Facebook Gif Yükleme Tumblr GIF Aracı GIF Marker

Facebook Gif Yükleme 2015

Facebook sosyal medya sitelerinin lideri artık bunu hepimiz biliyoruz. Geçtiğimiz günlerde sık sık görmeye başladığımız gif resimleri ile facebook ana sayfamız daha eğlenceli bir hal aldı diyebilirim. Bir çok caps sayfalarını takip ediyorum ve hepsi birbirinden eğlenceli gifler yayınladıklarını gördüm ve diğer paylaşımlara göre daha çok gösterim alıyor ve daha çok paylaşılıyordu. Biliyorsunuz facebook gif resimleri genellikle tumblr blogu üzerinden paylaşılan resim linkleri ile alıyordu.

Facebook Gif Yükleme

Facebook Gif Yükleme 2015

Facebook Gif Yükleme

Facebook gif yükleme olayı nasıl hemen anlatalım sizlere. Facebook sayfalarında ki gördüğünüz o tüm eğlenceli caps gifleri, bazen rast gelen dramatik giflerin çoğu tumblr üzerinden yayınlanan resimler ile gösterimi sağlanıyor. Bazıları caps sitelerindeki gif linkleri aracılığı ile yayımlanıyor. Sizde hemen facebook sayfanıza bu eğlenceli gif resimlerini eklemek istiyorsanız facebook sayfalarında daha önce gördüğünüz o gif resmin üzerinde sol alt köşedeki linke tıklıyorsunuz. Daha sonrasındaysa o linki alıp sayfanıza yerleştiriyorsunuz, ve hemen otomatik gif görünümü gelecektir.

Facebook Gif Yükleme 2015

Facebook Gif Yükleme 2015

Siz elinizdeki gif resmini kendi Facebook sayfanızda takipçileri nize paylaşmak istiyorsanız kısa yoldan hemen Tumblr hesabı açmanızı öneririm kayıt olmayanlar kayıt olduktan sonra e-posta aktivasyonu ardından siteye giriş yapabilir. Hali hazırda hesabınız varsa hemen giriş yapın. Yüklemek istediğiniz gif resmini yukarıdaki resim sekmesinden Tumblr blog hesabınıza yükledikten sonra yayımlayın. Hemen ardından linki alın facebook sayfanızda gifi yayınlamak istediğiniz sayfaya girin ve durum güncellemesinde gif resmin linkini yapıştırın, gördüğünüz gibi gif alanı geldi. Sizde artık facebook’a gif yükleyebilirsiniz.

 

Tumblr Gif Marker

Tumblr , kullanıcıların çektikleri videoları GIF’lere ( işlek görsellere ) dönüştürmelerini temin edecek GIF Marker aracını ilan etti . Nihai dönemde bir sürü sık sık karşılaştığımız GIF görüntülerini , bu araç ile oluşturmak ek olarak pratik duruma geldi . Işlek görsel denince akıllara önce gelen web sitesi meydana gelen Tumblr , geliştirdiği bu özelliğin ek olarak pratik kullanım sağlamak amacıyla eklendiğini ifade etti . Ek Olarak öncelerde işlek görsel arama aracını duyuran Tumblr , bu kez da GIF Marker aracıyla kullanıcılarına ve facebook GIF oluşturma şansı sunuyor.

Burada oluşturduğunuz GIF’leri facebook platformundaki sayfanızda takipçilere paylaşabilir yada kişisel profiliniz den arkadaşlarınıza eğlenceli görüntülerinizi paylaşabilirsiniz.

Uygulama üzerindeki fotoğraf seçeneğinin altından ulaşılabilen yepyeni GIF Marker aracıyla , seçilen videolardan en yüksek 3 saniye uzunluğunda işlek görseller hazırlamak ve bu görüntüleri editlemek olası . Meydana Getirdiğiniz GIF‘leri düzenleme aracıyla uzunluğu ve döngü sayısını belirleyebileceksiniz.

 

Tumblr Gif Marker

Tumblr Gif Marker

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Daha Güzel Bir Dünyada Yaşayabilmek İçin başlıklı makalemizde Daha İyi Bir Dünya İçin Neler Yapılmalı, Geleceğimiz Tehlikede Daha İyi Bir Dünya İçin Neler Yapılmalı ve Temiz Bir Dünya Nasıl Yapabiliriz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.