ASUS ZenFone 2 Root Atma Rehberi ve Root Dosyaları

ASUS ZenFone 2 Root Atma Rehberi

ASUS ZenFone 2 Root Atma Rehberi ve Root Dosyaları

Herkese iyi günler sizlere bu gün sizlere yeni lansmanı tamamlanıp satışa sunulan, hatta satışları çok iyi gittiğinden ötürü stoklarında sıkıntı çeken Asus ZenFone 2 root atma rehberi hazırlamak istedik. Biliyorsunuz günümüzde hemen hemen her yeni akıllı telefon için, tablet için root yapmak isteyenler çok, Hele ki bu tanıttığımız yani root rehberi hazırladığımız telefon olan Asus ZenFone 2 kendine has özelliği ile ön plana çıkınca meraklıları root atmamak için sanırım kendilerini zor tutuyorlardır eminim… Bir de telefonumuz 4 GB ram özelliğine sahip olunca yapmamak elde değil. Yeni satışa çıkarılmış durumda olan bir cihaz için root işlemi de tüm cihazlar içinde gereken işlemlerden birisi haline geldi.

 

Asus ZenFone 2 Root Nasıl Atılır ?

Asus ZenFone 2 root atma rehberine başlamadan önce ilk hangi dosyalar gerekli bunları belirtmek istiyorum sizlere. İlk işlem olarak sizlere Fastboot dosyası gerekmekte bu dosyayı buradan indirebilirsiniz: http://androidhost.org/P2XKs  daha sonrasında root atmak için bir başka lazım olan dosyayı sizlere hemen linki de vereyim: Tıklayın  bu verdiğim linkte size ait olan cihaz modeli hangisi ise onu seçip indirin (Cihazınızın yapım numarası ile dosyanızı tespit edip indirin. Ayarlar> Hakkında> Yapım Numarası). Yukarıda belirttiğim 2 dosyayı indirdikten sonra Rar’dan çıkarınız. Rar’dan çıkardıktan sonra root dosyalarını fastboot klasörüne taşıyın.

 

Herşey hazırsa artık başlayalım

Asus ZenFone 2’yi kutusundan çıkarmış olduğunuz USB kablosu ile bilgisayarınıza takın.

Telefondan ayarlarından ‘USB Hata Ayıklama Modu‘nu aktif etmelisiniz. (Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri)

Eğer telefonunuzda geliştirici seçenekleri gözükmüyorsa hemen hakkında bölümüne gidin ve yapım numarası yazılan alana 5 / 6 kere üst üste tıklayın geliştirici seçenekleri görünecektir.

 Yukarıda vermiş olduğumuz linkten indirdiğiniz fastboot dosyalarının yer aldığı klasöre girin ve shift tuşuna basılı tutup klasörde boş bir yere mouse’unuza sağ tıklayın ve ‘komut penceresini burada aç‘ alanına tıklayın.

– Açılan ekrana yazmanız gerek kod: adb reboot-bootloader bu komutu yazıp enter tuşuna basın.

– Bu komuttan sonra telefonunuz bootloader moduna girmiş olacaktır.

– Root dosyanızın içinde system.img dosyasının olup olmadığına dikkat edip diğer aşamaya geçiyoruz.

– Yukarıdaki işlem gibi karşımıza gelen ekrana adb flash system system.img yazıp enter tuşuna basın.

– Root işlemi başlayacaktır. Bu işlem biraz uzun sürebilir.

– İşlem bitttikten sonra komut ekranına fastboot reboot yazarak telefonunuzu yeniden başlatın.

 

Not: Root işleminin telefonunuzu garanti dışı bırakabileceğini unutmayın.

ASUS ZenFone 2 Root Atma Rehberi

ASUS ZenFone 2 Root Atma Rehberi

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Oppo Mirror 5S Özellikleri ve Fiyatı başlıklı makalemizde Oppo Mirror 5S, Oppo Mirror 5S Özellikleri ve Oppo Mirror 5S Özellikleri ve Fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

  1. ya dostum ne yaptıysam olmuyor her dediğiniz yaptım ama dosyaların içinde system.img dosyası yok olup olmadığını kontrol et demişsin ama olmayanlar için bişey yazmamışsın bi video veya herhangi bişeyle açıklasan iyi olacak çünkü olmuyor telefonda herşeyi denedim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.