Ali Kundilli 2 Full İzleyenlerin Ortak Eleştirisi

Ali Kundilli 2 İzleyici Yorumları İncelemesi

Ali Kundilli serisinin hikayesi fazlaca değişik denebilir. Vine fenomeni Cem Gelinoğlu’nun senaristliğini yazıp başrolünde bulunmuş olduğu Ali Kundilli yirminci, gişede aramış olduğu başarıyı elde edemedi ve battı. Ama insanoğlu web üstünden parasız izledikleri film ile alakalı fazlasıyla olumlu yorumlar yapınca, Aksoy Imal duruma el attı ve Ali Kundilli yirminci‘yi tek sene peşinden vizyona sokmaya kesin verdi. Bu defa istenen başarı elde edilir mi kim bilir fakat başarısızlıktan ölmek suretiyle durumda meydana gelen tek imal ortaya geldiğini hemen söylemem gerekmektedir.

İlk film ne civarı kötüyse, yirminci. film de senaryo ve güldürü unsurları tarafınca öylesine çok kötü. Yönetmenliği Fatih Aksoy’un devralmasıyla bir ihtimal imaj açıdan tek tık öteye gitmeyi başarmış olabilir fakat aslına bakarsan bu halde tek filmi çekmek, beyazperde pazarında kafi vakit geçirmiş tek insan olarak konuşuyorum, ciddi anlamda tek sürü basit olsa gerek.

Evvela şunu söyleyeyim, bu filmin bu gibi çok kötü ortaya gelmesinin tek sürü hususi sebepleri yok. Oyunculuklar orta derece ölçüde. Cem Gelinoğlu, Vine üstünden icra ettiği şaklabanlıkları burada da benzer halde sürdürüyor. Kendisine benzer halde birlikte rol alan ilkin filmin aktörleri Zeynep Aktuğ ve Sami Aksu’nun performanslarında da kocaman tek değişiklik yok.

Esasen ortadaki senaryo öylesine cılız ki, oyuncuların maalesef işe katabilecekleri fazladan hiç bir birşey yok. Hazırlıklı senaryoya değinmişken filmin öyküsünü de anlatalım dilerseniz. İlknur’un hamileliğinin 8. ayı içerisinde bitmek tükenmek bilmeyen istekleri (Japonya’dan mantar getirtmek gibi.) en sonunda görmüş olduğu tek rüya ile doğumu köyde gerçekleştirme talebiyle zirve yapar.

Peşinden da kahramanlarımızın başından geçen cadde hikayesi ve köyde gelişen vakalar derken, durmak bilmeyen tek sövgü kombosu başlıyor. Esasen seyahat önce de durmadan sövgü yağıyordu fakat çalışma filmin yirminci. yarısında hepten çığrından çıkıyor.

Devletimizde maalesef Recep İvedik’in önderlik etmiş olduğu tek güldürü anlayışı ortaya geldi. Evvelinde bu alanda zekice komediler prim yapardı. Artık üzgünüm kalitesi yerlerde sürünen, lafda vaziyet komedisi olarak yazılsa da ilgisi dahi olmayan filmler çalışma üretiyor.

Muhtemelen gerçekleştirilen kocaman beklenti nedeninden Ali Kundilli ikincigişede ilkin filme nispeten geniş tek artış tadacaktır fakat keşke yaşamasa da senaristler ve yapımcılar artık işlerin standardını belli bir müddet yükseltmeleri icap ettiğini anlasalar.

Netice olarak elimizde pahalı olmayan küfürlerden gerçekleştirilen komiklikleri, feryat çığlığa bağıran aktörleri ve tekrar önce sık denenmiş türde tek senaryoya haiz tek film var. Kişisel fikrim paranızı boşa harcamamanız ve bu hafta güldürü izlemek istiyorsanız Babalar Savaşıyor’dan yana tercih kullanmanız yolunda fakat elbet ki çalışma sizin bileceğiniz çalışma..

KARAR

Vine fenomeni Cem Gelinoğlu’nun yirminci. beyazperde filmi denemesi de yerlerde sürünen boşuna tek çabadan öteye gidemiyor.

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan 2016'da Vizyona Girecek Filmler ve İzleyici Yorumları başlıklı makalemizde 1 Ocak 2016 da Vizyona Girecek Filmler, 2016 da Vizyona Girecek Filmler ve 2016 Yılında Vizyona Girecek Filmler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.