Akıllı Telefonda 3D Hologram Görüntü Teknolojisi

1438711310_img20150804205827

Herkse merhaba arkadaşlar bugün sizlere daha önce eşi benzeri olmayan bir teknolojiyi anlatmak istiyorum. Aslında bu teknolojiyi hepimiz bilim kurgu filmlerinden illaki görmüşüzdür ki bu çok dikkat çekici bir baş yapıt. Bu teknolojiye sonunda günümüzde sahip olmak gerçekten çok eğlenceli gibi gözüküyor. Bundan sonra akıllı telefonlara yüklenecek bir uygulama ile bir görüntüyü 4d yapıyor yani bir görüntüyü 4 eş parçaya bölüyor. Bölmekten kastım film izleme ekranını 4 e bölüyor gibi düşünün, biraz sonra aşağıda ne demek istediği anlayacaksınız.

İstenilen görüntü akıllı telefonumuzda 4e bölündükten sonra bir aparat yardımı ile o görüntü holograma dönüşüyor. Bu olağan üstü bir aparat demeyeceğim ama bir görüntüyü 3d bir hologram görüntüsü haline getiriyorsa gerçekten başarılı bir çalışma olmuş. Olağan üstü demiyorum çünkü görsel açıdan basit ama tasarım açısından bir deha. Yapımcı doğru dereceler ile orantılı yor. Ve görüntü karanlıkta müthiş bir efekt gibi gözüküyor onu gerçek olduğunu inanamayacak kadar güzel gözüküyor.

Bu harika hologram uygulaması ve aparatını yapan kişi ise Mrwhostheboss adında bir YouTuber. Belki kendisinin buluş videolarını izlemişsinizdir. Bu buluşu sayesinde herkes 3D hologram görüntüsüne sahip olabilecek gibi gözüküyor yakın bir zamanda. Aslında  bu YouTuber bu aparatın yapımını da bizler için anlatmış. İlk başta bize gereken bir kaç malzeme gerek.

ilk olarak CD kutusu, biraz ise bant gerekiyor, maket bıçağına da ihitiyacımız var gibi görünüyor ve son olarak aparatımızın kalıbını çıkartmak gerek bunun için ise kağıt kalem gerekiyor. Aşağıda paylaştığım videoda da görebileceğiniz gibi kendimiz de oluşturabiliriz bu 3D hologram aparatını.  oluşturduğunuz aparat sayesinde YouTube’un hologramready videolarının keyfini yaşamanız olası. Ayrı olarak bu tür uğraşların şahsi yaratıcılığınıza da katkısı olabileceğini belirtelim.

Aynı zamanda sakın bu aparattan lazer teknolojisi kullanan ve gerçek 3D Hologram tekniklerinin kullanıldığı diğer aletler noktasında aynı performansı beklemeyin!

 

https://www.youtube.com/watch?v=7YWTtCsvgvg

Makaleyi okumayı bitirdiğine göre hemen bir yere gitme, bir önceki yazımız olan Su Geçirmeyen En İyi Akıllı Telefonlar başlıklı makalemizde 2015 Ağustos En İyi Su Geçirmez Akıllı Telefonlar, 2015 En İyi Akıllı Telefonlar ve En İyi Akıllı Telefonlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim - RSS - Sitemap - Ping Gönder Pasulya © 2015 Tüm hakları saklıdır. İçeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.