Dolgun Saç Nasıl Olur | Hacimli Saç Nasıl Yapılır

Dolgun Saç Nasıl Yapılır

Yeni trend dolgun saç modası geçtiğimiz yıllarda düz ve ince saçlar  daha  trend olmasına karşın şu an daha hacimli ve daha dolgun saçlar moda olduğunu bilmelisiniz. Saçları ilk kestirdiğimiz de veya boyattığımızda çok güzel görünmesine rağmen zamanla ilk günkü gibi kalmamakla beraber git gide cansız ve bitkin bir hal alır. Ancak bu durum tabii ki de böyle devam etmeyecek, biz bu dertten muzdarip olan bayanlar için bazı tavsiyeler bulduk.

Dolgun saç modası tavsiyeleri;

Düzleştiriciye ara vermek; Eğer siz de saçlarınızı çok sık düzleştirici ve ya maş ya maruz bırakıyorsanız bir süre bundan uzak durmanızı tavsiye ederiz, çünkü saç düzleştiricisi saçlarınızın daha yumuşak ince ve düz görünmesini sağlarken aynı zamanda saçlarınızın yıpranmasına ve kırılmalara da sebep olur. Bu yüzden bir süre de olsa yüksek ısılı saç şekillendiricilerinden uzak durun veya düşük sıcaklıkta çalıştırınız. Bu sayede kısa bir zamanda saçlarınızda istediğiniz görüntüyü elde edersiniz.

Kulak arkası yapmak; Bu yöntem kalıcı değil fakat güzel bir hile saçlarını cansız ulaştıktan sonra saçınızın bir tarafını kulak arkasına atıp kalan saçları tek bir tarafta toplarsanız daha canlı bir görünüm elde edersiniz.

Saçları kabartmak; Saçlarınızı kabartmak dolgun ve canlı bir görünüm elde etmek için geçerli bir yoldur. Kabarttığınız saçınızı taç, toka, bandana veya bandaj yardımıyla saçlarınızı yukarı kaldırarak gür ve dolgun bir saç görünüm elde edebilirsiniz. Bu işlemi yaparken bir fırça tarak ve spreyden yardım almayı unutmayın.

Saçı tepeden toplamak; Saçlarınızı daha dolgun ve canlı göstermeniz için size bu konuda oldukça yardımcı olacak, saçlarınızı topuz maşa at kuyruğu yapmak olduğundan daha hacimli görünmesine neden olur.

Dalgalar; Eğer saçlarınız dalgalı ise bunu kullanın gerçek ve doğal dalga saçların daha dolgun görünmesini sağlar. Eğer dalgalı saça sahip değilseniz saçlarınızı dalgalandırmak ve dolgun göstermek için saç kremi veya deniz tuzu içeren saç spreylerinin kullanın.

Bakim ürünleri; Herkes kendi saç tipine uygun saç bakım ürünleri sulanmalıdır. Mesela kuru veya yağlı saçı olanlar kendi saçlarına göre bakım ürünleri kullanmalıdır. Saçlarınızı koruyucu ürünler kullanmalısınız. Böylece saçlarınız da daha kalın görünümleri kavuşabilirsiniz.

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Güzel Giyinmenin Sırları ve Altın Kuralları başlıklı makalemizde Güzel Giyinmenin Kuralları, Güzel Giyinmenin Sırları ve Güzel Giyinmenin Tüyoları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.