Eylül 2015 En İyi Akıllı Telefonları Hangileri ?

Eylül Ayı En İyi Akıllı Telefonları

Son zamanlarda ünlü telefon markaları bir biri arasında iyice bir rekabete girdi ve her ay birbirinden yeni ve güzel modelleri piyasaya sürmeye başladılar. Özellikle android dünyasında samsung gibi sony gibi LG gibi markalar kendi büyüklüklerine yakışır ürünleri piyasaya sürmeye çalışıyorlar. Özellikle Galaxy note 5 ve sony Xperi Z3’e de eylül’ de piyasaya girmeye hazırlanan oldukça iddialı modeller arasında.

Bu firmalar kendi alanlarında çıkardıkları modellerle birbirleri arasındaki rekabeti de büyük ölçüde zorlayacak görünüyor. Bundan önceki yıllara bakacak olursak son 5 yıl içerisinde en büyük patlamayı samsung yapmıştı ve son zamanlarda markada gözle görülür oranda bir düşüş yaşanıyor işte bu düşüşün önüne geçebilmek için samsung Galaxy note 5 gibi ürünlerine daha çok ağırlık vermeye başladı.

Aslına bakılırsa cep telefonu piyasasında kimin neyi alabileceğini kestirmek çok kolay bir şey değil bazıları sırf işletim sistemi için iPhone tercih ederken bazıları da sırf android olduğu için samsung gibi büyük bir markayı tercih ediyor.

Yani cep telefonu piyasası büyük bir cadı kazanı gibi ve bir adım geride kalan ne olursa olsun ani düşüşler yaşıyor. Telefonlarda tüketicinin en çok dikkat ettiği şey onun özelliklerinin yanı sıra fiyatı da belirleyici oluyor. yani cazip bir fiyat bazen özelliğini geride de bırakabiliyor.Bu ay veya önümüzdeki ay duyurulması beklenen iPhone yeni serisini de sayacak olursanız sıralamanız bu şekil olacak:

  1. iPhone 6 (iPhone 6 Plus)
  2. iPhone 6S (iPhone 6S Plus)
  3. Samsung Galaxy Note 5
  4. Samsung Galaxy Note Edge
  5. Samsung S6 Edge
  6. Samsung Galaxy A8
  7. LG G4
  8. HTC One M9

 

Bu yukarıda bahsettiğimiz 8 telefon modeli şu an için en çok satılanlar ve en çok gözde telefonlar arasında yer alıyor. Bu ürünlerin özellikleri de bir hayli etkileyici durumda dilerseniz başka bir yazımızda sizlere bu telefonların teknik özellikleri hakkında geniş bir bilgi veririz

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Turkcell 4.5G Uyumlu Akıllı Telefonlar | 4.5 G Destekleyen Telefonlar başlıklı makalemizde 4.5 G Destekleyen Akıllı Telefonlar, 4.5 G Destekleyen Telefonlar ve 5 G Destekleyen Akıllı Telefonlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.