Facebook Profil Videosu Nedir Nasıl Video Yüklenir

Facebook Mutluluk Mu Veriyor

Sosyal medya devi olarak bildiğimiz Facebook’da son zamanlar sık olarak gördüğümüz yeni özelliklerden biri olan videolu profil resimleri hakkında bu makaleyi yazma gereği duydum açıkçası. Facebook videolu profil resimi nasıl yapılır bu konuya biraz değineceğim ki bundan önce biraz daha açıklayıcı anlatım bölümünde kalmak istiyorum. Facebook videolu profil fotoğrafını her hangi bir program yada uygulama gerektirmeden yapılabildiğini belirtmek istiyorum.

Yeni olarak Facebook platformuna eklenen özelliklerden en yenisi olarak facebook haraketli profil resimleri nasıl yapılır detaylıca anlatarak sizlerde artık hareketli bir profil resmine sahip olacaksınız. Bu işlem mobil telefonlarımızdan gerçekleştiriyoruz yani bilgisayar üzerinden her hangi bir program yada bir eklenti aracılığı ile yapmıyoruz telefonlarımızdan bu işlemi gerçekleştiriyoruz.

Telefonlarımızdan Facebook videolu profil resimlerini yapıyoruz dedik fakat nasıl tam olarak bunu da hemen açıklığa kavuşturalım. Bu da herhangi bir mobil uygulama aracılığı ile değil yani her hangi bir apk dosyasından oluşan bir uygulama değil. Aslında uygulama ama Facebook kendi uygulaması üzerinden yapıyoruz. Videolu profil fotoğrafı özelliği telefonlardan yapılan bir kaç adım sonucunda sizlerde hareketli bir facebook profil videosuna sahip olabilirsiniz.

Son zamanlarda yeni özellikler peşinde koşan Facebook son olarak profil fotoğraflarımıza odaklanmış durumda. Profil resimlerimiz ile bir birimizi tanıdığımız, iletişim kurduğumuz platform olan Facebook profil videoları ile çok daha kullanışlı bir hal alacak. Çok daha etkileşim imkanı tanıyacak bu özelliği biraz daha yakından tanımak gerekirse…

Son zamanlarda profil fotoğraflarının önüne takım logoları gibi özellikler ekleme imkanı tanıyan ve Spor Lig deki ilk takımı FenerBahçe takımını da aralarına ekleyen yenilikçi profil fotoğraflarını herkes tanıdı… Hatta son günlerde çok daha sık kullandığımız Star Wars Güç Uyanıyor filminden esinlenerek tasarlanmış ışın kılıcının efekti ile profil fotoğrafımızın önüne eklenerek çok daha şık bir hal almıştı.

Bunlara bir yenisi olarak Facebook profil videoları eklenmiş durumda. Diğer özelliklere nazaran kendimize ait hareketli bir videomuzu profil fotoğrafı olarak arkadaşlarımıza ve çevremize sergilememize olanak sağlayabilme haline gelen Facebook bu özelliği sadece mobil cihazlarda etkin kılmış durumda.

Facebook Profil Videosu Nasıl Yüklerim

Bu işlem yani profil videosu çekme imkanı tanıtarak profilimizde yer alıyor. Tabi dilerseniz video da yükleyebilirsiniz. Facebook profil videoları nasıl oluşturabilirim ve ne kadar süre olarak video çekip profil videosu yapabilirim derseniz bu detaylar yazımızın devamında yer alıyor. Kısa süreliğine çekim imkanı tanıyan profil videoları 7 saniyelik bir GİF tarzı olarak profilimizde yer alıyor. Çekeceğimiz videoların maksimum uzunluğu 7 saniyedir.

Artık nereden nasıl yapabilirim kısmına geldik bu özelliği belirttiğim gibi Facebook mobil uygulaması üzerinden kendi profilimize gelerek buradan işleme başlıyoruz. Profil fotoğrafımızın üzerine tıklayarak karşımıza çıkan seçenekleri görüyoruz. Farklı bir şeyler eklenmiş gibi demi ?

Ek olarak Facebook Yeni Bir Profil Videosu Çek seçeneği mevcut durumda. Bu kısımdan yukarıda bahsettiğim gibi 7 saniyelik bir video çekip önizleme imkanı tanıtarak profil videosu yapabiliyoruz. Daha sonra bu video GIF şeklinde yani çektiğimiz 7 saniyelik profil videosunu tekrar ederek profilimizde görme imkanımız bulunuyor.

Dilerseniz bir başka 7 saniyelik videoyu profil videosu yükleyerek kendi profilinizde yer almasını sağlayabilirsiniz. Bunu da Yeni Bir Profil Videosu Çek seçeneğinin hemen altında bulunan Video ve ya Fotoğraf yükle seçeneği ile açılan kısımdan dilediğiniz videonuzu seçip hazır kullanım haline getirerek facebook profil videosu olarak kullanabilirsiniz.

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Spor Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken İpuçları başlıklı makalemizde Spor Yaparken Bilmeniz Gerekenler, Spor Yapmanın İpuçları ve Zayıflamak İçin İpuçlarını Takip Edin hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.