Facebook Video Kalitesi Seçenekleri 240p 360p 720p

Facebook Video Ayarları

Sosyal medya devi Facebook, kullanıcılarının ve ya sayfaların takipçilerine paylaştığı videolara kalite değiştirme seçeneği getirdi. Bilindiği daha öncede internet bağlantı hızımız iyiyse otomatik olarak HD seçeneği aktif oluyordu, şimdiyse izleidğimiz video da kalite seçeneklerini seçerek izleyebileceğiz. Youtube gibi 240p, 360p, 720p gibi seçenekleri tercihen değiştirmek artık Facebook’un yeni özelliği ile mümkün kılınıyor.

Facebook bu özelliği geliştirmekte gecikse de hiç bir zaman geç değil. şu an için tüm kullanıcılarda aktif olmayan bu özellik tez zamanda tüm kullanıcılara açılacağını düşünüyorum, aşağıda sizlere belirttiğim özelliğe ait ufak bir görsel sunarak neyi anlatmak istediğimi gözlemleyerek daha rahat anlayabilirsiniz. Facebook video kalitesi değiştirme ile internet bağlantınızı sıkıntıya sokmadan çok daha akıcı bir video izleme deneyimi yaşayabilirsiniz.

Facebook varsayılan video kalitesini ayarlama nasıl yapılır, yeni özellikler ile beraber çoğu video internet bağlantımıza aldanmadan direk HD kalitede açılır ve bu durum internet paketmizi ve internet bağlantı hızımızı zor duruma sokabiliyor bu video kalitesi ayarlarını nereden kalıcı olarak düzelteceğimizi de anlatayım.

Facebook Video Kalitesi Değiştirme

Facebook Video Kalitesi Değiştirme

 

Facebook bu özelliği ile beraber internet bağlantısının iyi olan kullanıcıları için de HD kalite de izleme garantisini de sunduğunu hali hazırda anlaşılabilir kılıyor. Türkiye şartlarında çoğumuzun internet bağlantısı malum hatta çoğumuzun internet sağlayabileceği kaynağı mobil olduğu için kısıtlı video izleme deneyimi sağlıyoruz.

Telefonlarda da durum bazen otomatik 240p ve 360p arasında değişmektedir. Eğer 4.5G özelliğiniz açıksa mobil de ilerde bu özellik gelirse kesinlikle video başlangıcında otomatik HD başlatır ve internetinizi sömürmemesi açısından video başlangıcında bu özellik yardımı ile 240p ye getirip yeterli mobil video izleme deneyimi sağlarız ayrıca interneti tasarruflu kullanmamıza olanak da sağlamış oluruz.

Bilgisayar; https://www.facebook.com/settings/?tab=videos

Mobil; https://m.facebook.com/settings/?tab=videos

Varsayılan Video Kalitesi

İlk olarak yukarıdaki linke giderek “Varsayılan Video Kalitesi” sekmesinde yer alan kısımda “İzlediğin bir videonun kalitesini, video oynatıcıdaki HD simgesine tıklayarak da değiştirebilirsin.” Denildiğini göreceksiniz, bu kısımı Hep Standart seçeneği ile değiştirerek bundan sonra ki videolarınızın 360p yada internet bağlantınıza göre de 240p de başladığını göreceksiniz.

Otomatik Video Başlatma Sorunu

Birde başka başımızı ağrıtan konuysa facebook otomatik video başlatma sıkıntısı, facebook da otomatik video başlatma seçeneği özelliği geldiği gibi aktif oluyor ve bu özellik mobil kullanıcıların en büyük derdi, Paket bitirmekte birebir, PC kullanıcıları için de sık sık rahatsız edici bir durum aslında. Bu otomatik video başlatma özelliğini de yukarıda belirttiğim linkte yer alan Videoları Otomatik Oynat kısımında ki sekmeyi Kapalı olarak işaretleyerek bu dertten de kurtulabilirsiniz.

 

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Vodafone Self Servis Uygulaması İle İşlemlerinizi Yapın başlıklı makalemizde Vodafone Cep Self Servis Kullanımı, Vodafone Self Servis ve Vodafone Self Servis Döküman Çıkartma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.