Android Telefondan Bir Uygulama Nasıl Kaldırılır

Telefondan Uygulama Kaldırma

Dünyanın en popüler işletim sistemlerinden biri olan Android’de telefonunuza veya aletinize yüklü olarak gelen uygulamalardan kurtulmanız olası.Android aletinizde var olan bir takım gereksiz uygulamaları kaldırmak isteyebilirsiniz. Şayet sizde aletinizden uygulama kaldırmak istiyorsanız bu yazımızı okumanız yeterli olacaktır.

Android işletim sistemine üreticiler,aletlerine kurduğu ROM’lara istediği uygulamayı dahil edebiliyor. Firmaların anlaşmalı olduğu uygulamalar siz isteseniz de istemeseniz de telefonunuza yüklenebiliyor. Bu uygulamalar telefonun sistem bölümünde bulunduğu için telefonunuzda ROOT yetkisi olmadan işlem yapamıyorsunuz.

Aletinize heyeti olarak gelen bu uygulamalar, telefonunuzu RAM’ inden çalarak performansınızı düşürebilir. Sizde telefonunuzun performansını sonuna kadar kullanmak istiyorsanız bu uygulamaları kaldırmanız sizin için en iyisi olacaktır. Kullanmadığınız uygulamaları tamamiyle devre dışı bırakarak maksimum RAMmiktarını kendiniz için kullanabilirsiniz.

 

Telefondan Uygulama Kaldırma

Telefondan Uygulama Kaldırma

ROOT Yapmadan Nasıl Uygulama Kaldırılır?

Anroid işletim sisteminde Root yapmayı eski yazılarımızda anlatmıştık. Ancak okumayan veya bilmeyen okurlarımız için kısaca anımsadalım. Android işletim sisteminde belli uygulamalar sistem bölmesinde bulunur. Bu uygulamaları kaldırmanız için telefonunuzda ‘’Admin’’ yetkisi olan bir kullanıcıyla yetki vermeniz gerekir. Android Root demek sistem verilerinde farklık yapabilme yetkisine sahip olmanız demektir.

Evvela aletinizin uygulama yöneticisine giriniz. Daha sonra bu bölümden kullanmadığınız ve kaldırmak istediğiniz uygulamanın üzerine geliniz. Yüklenen aktüellemeleri kaldırarak, uygulamanın asgari bellek kaplamasını sağlıyoruz. Son olarak uygulamayı devre dışı bırakmanız yeterli oluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.