App Store Uygulamalara 36 Saat İçinde Zam Kapıda

App Store'a Zam Geliyor

Apple, bir çok ülkede App Store uygulama ücretlerini bugünde itibaren artıracağını mail yolu ile geliştiricileri bilgilendirdi.

Amerika yönetimli teknoloji üreticisi Apple’ın uygulama geliştiricilerine gönderdiği mail ile özellikle Türk kullanıcıları çok üzecek bir değişiklikten bahsetti. Şirket ios geliştiricilerine gönderdiği mail’de uygulamalara zam yapacağını belirtti.

Apple, bahsettiğimiz maillerde aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 4 ülkede geçerli olası planlanan  App Store‘daki uygulamalara zam yapılacağı haberini duyurdu. App Store’da yer alan uygulamaların ve uygulama içi satın alma işlemlerinin fiyatlarının artırılacağının altını çizerken, Apple bunun 36 saat içinde gerçekleşeceğini geliştiricilerine açıklamış. Apple söz konusu artan fiyatları ülkelerdeki vergi kanunlarına bağlıyor.

App Store'a Zam Geliyor

App Store’a Zam Geliyor

 

Türkiye’de satışı yapılan App Store uygulamalarına yeni zammın bugün gün içinde uygulamalara ve kullanıcılara yansıması bekleniyor. Yani herhangi bir şey satın almayı planlıyorsanız bunu hemen yapmalısınız. Yapılacak zam oranı hakkında henüz resmi bir bilgi edinemedik fakat gelen bilgiler arasında zammın maksimum yüzde 25 oranında olacağını belirtiyor. Yüklemek istediğiniz uygulamalar varsa ve fiyatını çok buluyorsanız yeni zam oranlarının uygulamalara yansıtılmadan önce yüklemenizi tavsiye ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.