Huawei İşletim Sistemi Geliştirmeye Kararlı

Huawei İşletim Sistemini Geliştirmeye Başlamış

Huawei kendi cihazları için ileride kendine has bir huawei işletim sistemi ile satışa sunması planladıkları iddaları gittikçe artıyor. Teknolojiyle ilgili her geçen gün yepyeni iddialar ortaya çıkıyor. Dünyadaki 3. Dev üreticiler arasına girmiş olan Huawei geride kalan yılda 100 milyondan fazla akıllı telefon satışını gerçekleştirmişti. Huawei için şimdi yeni bir iddia ortaya atılmış durumda. Huawei kendi işletim sistemini geliştirecek duyumları teknoloji dünyasında heyecanla karşılanıyor.

Dünyanın teknolojiyle ilgili haberlerinde yer bulan ve kaynaklara dayandığı öne sürülen söylentilerden anlaşıldığına göre merkezi Çin olan şirketin akıllı telefonda kendine ait bir işletim sistemi geliştirme çalışmalarına girmiş durumda. Google ile Huwaei arasındaki işbirliğinin zedelenmiş olabileceği söylentileri de dillerde dolanırken Huawei’den gelen bu adım sürpriz olarak nitelendiriliyor.

Çin’in teknoloji devi Huawei hakkında daha başka iddialar da var. Huawei’nin kendi işletim sistemi ile üreteceği akıllı telefonlarla ilgili çalışmalarını Kuzey Avrupa’dan yürüttüğü söyleniyor. Çalışmayı sürdüren ekibin içinde Nokia’nın bazı mühendisleri de yer alıyor şeklinde çıkan söylentiler ne derece gerçek, şu an için kesin bir şey söylemek mümkün değil. İddiaların en büyüğü ise süren çalışmalarda önemli bir yol alınmasıyla ilgili.

Akıllı telefonlarda alternatif işletim sistemleri arayışı Huawei ile sınırlı değil. Samsung’un bir süre önce kendi geliştirmiş olduğu işletim sisteminin adı Tizen. Samsung Z ve Galaxy S5 işletim sistemi Tizen olan akıllı telefonlardan. Samsung’un halen arayışlarını sürdürdüğü de biliniyor. Samsung’un bazı akıllı saat gibi bazı cihazlarla IoT (İnternet of Things: Nesnelerin interneti)’larda da Linux işletim sistemiyle Tizen işletim sistemini kullandığını teknolojiyle çok içli dışlı olanlar biliyor.

Huawei’nin kullanıcı arayüzü Emotion UI (EMUI)’lerde de güncellemeler ve değişiklikler yapmakta olduğu alınan duyumlar arasında. IOS işletim sistemine benzer bulunan EMUI’nin arayüzünün renk şemalarında, uygulamalara ait ikonlarda ve daha birçok detayda yenilikler yapacağı da söyleniyor. Duruma bakılırsa Huawei’de tempolu bir çalışma sürdürülüyor. Gelecek günlerde söylentilerin netleşeceği umuluyor.

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Dünyanın En Ucuz Akıllı Telefonu Satışa Hazır başlıklı makalemizde Dünyanın En Ucuz Akıllı Telefonu, Dünyanın En Ucuz Android Telefonu ve Freedım 251 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.