Facebook Yeni Beğenme Butonu Özelliği Nedir Nasıl Getirilir.

Facebook Yeni Beğenme Butonu

Bugün gün içerisinde facebook bir güncellemeye giderek paylaştığımız yazılarda, gönderilerde, fotoğraflarda yer alan Beğen butonu güncellendi ve beğen butonunun üzerine mouse getirdiğinizde 6 farklı beğenme tepkinizi dile getirebiliceğiniz bir mini menü geliyor bunlardan bu paylaşılan gönderi hakkında görüşlerinizi belirtebilirsiniz artık. Sadece facebook beğen butonu değil, facebook muhteşem butonu, facebook Hahaha butonu, facebook inanılmaz butonu, facebook üzgün butonu, facebook kızgın butonu da yer almış durumda.

Facebook yeni beğen butonu ile artık yıllarca boyunca sadece beğen seçeği dışında tepki gösterebileceğimiz bir özellik geldi ve bu özellik bir çok kişide aktif değil gibi gözüküyor ve facebook yeni beğenme butonu özelliğini nasıl getirebiliceğinizi düşünüyorsanız sanırım yavaş yavaş herkeste aktif olmasıyla beraber tam kullanıma açılacaktır. Facebook beğen butonu özelliği ile bahsettiğimiz gibi bir paylaşım hakkında sadece beğenmeyeceğiz aynı zamanda yani beğenme dışında 5 farklı düşüncemizi de belirtebileceğimiz bir özellik haline geldi.

Facebook Yeni Beğen Butonu Özellikleri

Facebook Yeni Beğen Butonu Görünümü

Facebook Yeni Beğen Butonu Görünümü

Yukarıda da görebileceğiniz gibi örnek bir paylaşımın görüntüsüdür buradaki farkı zaten yeni beğen butonlarını görüyorsunuzdur. Bunlarla birlikte bir kaç görsel değişikliğe de gidilmiş gibi. aşağıda sizlere tek tek anlatacağım bu özellikleri buyrun facebook yeni beğen butonunu birlikte inceliyelim.

 

Facebook Yeni Beğen Butonu

Facebook Yeni Beğen Butonu

Evet yukarıda da gördüğünüz gibi faremizi beğenmeden beğen yazısının üstüne getirdğimiz de böyle bir ekran bizleri karşılacayacaktır. İlk olarak beğen butonu yer alıyor buraya basarak klasik yıllardır beğendiğimiz beğenme işlemini gerçekleştirecektir.

Facebook Muhteşem Beğenme Butonu

Facebook Muhteşem Beğenme Butonu

Facebook Muhteşem Beğenme Butonu

Facebook yeni beğenme butonları arasındaki ikincisi ise Muhteşem butonu dur. Bu buton ile beraber ilk farklı bir beğenme butonu deneyiminizi yaşayabilirsiniz. Bu Muhteşem beğenme butonu bizlere kalp ikonu ile temsil etmemizde yardımcı olacaktır. <3

Facebook Hahaha Beğenme Butonu

Facebook Hahaha Beğenme Butonu

Facebook Hahaha Beğenme Butonu

Yeni gelen facebook beğenme butonları arasında yer alan bir bir diğer yeni beğenme ifadesi ise Hahaha olarak temsil eden bu gönderiye ne kadar çok güldüğümüzü belli edebileceğimiz yeni bir ifadedir. Beğenmenin aksine o anki o paylaşıma ne kadar güldüğümüzü artık bununla gösterebileceğiz. Facebook Hahaha butonu ile şimdiden iyi eğlenceler hahaha… 😀

Facebook İnanılmaz Beğenme Butonu

Facebook İnanılmaz Beğenme Butonu

Facebook İnanılmaz Beğenme Butonu

Hop bir diğer yeni facebook beğenme butonu ise İnanılmaz derecede güzel olması ile birlikte bu butonu nerelerde nasıl kullanacağımız kendimize bağlı olsa da bu paylaşılan gönderiye ne kadar şaşırdığımızı belli edebilecek bir ifadedir. Yani bir bilgi öğrenebiliriz ve bu biliye şaşkınlığımızı belii etme amaçlı bunu kullanabiliriz yada dilediğiniz durumlarda kullanabilirsiniz :O

Facebook Üzgün Beğenme Butonu

Facebook Üzgün Beğenme Butonu

Facebook Üzgün Beğenme Butonu

Facebook’a yeni beğenme butonu özelliği ile gelen bir diğer ifademiz ise Üzgün ifadesidir. Bunu sinirli ve bizi derinden etkiliyen bu durumdan hoş olmadığımızı ya da bu duruma en içten üzgün ifademizi yoruma dökemesekte bu ifadeyi kullanabiliriz. Örneğin bir arkadaşımızı bir kaza yaptı ve hastanede acı halinde bir resim paylaştı ne kadar üzgün olduğunuzu bu yeni facebook beğenme butonu ile ifade edebilceğiz ki bu gibi üzgün ifadeleri bir çok üzüldüğümüz paylaşımlarda da kullanabilceğimizi ve bunu dile getirebilcek cesarette de olmadığımı belirtmek istiyorum :'(

 

Facebook Kızgın Beğenme Butonu

Facebook Kızgın Beğenme Butonu

Bu ifamizde bize facebook yeni beğenme butonu güncellemesi ile gelen son ifadedir. Bu ifade ise ne kadar kızgın olduğumuzu belirtebilecek bir butondur. Bu buton bazı durumlarda fazla gelirse facebooka otomatik bildirim gittiğini de bildirmek isterim yani çok fazla bu ifadeden alırsa bir paylaşım bu otomatik olarak inceleme merkezine gönderiliyor ve bu butonun neden bu kadar çok kullanıldığını değerlendirmeye alıyorlar. Sizi memnun etmeyen paylaşımları bunları kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Yeni facebook beğenme butonu özelliği nasıl getirebilceğini henüz kesin olarak belirtmiş olmasak da çok kısa sürede herkes de aktif olacağını belirtmek istiyorum. Mobil kullanıcılar için bu özelliğin henüz aktif olup olmadığını belirtemesek de kesin kendi uygulamasında yeni bir güncelleme ile bu özelliği aktif edebileceğini düşüyorum.

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Turkcell Bedava İnternet Paketi Kampanyası 2017 başlıklı makalemizde 2017 Bedava İnternet, 2017 Bedava İnternet Paketleri ve 2017 Bedeva İnternet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.