Facebook Canlı Yayın Özelliğine Bir Yenisi Ekledi

Facebook Canlı Yayında Maske Kullanma

Sosyal ağların devi olan Facebook kullanıcılarına getirdiği yeniliklerle de adından sıkça söz ettiriyor. Facebook’ta bir süredir kullanılmakta olan canlı yayın özelliği getirilen yenilikle daha ilginç ve eğlenceli hale getiriliyor. Facebook canlı yayınlara Snapchat benzeri özellikler getiriyor söylentileri ilgiyle karşılanıyor. Facebook canlı yayında yüzünüze maske ekleyerek ve bu maskeyi MSQRD uygulaması ile sağlıyor. Maske değiştirme uygulaması ile facebook canlı yayında maske kullanabiliyorsunuz.

Geliştiricilerinin Kuzey Avrupa’da olduğu MSQRD ile güç birliğine giren Facebook kullanıcılara teknolojide yenilikler sunmaya, beğenilecek güncellemeler yapmaya çalışıyor. MSQRD uygulamasını satın almış olan Facebook’ta bu uygulama sayesinde yüz takas filtresi yapılmakta. Canlı yayın denilen zaman tünelindeki yayınlarda bazı filtreler ve grafiksel özellikler kullanılabilecek.

Benzer özellikte bir uygulama olan Snapchat’teki gibi yüz değiştirme ile eğlenceye davet edilen kullanıcılara bu özellik MSQRD tarafından sağlanmakta. Uzun zamandır App Store’den MSQRD uygulamasını indirip kullanmakta olan akıllı telefon kullanıcıları özelliğin Facebook’ta da kullanılabilecek olmasına çok seviniyor.

Şu an için ücretsiz hizmet veren MSQRD uygulaması ile Facebook’taki canlı yayınlarda bundan böyle çeşitli hayvan yüzleriyle değiştirilmiş insan yüzleri sıkça görülecek. Uygulamanın sosyal medyada kullanıcı sayısını artıracağı düşünülüyor ve heyecan uyandırıyor. Çok yakında gerçekleşmesi ve yaygınlaşması beklenen uygulamayla ilgili başka detaylar da var.

Facebook’un yararlanmakta olduğu MSQRD adlı uygulamanın geliştiricileri Kuzey Avrupa’da. Uygulama Facebook’a entegre edilerek kullanıma sunulacak. Yayın akışında paylaşılan özçekimlere eklenecek filtrelerle, maskeler ve buna benzer uygulamalarla MSQRD, Facebook’un popülerliğini olumlu yönde etkileyecek.

Dünyada bir fenomen haline gelmiş Snapchat’e rakip olacak düzeyde görülen uygulama ile ilgili alınacak geri bildirimler şimdiden merakla bekleniyor. Facebook, Snapchat ve başka uygulamalar gibi kendini her geçen gün geliştirip yenilemeye devam ediyor. Sosyal medya müdavimleri hızla gelişen teknolojide sıradaki gelişmelerin neler olacağı tahmin bile edemiyor. Buna rağmen arayışlar ve düşünceler henüz uygulamaya koyulmadan söylentileriyle bile heyecanlandırmaya devam ediyor.

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Dünyanın En Ucuz Akıllı Telefonu Satışa Hazır başlıklı makalemizde Dünyanın En Ucuz Akıllı Telefonu, Dünyanın En Ucuz Android Telefonu ve Freedım 251 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.