Ben-Hur (2016) Filmi Konusu ve İzleyici Yorumları

Ben Hur Filmi Konusu ve Ben Hur Filmi Fragmanı izle Ben Hur Filmi İzlenebilir Mi

Ben-Hur Hala Bir Şaheser, Lewis Wallace’nin Dünya klasikleri arasına girmiş eseri Ben-Hur hem çok ünlü bir roman hem de 2008 yılında gösterime girmiş film 11 dalda Oscar ödülü kazanmış bir şaheserdir. Eser, Ben-Hur 2016 versiyonuyla yeniden beyaz perdeye aktarılmış. Ben-Hur 2016 filmi için hazırlanmış konudan ve genel konusundan bahsettik, izleyici yorumlarına değindik ve en önemlisi izlenebilir bir seviyede mi yani kesinlikle gitmeye değer bir film mii bunu kısa ve net şekilde cevapladık. Ben-Hur filmi oyucularını da merak ediyorsanız bu bilgi de aşağıda yer edinmekte.

Ben-Hur Filmi Konusu

Ben-Hur filmi konusu ve ana fikrine gelecek olursak kısaca hatırlatalım. Ben-Hur çok varlıklı aristokrat bir Yahudi ve prenstir. Messala adında bir üvey erkek kardeşi vardır. Üvey kardeşiyle uzun yıllar görüşmemiş ve bu arada kardeş Roma hakimi olmuştur. Uzun yıllar Kudüs’ten ayrı kalmış en son buraya gelmiş ve Roma ordusunun komutanı olmuştur.

İki üvey kardeşin araları geçmişte çok iyidir. Bu güzel ilişki Romalıların Kudüs’ü işgal etmelerinden sonra bozulmuş ve gittikçe araları açılmıştır. Üvey kardeş Messala Romalıların yanında yer almış, üstelik onların çok önemli bir subayı olmuştur.

 

Ben Hur Filmi Konusu

Ben Hur Filmi Konusu

 

Üvey kardeş Messala Ben-Hür’e karşı belediği hainlik yüzünden onu kürek mahkûmu cezasına çarptırır. Akdeniz ve Roma da süren bir savaşın anlatıldığı film de Ben-Hur üvey kardeşi Messala’nın hırsı yüzünden ailesi sevgilisi ve özgürlüğünü kaybetmiştir. Her şeyini kaybeden Ben-Hur uğradığı haksızlığın intikamını almaya yemin etmiştir.

Artık zincire vurulmuş bir kürek mahkûmudur. Yeni versiyonda Ben-Hur bir önceki özgür tavrından arındırılmış, sanki bu başına gelenler kaderin bir cilvesi gibi anlatılmış. Ancak her şeye rağmen film bu versiyonda da konusu ve kaliteli ses, efekt ve görüntü bakımından bütün ilgiyi üzerinde toplamayı başarıyor.

 

Ben-Hur 2016 Filmi İzleyici Yorumları Seyirci Yorumları

Ben-Hur 2016 Filmi İzleyici Yorumları Seyirci Yorumları

Ben-Hur Filmi Yorumları

Ben-Hur filmi yorumları bir önceki versiyonundan biraz daha farklı. Eser destansı bir özellik taşıyor. Ancak Ben-Hur 2016 filminde ise bir aksiyon filmi var karşımızda. Daha çok yeni jenerasyonun ilgisini çekecek bir film. Filmin yorumlarına genel olarak baktığımda izlemekten çok keyif alınacak bir film olduğu konusunda hem fikir eleştirmenler. Eksiklikleri olmasına rağmen hikâyenin anlatımı, kurgulanması ve aksiyon efektleri çok iyi verilmiş.

Yeni versiyonda da seyirciyi ekrana bağlıyor ve filmin sonuna kadar ilgi ve dikkat hiç dağılmıyor. Orijinal filmin süresine baktığımızda Ben-Hur 2016 daha hızlı anlatımı ve aksiyonuyla daha heyecanlı verilmiş. İki saat süren film oldukça kısaltılmış, böyle olunca da belli yerler örneğin Roma sahneleri filmden çıkarılmış.

 

Ben-Hur 2016 Filmi Oyuncuları

Ben-Hur 2016 Filmi Oyuncuları

Ben-Hur Flmi Oyuncuları

Ben-Hur filmi oyuncuları; Bu yeni versiyonun, bizi biraz daha yakından ilgilendiren kısmı usta oyuncu Haluk Bilginer’in film de rol almış olması. Onun yanı sıra filmin diğer oyuncu kadrosu da filmi izlemeyi olmazsa olmaz haline getirecek kadar zengin.

Yönetmen Timur Bekmambetov. Senaryo yazarı Keith R.Clarke ve John Ridley. Oyuncular, Jack Huston, Morgan Freeman, Toby Kebbell, Nazanin Boniadi ve Rodrigo Santoro yer alıyor. Film’e baktığımızda, içerik olarak bir değişiklik elbette yok, yine herkesi hayran bırakan bir filmle karşımızdadır.

 

Ben Hur Filmi Konusu ve Ben Hur Filmi Fragmanı izle Ben Hur Filmi İzlenebilir Mi

Ben Hur Filmi Konusu ve Ben Hur Filmi Fragmanı izle Ben Hur Filmi İzlenebilir Mi

 

Ben-Hur 2016 filmine gidilir mi; elbette gidilir. Başından sonuna kadar aksiyon dolu, efekt ve ses kalitesi çok iyi. Oyuncu kadrosu ise muhteşem. Kaçırmayın derim iyi seyirler. Ben-Hur filmi Türkçe dublaj fragman izle.

Ben-Hur 2016 Filmi Fragmanı

 

 

Ben-Hur 2016 Filmi Fragmanı 2

 

 

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Ali Kundilli 2 Full İzleyenlerin Ortak Eleştirisi başlıklı makalemizde Ali Kundilli 2, Ali Kundilli 2 Full İzleyenler ve Ali Kundilli 2 İncelemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.