Bitkisel Güzellik Sırları

Bitkisel Güzellik

Günümüzde yediden yetmişe kadın, çocuk, erkek herkes için geçerli bir kavramdır güzellik. Özellikle de kadınların ekonomik sistemin içerisinde daha fazla yer almasından sonra çok daha hızlı gelişen bir unsur halinde gelmiştir. Kimimiz çok paralar ödeyerek kozmetiğe para yatırır ve güzelliği kozmetik sektöründen alınan ürünlerle sağlamaya çalışırız. Bu hem maliyetli bir süreçtir hem de kimyasallar içerdiği için sağlığı olumsuz yönde etkileyebilir. Kimimiz de doğanın sunduğu güzelliklerden bedava olarak yararlanma imkânını seçeriz.

Çok eski yıllarda ilaçların henüz kullanılmadığı dönemlerde lokman hekimliğin geçerli olduğunu ve tedavilerin bile bu yolla yapıldığını görürsünüz. İlaçlarda ve kozmetikte halen bitkilerden yararlanılmaktır. Doğa tüm olanaklarını insanlığın hizmetine sunmuştur. Şifa veren bitkilerin kullanıldığı bir alan olan bitkisel güzellikbugün herkesin ulaşmak istediği, merak ettiği, ilgi duyduğu bir kavramdır.

İster profesyonel olarak uğraşın bu işin ticaretini yapın isterseniz sadece bireysel anlamda çevrenizden duyduğunuz kadarıyla amatör olarak bu bitkilerden değişim karışımlar yapıp uygulayın, sonuçta amaç ucuz ve doğadan yararlanarak genç, güzel ve sağlıklı kalmak. İşin güzel tarafı yiyebildiğiniz bitkileri korkmadan yüzünüze de sürebilmeniz. Bunları ister krem olarak uygulayın, isterseniz maske olarak uygulayın isterseniz yemek olarak tüketin. Amaç bunlardan yararlanabilmektir.

Konu güzellik olduğunda hepimizin söyleyecek çok şeyi vardır. Her geçen gün sosyal medyada, kitle iletişim araçlarında gün geçmiyor ki bu konuyla ilgili bir haber bir yenilik çıkmasın. Güzellik arayışında olanlar nelerden medet ummuyorlar ki. Haberi, reklamı çıkan tüm yenilikleri doğru veya yanlış olduğunu bilmeden uygulayanların sayısı da oldukça fazladır. Birisine iyi gelen bir bitkisel ürün bir diğerinde alerjik reaksiyona sebep olabilmektedir. Her ne kadar alerjik etkileri sanayi ürünlerine göre fazla olmasa da herkeste aynı etkiyi göstermesini bekleyemeyiz.

Sorgulayan, soran bir toplum olarak tabii ki yenilikleri takip etmek, maliyeti az olana yönelmek, tamamen doğal olan ürünleri tüketmek ve bunlar hakkında doğru bilgilere sahip olmak beklenir. Güzellik salonlarına, masaj salonlarına sıkça giden bir toplum olarak ve bilinçli tüketiciler olarak evde, güzellik salonlarında uygulanan ürünlerin bitkisel ürün olması konusunda dikkat sarf edilmelidir.

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan 2016 Uzun Abiye ve Kısa Abiye Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Abiye Modası, 2016 Abiye Modelleri ve 2016 Abiye Modelleri Modası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.