Dünyadaki Var Olmamızın Amacımız Nedir İnceliyelim

Dünyadaki Var Olmamızın Amacımız Nedir

Dünyadaki Var Olmamızın Amacımız Nedir Dersek Bu dünyada milyonlarca insan yaşarken hepsine bu soruyu yönettiğimizde nasıl ki farklı cevaplar alacaksak, şüphesiz ki gerçekte de insanların var oluş sebebi birbirinden çok çok farklı nedenlere bağlanacaktır. Aslında gün içinde yaşayıp giderken, bu soruyu kendimize hiç yönetmezken, zaman zaman hayat bize bu sorguyu sorgulatabilmektedir.

Başımızı yastığa koyduğumuzda, genellikle kendimizle baş başa kaldığımızda, ya da yalnız hissettiğimizde, ya da başımıza negatif bir olay geldiğinde bu soruyu zaman zaman kendimize yöneltmekteyiz. Ama şundan da emin olabilirsiniz ki, herkes hayatı boyunca en azından bir kere bu soruyu kendine yöneltmektedir, Ya da birçok kereler. Bu yazımızda da dünyadaki var oluş amacımız konusunu irdeleyeceğiz.

Aslında iyi bir farkındalık unsuru olabilecek bu soruyu arada birde olsa kendimize yönelterek kendimizi uyandırmak, ya da dürtmek iyi olabilecektir. Zira akan bir su gibi hızla geçen hayat esnasında, bizler sürekli çalışıyor ya da günlük sıradan ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz. Bu kısır döngü esnasında, dönüp te bu tarz soruları kendimize soracak pek de vaktimiz olmuyor.

Ya da bu fırsatı kendimize vermediğimizden bu vakti biz yaratmıyoruz. Sonuçta önceliklerimiz çıkıyor ortaya. Bu öncelikler kendimize verdiğimiz değerle direkt orantılı öncelikler. Ve üstünde biraz daha durup düşünecek olursak, yaşamak için mi varız? Yoksa var olduğumuz için mi yaşayıp gidiyoruz işte olabilir.

Buradan da anlıyoruz ki üzerinde pek de durmadığımız bu konu, kendi değerlerimizle ilgili ne kadar da az fikirlerimizin olduğu gerçeğiyle buluşturuyor bizi. Yoksa bir anda da ağzımızdan çıkıverecek olan: ailem için yaşıyorum, sevdiklerim için yaşıyorum, çalışmak ve yükselmek için yaşıyorum, sevdiğim kadın ya da erkek için yaşıyorum.

Allaha kavuşmak için gibi ulvi duygular adına yaşıyorum, aşk için yaşıyorum, sanat için yaşıyorum, projelerimi gerçekleştirmek için yaşıyorum gibi bir çırpıda verilebilecek cevaplar da ağzımızdan çıkıverebilir. Bu sözler kendini bilerek cevap vermiş kişiler ağzından çıktıysa ne mutlu onlara. Ama sırf cevap vermek için vermiş olanlar hakkında hiçbir şey söyleyemiyoruz.

Sonuç olarak hayat, her daim farkındalıklarla ve kişinin kendini sevmesiyle, kendine güveniyle tamamlanacak olan bir olgudur. Ve zaten bu son satırda sıralanan tüm düzgün vasıflara sahip olan insanlar, yaşadıkları hayatın her an tadını çıkara çıkara ne için yaşadığının farkında olan insanlardandır.

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Turkcell Hayal Ortağım Uygulaması Nedir? başlıklı makalemizde Hayal Ortağım Uygulaması Nedir?, Turkcell Hayal Ortağım ve Turkcell Hayal Ortağım Uygulaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.