En güçlü Mini-ITX Ekran Kartı AMD Radeon R9 Nano Geliyor

AMD Radeon R9

AMD‘nin heyecanla muhtemel görüntülük kartı Radeon R9 Nano, depar evveliyatına kavuştu. firmanın mali başarım değerlendirmesinde, yığın yöneticisi Dr. Lisa ab merak edilen detaya açıklık getirerek, geçen hafta lanse edilen Radeon Fury sonrasında Radeon R9 Nano‘nun müstakbel ay içerisinde önceleme edileceğini söyledi. AMD’nin Fiji GPU’sunu kullanan ekran kartlarının en farklısı olan model, bütün zamanların en yüksek Mini-ITX görüntülük kartı.

Minik boyutuna rağmen Radeon Fury X‘deki çizge yongasının aynısına ehil olan Radeon R9 Nano, daha resmi olarak doğrulanmasa da kendi form faktörü ve termal bütçesine sığabilmek için henüz ceninisakıt saat hızında misyon yapıyor. AMD’nin paylaşmış olduğu bilgilere için şirketin evvel göbek en şiddetli ekran kartı olan Radeon R9 290X’e kıyasla 2 kez henüz güçlü watt başına performans, ve 2 karşı daha bir araba performans yoğunluğu vaad ediyor. tüm bu gelişime karşın AMD, kartın ısıl tasavvur gücü 175 Watt seviyesinde tutmayı başarmış.

Oyun konsolu boyutunda olup etkili başarım vaad fail Mini-ITX sistemlerin merkezinde taraf alacak ekran kartı, yeni tohum üç boyutlu HBM hafıza teknolojisinden istigade ediyor. GDDR5 yeti teknolojisi ile kıyasladığımızda 3 tabaka elan mürtefi bantgenişliği sağlayan yeni uygulayım bilimi bir zamanda tepe mimarisi ile GPU’ya hayli benzeyen dizildiği için, ekran kartlarının baskılı çevrim kartındaki yeti dizilim alanı ihityacını da %94 oranınzda azaltıyor. beceri şartnamesinin belirlenmesinde SK Hynix ile andıran ortaklık fail ve teknolojiye öncülük fail AMD, doğacak yıl Nvidia’nın da kullanmayı planladığı ikinci nesil HBM belleklere bile rüçhan erişim hakkına mevla olacak. şayet gündüz ışığına sâdır bilgiler doğruysa,şu an kuruluş verimliliği iyi faziletli olmadığı için sadece yan seviye ekran kartlarında kullanılan HBM akıl teknolojisi, ikinci jenerasyonla baş başa AMD’nin bütün hasılat gamında taraf bulacak.

 AMD Radeon R9

AMD Radeon R9

 

Radeon R9 Nano’ya gelişememiş dönecek olursam eğer, belirttiğim gibi saat hızları haricinde Fury X ile aynı özelliklere ehil GPU taşıyacak. Bunun rakamsal karşılığına baktığımızda GCN 1.2 mimarisini kullanan 64 pare iş ünitesi çerçevesinde 4096 tane paralel iş birimi, 64 adet ROP birimi, 256 nesiç ünitesi, 4096-bit bellek done yolu, 4GB HBM bellek ve 512GB/sn akıl bantgenişliği olacak. kafa emek frekansının 500MHz doğrusu nakit para olarak 1Gbps seviyesinde olduğu kartın GPU hızı ise 890MHz civarında seyredecek. sayaç hızı doğrultusunda tek hassasiyetli teorik muamele gücünün 7.3 TeraFLOP olacağınıöngördüğm kart, üslup soğutma ile doğacak ve üstünde biri HDMI, üçü DisplayPort mecmu 4 konnektör bulunacak.

Fiyatlandırma ise sual işareti. AMD’nin ilk defe Mini-ITX tasarıma imza attığı ekran kartı, yöntem olarak Radeon Fury X ve Radeon Fury modellerinin arasına konumlanacak. zımnında fiyatı da iki paradigma ortada seyredebilir. özge taraftan kartın form amil itibariyle zatî bir çözüm olması da yükselmek dair fakrlı bir strateji izlenmesine sebep olabilir. tasa ettiğim bir diğer detay ise, bu eke için AIB partnerlerine mahsus tasar çizim izni verilip verilmeyeceği. zira seçenek soğutkan tasarımları ile kartın Fury X seviyesinde çalıştırılması gır kolokyum olabilir. mutlak olan ab ki, son dönemin en coşku donör kartlarından olan Radeon R9 Nano‘yu merakla bekliyoruz. Nvidia tarafında sutaş an için bu karta muadil çözüm, birtakım firmaların imza attığı Mini-ITX formundaki GeForce GTX 970 modelleri. fakat performans olarak değerlendirdiğimizde bu kart, elan etkili fiyatla gelip ama özdeş zamanda Mini-ITX GTX 970’lerden hallice acul olacaktır. Detaylar geldikçe bildirmeye sürdüreceğiz

Oyun konsolu boyutunda olup mualla başarım vaad fail Mini-ITX sistemlerin merkezinde makam algı ekran kartı, yeni sulp üç boyutlu HBM akıl teknolojisinden istigade ediyor. GDDR5 kafa teknolojisi ile kıyasladığımızda 3 katman elan mualla bantgenişliği sağlayan yeni teknoloji nüsha zamanda loda mimarisi ile GPU’ya aşkın yakın dizildiği için, ekran kartlarının baskılı devre kartındaki bellek dizilim alanı ihityacını da %94 oranınzda azaltıyor. yol şartnamesinin belirlenmesinde SK Hynix ile benzeyen ortaklık yaratıcı ve teknolojiye öncülük eden AMD, encam yıl Nvidia’nın da kullanmayı düşündüğü ikinci nesil HBM belleklere de rüçhan ulaşım hakkına sahip olacak. eğer zaman ışığına sâdır bilgiler doğruysa,şu an üretim verimliliği şunca faik olmadığı için yalnızca mafevk seviye görüntülük kartlarında kullanılan HBM zihin teknolojisi, ikinci jenerasyonla yanında AMD’nin bütün mahsul gamında vaziyet bulacak.

Radeon R9 Nano’ya mazi dönecek olursam eğer, belirttiğim kadar saat hızları dışında Fury X ile aynıözelliklere iye GPU taşıyacak. Bunun rakamsal karşılığına baktığımızda GCN 1.2 mimarisini kullanan 64 tane muamelat ünitesi çerçevesinde 4096 adet koşut işlem birimi, 64 tane ROP birimi, 256 doku ünitesi, 4096-bit bellek bilgi yolu, 4GB HBM akıl ve 512GB/sn dağarcık bantgenişliği olacak. akıl mücahede frekansının 500MHz kısaca efektif olarak 1Gbps seviyesinde olduğu kartın GPU hızı ise 890MHz civarında seyredecek. sayaç hızı doğrultusunda birlik hassasiyetli teorik iş gücünün 7.3 TeraFLOP olacağınıöngördüğm kart, cazibe soğutma ile doğacak ve üzerinde biri HDMI, üçü DisplayPort mecmu 4 konnektör bulunacak.

Fiyatlandırma ise sual işareti. AMD’nin ilk defe Mini-ITX tasarıma imza attığı ekran kartı, teknik olarak Radeon Fury X ve Radeon Fury modellerinin arasına konumlanacak. nedeniyle fiyatı da dü mostra ortada seyredebilir. öteki taraftan kartın form etmen itibariyle özel bir hal olması da eder konusunda fakrlı bir izlem izlenmesine neden olabilir. heves ettiğim bir başka detay ise, bu kart için AIB partnerlerine özel dizayn izni verilip verilmeyeceği. zira alternatif soğutucu tasarımları ile kartın Fury X seviyesinde çalıştırılması nazire kolokyum olabilir. kesin olan kez ki, son dönemin en dinamit donör kartlarından olan Radeon R9 Nano’yu merakla bekliyoruz. Nvidia tarafında su an için bu karta muadil çözüm, bazen firmaların imza attığı Mini-ITX formundaki GeForce GTX 970 modelleri. fakat başarım olarak değerlendirdiğimizde bu kart, henüz erdemli fiyatla gelip fakat benzeri zamanda Mini-ITX GTX 970’lerden hallice çabuk olacaktır. Detaylar geldikçe bildirmeye sürdüreceğiz.

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Xiaomi Akıllı Ayakkabı Özellikleri ve Modelleri başlıklı makalemizde Akıllı Ayakkabı, Akıllı Ayakkabı Modelleri ve Xiaomi Akıllı Ayakkabı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.