Android Telefonlar İçin İngilizce Sözlük Uygulamaları

Android İçin İngilizce Sözlük Uygulamaları

Android telefonlar için ingilizce sözlük uygulamaları, Teknolojinin hayatımızda yer etmesiyle birlikte akıllı telefonların gelişimi de hızlandı. Telefonlar için yazılan uygulamalar da her geçen gün artıyor. Bu uygulamalardan bazıları da sözlükler. Telefonlar ve bilgisayarlar hayatımıza girmeden önce sözlükler kalın, ağır, binlerce sayfası olan kitaplardı. Akıllı telefonlarla birlikte artık bir dokunuşlar. Her şey gibi cebimize girecek kadar küçülen sözlüklerde bir çok uygulama bulunuyor. İşte Android telefonlarda kullanabileceğiniz sözlüklerden bazıları:

 

Çevrimdışı sözlük

Çevrimdışı olarak kullanabileceğiniz, internet gerektirmeyen İngilizce’den Türkçe’ye; Türkçe’den İngilizce’ye kolay ve pratik bir şekilde sözcüklerin anlamına bakabileceğiniz bir uygulama. Uygulama 100 binden fazla kelimeyi hafızasında barındırıyor. Son aradığınız 20 kelimeyi hafızasında tutabilmesi sayesinde önceki aramalarınıza hızlı bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Çevrimdışı sözlük apk indir Çevrimdışı sözlük nasıl kullanılır Çevrimdışı sözlük nedir

Çevrimdışı sözlük apk indir Çevrimdışı sözlük nasıl kullanılır Çevrimdışı sözlük nedir

 

Google Translate

Google Translate hakkında çok bir şey söylenemez herhalde 91 farklı dilde çeviri yapabiliyorsunuz ve aradığınız kelimelerin okunuşunu bile sorunsuzca dinleyebilme olanağı sağlanmış durumda.

 Google Translate APK indir Google Translate APİ nasıl alınır Google Translate nasıl kullanılır

Google Translate APK indir Google Translate APİ nasıl alınır Google Translate nasıl kullanılır

 

Tureng Sözlük

Google Play Store’un en kaliteli sözlüklerinden biri olan Tureng sözlük içerisinde 3 milyondan fazla kelime ve öbek barındırıyor. Bu kelimelerin okunuşlarını değişik aksanlarda dinleyebiliyorsunuz. Uygulamanın can alıcı özelliklerinden biri de otomatik tamamlama özelliği. Uzun bir kelimeyi yazmaktan ya da yanlış yazım dolayısıyla bulamamaktan kurtarıyor. Ayrıca, kelimelerin teknik dillerde ne anlamlara geldiğini de görebiliyorsunuz. Bu da teknik işlerle uğraşan kişiler için bulunmaz bir hizmete ve deneyime dönüşüyor.

Tureng Sözlük APK indir Tureng Sözlük Nedir Tureng Sözlük Nasıl Kullanılır

Tureng Sözlük APK indir Tureng Sözlük Nedir Tureng Sözlük Nasıl Kullanılır

 

Sesli Sözlük

Şu anda ülkemizde en çok kullanılan ve bilinen çevrimiçi sözlük hizmeti belki de sesli sözlüktür. Mobil uygulaması ücretsiz olarak google play store’da bulunuyor. 20 farklı dilde 20 milyon kelimeyi aşan bir veri tabanaı var. Uygulamanın en büyük avantajı o kelimeyle alakalı video ve resimleri de görebiliyorsunuz. Uygulamanın can alıcı diğer bir özelliğiyse uzun metinleri anlamlarında çok bozulma olmadan çevirebiliyor oluşunuz. Aranan kelimelerin telafuzlarını da dinleyebiliyorsunuz.

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Akıllı Telefonlar İçin 5 Fotoğraf Düzenleme Uygulaması başlıklı makalemizde B 612, B 612 Android APK indir ve B 612 APK Download hakkında bilgiler verilmektedir.

  1. Teknoloji insanın başına düşmanı … Öldürüyor… Android telefonlar alıyoruz ama biz kendimiz zaten android olmuşuz… Robot gibi yaşıyoruz

  2. Odamız akıllı telefonlar için mobil uygulama geliştirerek iOS ve Android mobil uygulamaları AppStore ve Google Play…

  3. İlginç bir Türkçe – İngilizce sözlük konsepti ile karşınızdayız

  4. türkçe ingilizce çeviri sözlük, açacak, hesap makinesi ????

  5. Güzel bir ingilizce sözlük önermek isteyen

  6. 120 tlye sözlük aldıran ingilizce hocama sesleniyorum parama yazık nasılsa öğrenemiycem yazıklar olsun

  7. _Poyrazz aynen bide ingilizce ingilizce sözlük içinde türkçe olmayan yüz yirmi tele ağlıcaktım parayı verirken

  8. İngilizce sözlük denince akıllara gelir.

  9. Fantastik bir Türkçe – İngilizce sözlük konsepti ile karşınızdayız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.