Ali Baba ve 7 Cüceler İzleyici Yorumları ve Konusu

Ali Baba ve 7 Cüceler

Türkiye’nin en yaratıcı insanı Cem Yılmaz’ın kaleme aldığı, yönettiği ve başrol de yerini aldığı şuan ki vizyonda bulunan en eğlenceli film Ali Baba ve 7 Cüceler filmi olduğunu rahatlıkla diyebilirim. Farklı tarzları ile vizyona düşen Cem Yılmaz abicim bu sefer de gerçek bir eğlence makinası bir film ile vizyonda. “How Şenay help you?” film deki eğlenceli repliklerinden biri de bu. Filmi izlediğiniz zaman göreceksiniz o sahnenin ne kadar eğlenceli olduğunu. Ali Baba ve 7 Cüceler izleyici yorumlarını aşağıda sizlere listeliycem tabi bundan önce sizlere kendi yorumumu katacağım.

Editörün yorumu: Ali Baba ve Yedi Cüceler filmimiz hakkında biraz bahsetmek gerekirse filmin vizyona girdiği kategoriler Komedi, Macera filmleri olarak listeleniyor. Yönetmen koltuğunda tabi ki Cem Yılmaz, senaryoyu kaleme alan kişi yönetmen koltuğunun da da yer alan kişi Cem Yılmaz. Baş rol oyuncularında ise ilk olarak hem filmi kaleme alan ve yöneten kişi Cem Yılmaz daha sonra beraberinde güzel bayan Irina Ivkina  yer alıyor dahasında Çetin Altay, Fevzi Gökçe ve Zafer Algöz de geliyor. Ali Baba ve 7 Cüceler filmi konusu ve özetinden bahsetmek istiyorum biraz. Bu özeti bir başlık altında sunmak istiyorum.

Ali Baba ve 7 Cüceler Filmin Konusu

Ali Baba ve 7 Cüceler İzleyici Yorumları

Ali Baba ve 7 Cüceler İzleyici Yorumları

Filmimizdeki hikayemizde bahçe süsleri yapan yani bahçe süsü olarak kullandığımız cücelerden yapıp ve bu cüceleri satarak geçimini kazanan Şenay Cüccaciye adı verilmiş ürün satış yerinin sahibi Ali Şenay (Cem Yılmaz) ve yanında çalışan İlber (Çetin Altay) satışların bıraktığı kar üzerine daha fazla kazanmak istemektedirler. Daha sonra bu bahçe süsü cücelerini dünyaya açılıp satmak isterler. Olayımız bu karar üzerinde başlar tabi… Bu tarz bahçe ürünleri fuarına katılarak kendilerini tanıtmak isterler, bu fuarımız tabi Sofya’da dır. Fuara açılmak için Sofya’ya giden Ali ve İlber abimiz orada tanık oldukları olaylar üzerine macera başlar. Fuarda işler istedikleri gibi gitmeyeceğini anlayan ikilimiz başlarının gerçekten büyük bir belada olduklarını anlarlar. Mançov lakaplı kötü kalpli bir adamın kötü planlarından haberdar olan Ali abimiz ve İlber abimiz öğrendikleri bu planları durdurmak isterler. Mançov’un hain planlarını durdurmak için ellerinden geleni yapacaklardır.

Ali Baba ve 7 Cüceler Seyirci Yorumları

Ali Baba ve 7 Cüceler Seyirci Yorumları

Cem yılmaz abimin yazıp yönettiği ve oynadığı 4.film olma özelliğini de taşıdığını unutmayalım. Bu film de eski filmleri gibi fantastik derece de farklı ve eğlenceli geçiyor. Aslında filme gitmek ile gitmemek arasında kararsız kaldım, filmin adı yüzünden ilk başlarda soğuk düşündüm böyle film mi olur diye fakat Cem Yılmaz’ın geçmişte ürettiği projeleri ve filmleri düşününce ön yargılı olmamaya karar verdim ve kendime hemen bir bilet aldım. Eğer bu adamın esprilerini anlıyor ve gerçekten her aynı espriyi duyunca gülüyorsanız gerçekten seviyorsanız sizde gidebilirsiniz.

 

Aslında filme gitmeden önce internetten Ali Baba ve 7 Cüceler İzleyici Yorumları adı altında yorumları okuyunca gerçekten kötü bir film olduğunu düşünmeye başlamıştım ki olumlu yorumları görene kadar kötü yorumların gereksiz olduğunu gördüm. Bende şimdi sizlere alt kısımda olumlu ve olumsuz yorumları sizlere sunacağım eğer yorumlardan ötürü sizde gerçekten kötü bir film olacak ki bu insanlar böyle yorum atıyor derseniz gerçekten şans verilmeyi hak eden bir film. Hemen biletinizi alın ve izleyin daha sonrasında olumsuz yorumların şahsen gereksiz olduğunu göreceksiniz.

Ben her iki tarafında görüşlerini ayırt etmeksizin sizlere sunacağım.Biraz yorumlamak gerekirse bol aksiyon içerdiğini belirtebilirim sizlere. Bol bol aksamayan macera dolu yolculuk ve esprili dakikalar geçireceksiniz. Aksiyon sahnelerinde gerçekten efektler harikaydı, yani sonunda bu tarz efektleri Türk filmlerinde görebildim dedim. Bu bahsettiğim efektler savaş sahnelerinde ki kan efektleri olsun dahasında vücut kopma sahnelerindeki efektler olsun gerçekten emek verilmiş bir proje. Filmin içeriği hakkında biraz daha anlatmak istiyorum bu kısımdan sonrası SPOILER içerir. Hemen alt kısımdaki yorumlar kısımına geçebilirsiniz.

Ali Baba ve 7 Cüceler Spoiler

  • Film içeriği hakkında biraz bilgi vereyim hemen sizlere ilk önce komik sahneler gerçekten çok ve her sahnesi ayrı bir komedi içeriyor. Örnek vermem gerekirse Ali abimizin ve İlber abimizin bir oda sahnesi var kısaca osuruk sahnesi diyeyim gerçekten orada gülmekten koptum hatta burnumdan et fışkıracaktı gülmekte uzun güldükten sonra öyle bir komik ses çıktı ki burnumdan sinemadakiler o sahneden sonra bana güldüler :). O sahnenin ikinci gelince ekrana gerçekten gereksiz olduğunu görmüş olduk. İnsanları aynı malzeme ile ikinci defa güldürmek gereksiz gerçekten. Gereksiz den kastım film için söylüyorum yoksa Cem Yılmazın skeçlerini on kez izlesem hepsin de de aynı gülme tepkisi veririm. Daha sonra İlber abim film içeresindeki bir zombi sahnesi var gerçekten oraya gerçekten çok şaşırdım, baya abartı makyajı vardı aslında biraz eğlendim ve bir diğer yandan biraz olumsuz yorumladım diyebilirim. Film içerisinde ki küfür meselesine gelirsek, film filmde olması gerektiği kadar küfür var hep esprili bir şekilde dile alınmış. Abartı bir küfür sahnesi göremedim bu yönden rahatsızlık duymadım tam tersine kıvamında tam sahnelerinde abartılmadan kullanıldığı için hoşuma gitti de diyebilirim.
    • SPOİLER BİTTİ

Ali Baba ve 7 Cüceler İzleyici Yorumları

Ali-Baba-ve-Yedi Cüceler

Ali-Baba-ve-Yedi Cüceler

İzleyici yorumlarını okuyarak kendim özgün bir yorum oluşturmak istedim. Film içerisindeki sahnelerde bol sponsor reklamlarını görebiliriz. Özellikle de Pepsi ve Metro sponsorluğunda olduğunu o kadar belli ediyorlar ki bazı sahnelerinde gerçekten rahatsız da oldum diyebilirim. Ama bazı sahnelerinde keşke yanımda olsaydı da bende yiyip içseydim de dedim gerçekten. Ve mola da kendime bir tane kaptım.

Film konusu olarak diyebileceğim bir iki cümle var sizlere Türk sinemasının gelişmekte olduğunu görmek gerçekten mutluluk verici diyebilirim. Bu seferde Cem Yılmaz’ın bu projesi de diğer projelerinde de olduğu gibi başarılı bir proje olmuş. Bir stüdyo yapımı değil sonuçta o kadar güzel bir film oraya çıkmış ki o kadar masraf yapılan projeler gördük Türk sinemasında o kadar ekip çalışması gördük hep yerlerdeydi. Cem Yılmaz tek başına güzel iş çıkarmış.

O kadar proje gördük ki bu projeyi kötülemek için eleman bile tutmuşlar sosyal medya hesaplarından hep karalama kampanyalarına şahit oldum gerçekten bunların hepsi yalan dolan. Ali Baba ve 7 Cüceler filmi o kadar şah şahalı ve bol kahkahalı geçmese de gerçekten bir bilet almayı hak ediyor.

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Açlık Oyunları Alaycı Kuş 2 İncelemesi & Yorumları başlıklı makalemizde Açlık Oyunları Alaycı Kuş 2 İncelemesi, Açlık Oyunları Alaycı Kuş 2 Yorumları ve Açlık Oyunları Alaycı Kuş Bölüm 2 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.