alüminyum kullanabilir. Bu aliminyum normal alaşımlara göre daha güçlü ve bir çok darbeye karşı dayanaklı bir kalitede. Alaşımda kullanılan malzemenin 1/3ü paslanmaz çelik oluşturuyor.

Foxconn adlı bir sitede bir makalede gördüğümüz kısımda iPhone 6S’in 18 Eylül’de tanıtılacak yazıyordu. Geçen sene tanıtılmış olan iPhone 6 ve 6 Plus 19 Eylül’de biraz daha geriye gittiğimizde iPhone 5S ise 20 Eylül’de tanıtıldığını hatırlatalım.

iPhone 6S Özellikleri

Özellikleri sıralamadan önce her geçen gün farklı özellikler sızdığını belirtmek isterim. İlk sızıntılardan biri olarak arka kameranın 12 MP yüksek çözünürlüğe sahip bir kamera olacağını söyleyebilirim. Çift yönlerinde LED Flash ile destekleneceği de bilgiler arasında. Büyük bir ihtimal SONY’e ait bir sensör entegre edilmiş durumda kameraya. Büyük bir özelliklerinin yanında kameranın 4K video çekebileceğini belirtmek isteriz. 240 kare/sn. slow-motion (ağır çekim) video kayıt özelliğine de sahip olacağı gelen bilgiler arasında. iPhone yeni modeli 6S de iç model numaraları olarak; N66 ve N71. Ayrıce iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’ta da 5MP çözünürlüğe sahip bir ön kamera yer alacak.

iPhone 6S Kamerası Teknik Çizim

iPhone 6S Kamerası Teknik Çizim

iPhone 6S’e ait kasa görüntüsünde gördüğünüz gibi telefonda Qualcomm tarafından üretilen LTE Cat.6 modeminin yer alacağı anlaşılıyor. 20nm üretim sürecine sahip olan modeme sahip olacak ve teorik olarak 300Mbps indirme ve 50Mpbs yükleme hızına da sahip olacak. Ekran boyutu ve kasa yapısının değişmeyeceği iPhone 6S de ayrıca 2GB RAM eşlik edecek. Fiyatı henüz kesin değil.

iPhone 6S Kasası

iPhone 6S Kasası

 

iPhone 6S Kasası

iPhone 6S Kasası

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan ASUS ZenFone 2 Root Atma Rehberi ve Root Dosyaları başlıklı makalemizde Asus ZenFone 2, Asus ZenFone 2 Nasıl Atılır ve Asus ZenFone 2 Root Atma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.